Μετάβαση στο περιεχόμενο

Προσωρινοί Ενεργειακοί Επιθεωρητές


Inzaghi

Recommended Posts

....Και από ότι φαίνεται θα αγοράσω τον εξοπλισμό ψαρέματος μια ώρα αρχίτερα, μιας και στο πολυνομοσχέδιο, μέχρι και τον κομμωτή ρυθμίζει, αλλά για επιθεωρήσεις γιοκ... Μόνο κατάργηση κατώτατων αμοιβών λέει. Αυτό και τίποτε άλλο...

Δεν μεταδίδω άλλο να πα να γαζωθούν....οι ρόμπες!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μα αυτο τους ενδιαφερει συναδελφε...

Το να γινεις εσυ μονιμος ενεργειακος επιθεωρητης δε θα φερει εξτρα χρηματα στο κρατος...

Οποτε ποιος νοιαζεται για σενα?

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Μα αυτο τους ενδιαφερει συναδελφε...

Το να γινεις εσυ μονιμος ενεργειακος επιθεωρητης δε θα φερει εξτρα χρηματα στο κρατος...

Οποτε ποιος νοιαζεται για σενα?

Ένώ αν αγοράσεις είδη ψαρέματος θα πληρώσεις ΦΠΑ!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Εκτός από αυτήν την είδηση,

 

http://www.buildnet.gr/default.asp?pid=235&catid=213&artid=7121

 

μήπως γνωρίζει κανείς κάτι σχετικά με τις εξετάσεις;

 

Αυτή η ιστορία με τους ενεργειακούς επιθεωρητές έχει καταλήξει ιλαροτραγωδία..... και μάλλον θα έχει και συνέχεια.....

Link to comment
Share on other sites

Θαρρώ πως ποτέ των ποτών δε θα γίνουν εξετάσεις...

 

Ετσι, αποθαρρύνεται κανείς (τώρα που δεν εχει τιποτε προαπαιτούμενο) να κανει τα σεμινάρια και να ειναι σταντ μπαϊ κανα...2 χρόνια για να παρει την άδεια. Ενω θα ανανεώνουν των προσωρινών καθε τόσο, μεχρι να χρειαστούν κι άλλους και να ανοίξει το σύστημα των εξετάσεων.

Ξερω, λιγο τραβηγμένο...αλλά.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

γραπτές εξετάσεις με την λογική να πάμε στο ΤΕΕ ή σε κάποιο ΚΕΚ είναι εξαιρετικά δύσκολο ή θα γίνουν προφορικά στο ΤΕΕ μία δύο ερωτήσεις και πέρασες ή θα γίνουν ηλεκτρονικά δηλαδή το ΤΕΕ ή το ΥΠΕΚΑ θα φτιάξουν κάποια σελίδα στο οποίο με βάση κάποιον κωδικό πιθανόν τον ΚΑΣ θα έρχονται ερωτήσεις και σε καθορισμένο χρονικό διάστημα θα πρέπει να απαντηθούν (δίπλα φυσικά θα υπάρχουν τα βιβλία και ότι σημειώσεις έχει ο καθένας)

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήγα σε ένα ΚΕΚ για να ξεκινήσω σεμινάρια σε 2 βδομάδες που γίνονται εκεί...(Μην βαράτε, απλά τώρα βρήκα την όρεξη και δεν έχω κάτι άλλο να κάνω..)

Στην ερώτηση για τις εξετάσεις, μου είπε ο διευθυντής προγράμματος ότι τους είχαν για Φεβρουάριο αλλά μπα.... Μεταξύ σοβαρού και αστεόυ μου λέει ότι μπορεί να μην γίνουν και ποτέ....

Βασικά και εγώ το ίδιο πιστεύω...Δεν νομίζω να γίνουν ποτέ εξετάσεις. Απλά επειδή πολλοί έχουν κάνει ήδη σεμινάρια και μπροστά στο φόβο μαζικών αγωγών, θα πουν κάποια στιγμή (ελπίζω σύντομα) απαραίτητη προυπόθεση για άδεια εν.επιθεωρητή να είναι μόνο το πτυχίο-δίπλωμα και η υποχρεωτική παρακολούθηση σεμναρίων....

Edited by ikaros13
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.