Μετάβαση στο περιεχόμενο

Προσωρινοί Ενεργειακοί Επιθεωρητές


Inzaghi

Recommended Posts

Προσωπικα δεν το θεωρω καθολου απιθανο εν τελει να μη γινουν οι εξετασεις και με την πιστοποιηση επιτυχους παρακολουθησης απο τα σεμιναρια + καποιο παραβολο να βγαινουν μονιμαδες...

Θα χαθει η μπαλα με τις εξετασεις... Ποτε να δωσουν ολοι αυτοι, ποτε να κατατεθει ο τελικος τους φακελος στο υπουργειο, ποτε να βγουν τα αποτελεσματα και ποτε να παρουνε την αδεια...

Link to comment
Share on other sites

Εδώ καλά καλά δεν ξέρουμε ποιο θα είναι το προφίλ του μόνιμου ενεργειακού επιθεωρητή.... Τα σεμινάρια κλείδωσαν, οι εξετάσεις στον αέρα, τα προσόντα το ίδιο....

Link to comment
Share on other sites

Σου πετανε 5 τομους 500 σελιδων βιβλια και σου λενε απλα... διαβασε...

Λες και δινουμε τιποτα κατατακτηριες να πρεπει να αποστηθιζουμε κειμενα και ιστοριουλες...

Εμεις κι ο κοσμος....

 

Και μετα σου λεει ο αλλος καλα κανουν για να γινει ξεσκαρταρισμα... Αν εσενα σε κοψουν επειδη δεν ηξερες τι εγινε στη συνοδο κορυφης του 1745 στη Βιεννη, να δουμε ποσο "δικαιο" ξεσκαρταρισμα θα ειναι αυτο...

Ζηταται και 90% επιτυχια (1 λαθος η 2 αναπαντητες σε 20 ερωτησεις) και 75% στα προαιρετικα, διχως να ξερουμε καν το υφος των εξετασεων στα τελευταια...

 

Απλα διαβαστε, ζωα... Λες και απευθυνονται σε μαθητουδια...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα δεν το θεωρω καθολου απιθανο εν τελει να μη γινουν οι εξετασεις και με την πιστοποιηση επιτυχους παρακολουθησης απο τα σεμιναρια + καποιο παραβολο να βγαινουν μονιμαδες...

Θα χαθει η μπαλα με τις εξετασεις... Ποτε να δωσουν ολοι αυτοι, ποτε να κατατεθει ο τελικος τους φακελος στο υπουργειο, ποτε να βγουν τα αποτελεσματα και ποτε να παρουνε την αδεια...

Αυτό πιστεύω κι εγώ! Εκτός και εάν υπάρξει κάποιος τρόπος για εξέταση μέσω διαδικτύου...

Edited by Antiermitianos
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά μετά θα δεις το εξής φαινόμενο....Θα πηγαίνει ο αλλος να γραφτεί για σεμινάρια και θα λέει..."ξέρεις έχω παιδιά και γυναίκα...τρέχω όλη μέρα....δεν προλλαβαίνω ρε άνθρωπε...μια ζωή στα εργοτάξια άσπρισαν τα μαλλιά μου...Πάρε άλλα τόσα και δώσε μου το πιστοποιητικό παρακολούθησης.."

Link to comment
Share on other sites

."ξέρεις έχω παιδιά και γυναίκα...τρέχω όλη μέρα.....μια ζωή στα εργοτάξια άσπρισαν τα μαλλιά μου...."

 

συγγνωμη συναδελφε, αλλα σε καλω να αναθεωρησεις.

 

εγω ειμαι αλμπινος, κουτσος και ταυτοχρονα gay και στειρος, ωστοσο θελω κ εγω να πληρωσω για να παρω το χαρτι.

 

εγω δηλαδη πως ακριβως θα κανω τη δηλωση που ειπες?

 

respect diversity and inclusion

Edited by [email protected]
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

συγγνωμη συναδελφε, αλλα σε καλω να αναθεωρησεις.

εγω ειμαι αλμπινος, κουτσος και ταυτοχρονα gay και στειρος, ωστοσο θελω κ εγω να πληρωσω για να παρω το χαρτι.

εγω δηλαδη πως ακριβως θα κανω τη δηλωση που ειπες?

 

Καπως ετσι

??

Αν το παιξεις τρελος και τους απειλησεις θα στο δωσουν με τη μια :smile:

 

Στα σεμιναρια που πηγα εγω τουλ η παρακολουθηση δεν ξεπερασε το 50% ουτε κατα διανοια. Ουτε την τελευταια μερα που δινουν τις βεβαιωσεις παρακολουθησης. Αυτοι φαινεται θα ειχαν πληρωσει το φουλ πακετο, που στο στελνουν σπιτι.

Βεβαια οι μισες ωρες κ αν αξιζαν παρακολουθηση, αποριες κτλ κτλ. Κατα τα αλλα ηταν χασιμο χρονου. Ειδικα για οσους ηδη ασχολουνται σοβαρα, και σοβαρα εννοω να μην πετανε 5 τοιχους κ 2 πλακες στο προγραμμα και να τυπωνουν ενα ΠΕΑ αναληθες

Edited by ckiriako
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ 100% με ckiriako!! Δεν θα έπρεπε σε καμία περίπτωση τα σεμινάρια να είναι υποχρεωτικά! Ο σκοπός ύπαρξής τους είναι για να τα κονομάν οι ΚΕΠανθρώποι.. Όλα όσα λέγονται στα σεμινάρια, βρίσκονται μέσα στο βιβλίο. Το ατομικό διάβασμα πιστεύω ότι είναι υπέρ αρκετό σε συνδυασμό με ένα καλό demo του λογισμικού ΤΕΕ-ΚΕΝΑΚ που αυτή τη στιγμή είναι ανύπαρκτο.. Από εκεί και πέρα, και σε εμάς το 1/4 απουσιάζει από τα μαθήματα, και οι εναπομείναντες γκρινιάζουν για την όλη διαδικασία (εξετάσεις, θέματα, θεωρία, κτλ κτλ..), για αυτά που λέμε τόσο καιρό στο φόρουμ στην ουσία.. Και κυρίως για το κόστος συμμετοχής στις εξετάσεις, και το κόστος εγγραφής στο μητρώο (τα 150άρια τα οποία και φουρνίζουμε κάθε μέρα με το κιλό...). Τι να πεις...

Edited by Earl
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.