Μετάβαση στο περιεχόμενο

Oριζόντια ιδιοκτησία σε εκτός σχεδίου


Recommended Posts

Εγώ απορώ πως νομιμοποιήθηκαν το 2009 και πήραν και άδεια λειτουργίας;

Προφανώς η κατοικία πέρασε στην άδεια νομ/σης ως κατοικία ποιμένα

Επομένως δεν νομίζω ότι μπορεί να χωρισθεί μια κτηνοτροφική μονάδα

Link to comment
Share on other sites

H νομιμοποιηση εγινε νομιμα απο την Νομαρχία γιατι ειχε βγει τοτε καποια εγκυκλιος που ηταν μονο για τις κτηνοτροφικές μοναδες για να ηλεκτροδοτηθουν οσο ποιμνιοστασια δεν ειχαν ρευμα και να παρουν και αδεια λειτουργιας.

Η κατοικια ειναι νομιμη και μαλιστα με λιγοτερα μ2 απο οσα αναφερει η αδεια.

Link to comment
Share on other sites

Η κατοικια ειναι νομιμη και μαλιστα με λιγοτερα μ2 απο οσα αναφερει η αδεια.

 

Χμ, αυτό μπορεί και να μην είναι και τόσο νόμιμο, ε? (υπό προυποθέσεις)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Καλημέρα σε όλους!! Έχω ένα προβληματάκι με μια τακτοποίηση με το νόμο των αυθαιρέτων όσον αφορά ποιμνιοστάσιο. Ο πελάτης μου έχει εδώ και χρόνια κτηνοτροφική μονάδα και τώρα μπήκε στη διαδικασία άδειας λειτουργίας. Από το τμήμα της περιφέρειας ζωικής παραγωγής του είπαν ότι όλα είναι οκ, εκτός από τον χώρο διαμονής του ποιμένα τον οποίο θα πρέπει να εντάξει στη ρύθμιση περί αυθαιρέτων. Ο χώρος αυτός είναι 47 τ.μ. και δεν ξέρω πώς ακριβώς να τον δηλώσω. Σαν κύρια και μοναδική κατοικία- μεταποίηση και στη συνέχεια τα τετραγωνικά ως κύριου χώρου ή ως βοηθητικού?? Στο ΦΕΚ Β΄ 1396 13.9.2004 αναφέρεται ότι οι οικίσκοι διαμονής φύλακα ή ποιμένα πρέπει να είναι μέχρι 30 m2 . Υπάρχει κάποιο πρόβλημα ως προς τα τετραγωνικά μου??

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Καλημερα σε οριζοντια ιδιοκτησια θελουμε στο δωμα να χτισουμε τοιχο 1,65 υψος για ιδιοτικοτητα.

Ερωτηση ο διπλα ιδικτητης θα πρεπει να υπογραψει για την εκδοση Ο.Α? (Εκτος οικισμου εντος περιμετρικης ζωνης δυο κατοικιες 100 τμ οι οποιες εχουν οριζοντια και τους ενωνει αποθηκη)

Edited by MarkG
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.