Μετάβαση στο περιεχόμενο

Δήλωση μηχανικού για μη ύπαρξη αυθαιρεσιών


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εγώ στις βεβαιώσεις που δίνω γράφω το δικό μου κείμενο αντί αυτού που που βγάζει το κωλόχαρτο του ΥΠΕΚΑ.

 

Και στα σχόλια ένα ανέκδοτο! :shock:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στις βεβαιώσεις που δίνω γράφω το δικό μου κείμενο .....................

 

Εννοείς στο λεκτικό της βεβαίωσης ή στην τεχνική έκθεση;

 

Γιατί αν αναφέρεσαι στην βεβαίωση τότε πρέπει να προσαρμόσεις και

τον Μοναδικό Αριθμό Ακινήτου.

Link to comment
Share on other sites

1) Εκτυπώνω κανονικότατα το κωλόχαρτο του ΥΠΕΚΑ, το οποίο είναι 1 σελίδα, το υπογράφω (χωρίς να το σφραγίζω όμως).

 

2) Από πίσω, στην άλλη σελίδα του χαρτιού, εκτυπώνω το εξής: "Η βεβαίωση συνοδεύεται από την 5 (πέντε) σελίδων “Δήλωση ακινήτου στο σύστημα”, η οποία και αποτελεί αναπόσπαστο κομμάτι της παρούσας βεβαίωσης." Επίσης, γράφω χειρόγραφα τον Α/Α δήλωσης, τον Α/Α πρωτοκόλλου και τον ηλεκτρονικό κωδικό της ΔΗΛΩΣΗΣ. Μετά το υπογράφω και ΕΔΩ βάζω σφραγίδα.

 

3) Μαζί λοιπόν με το φύλλο αυτό (μπρος το υπεκά, πίσω εγώ) συρράπτω ΚΑΙ ΤΗ ΔΗΛΩΣΗ (τις 5 σελίδες) που βγάζει το σύστημα. Εκεί λοιπόν στην ΤΕΧΝΙΚΗ ΕΚΘΕΣΗ, γράφω το δικό μου κείμενο και ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΕ ΚΑΛΥΠΤΟΥΝ !!!!

 

4) ΑΠΥ με ΦΠΑ

 

:wink:

Link to comment
Share on other sites

Μηπως γνωριζει κανεις αν το συστημα μπορει να προχωρησει στην απαιτουμενη δηλωση 4014 περι μη υπαρξης αυθαιρεσιων ,για τις περιπτωσεις του αρθ.26 παρ.2,δηλ.μετα την εκδοση αδειας νομιμοποιησης?στο ΤΕΕ δεν σηκωνουν τηλεφωνα.αμαν ρε παιδια μπουχτισα

Link to comment
Share on other sites

Η βεβαίωση μεταβίβασης είναι μόνο αυτή που εκδίδεται απο τ σύστημα του τεε, ή χρειάζεται και το τρισελιδο που είανι αναρτημένο στο σαιτ του υπεκά;

Link to comment
Share on other sites

Η βεβαίωση μεταβίβασης είναι μόνο αυτή που εκδίδεται απο τ σύστημα του τεε, ή χρειάζεται και το τρισελιδο που είανι αναρτημένο στο σαιτ του υπεκά;

 

Ποιο είναι αυτό το 3σέλιδο και σε ποιο σάιτ του ΥΠΕΚΑ? Μέσα από το σύστημα εκτυπώνονται όλα.Το pdf της βεβαίωσης και το pdf της δήλωσης με τα στοιχεία και την τεχνική έκθεση-σχόλια.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.