Μετάβαση στο περιεχόμενο

Δήλωση μηχανικού για μη ύπαρξη αυθαιρεσιών


Recommended Posts

συμφωνώ με Inzaghi

Ναι μπορεί να είναι κοροϊδία

αλλά και να πεις στον πελάτη ότι θέλει ολόκληρη τη χαρτούρα την απόδειξη χρόνου, τη συνέλευση για συναίνεση και το κόστος

για 20 πόντους είναι επίσης αντίστοιχα πολύ πιο γελοίο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Όπως και έχει ο νόμος λέει μέχρι 2% και οι συνιδιοκτησίες είναι πολύ περίεργες. 

Στη θέση σου θα κοιτούσα τι γίνεται στους άλλους ορόφους. Αν και οι υπόλοιπες οριζόντιες ανεγέρθηκαν κατά τον ίδιο τρόπο θα την έδινα και θα το ξεχνούσα. Αν όμως είναι ο μοναδικός στην οικοδομή κατ' αυτό τον τρόπο θα λάμβανα μέτρα όπως ανωτέρω. 

 

Στη χειρότερη αν γίνει καμιά στραβή φοράνε άμεσα ότι έχει και δεν έχει, την χτίζουν από μέσα και κάνουν την παλαβή σαν να το έκανε κάποιος από έξω... 

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλει ν' αποφύγει τη δήλωση αυθαιρέτου δεν παίζει άλλη λύση.......

Link to comment
Share on other sites

Διαμερισμα βρεθηκε κατα την αυτοψια να εχει καμποσες αυθαιρετες κατασκευες, οπως αλλαγη διαμερισματωσης, προεκταση στον εξωστη της εσοχης, και μεγαλυτερο εξωστη πανω απο κοινοχρηστο της πολης ο οποιος και δεν τακτοποιουνταν

 

Ο Νομος ειχε ηδη ληξει, εξηγησα στον ιδιοκτητη, με πληρωσε για τη δουλεια μου και εγκατελειψα την υποθεση

 

Χθες εμαθα οτι βρεθηκε μηχανικος που βεβαιωσε οτι το διαμερισμα αυτο δεν εχει παραβασεις και προχωρανε σε μεταβιβαση....

 

Τι να πω, δεν εχω λογια...

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση πως για διαφορετική διαμερισμάτωση, αρκετοί δίνουν βεβαίωση χωρίς τακτοποίηση πρώτα....

Link to comment
Share on other sites

Faethon11, για να συμβει αυτο προυποθετει να πηγε μηχανικος επιτοπου να μετρησει.

Αμφιβαλλεται ολοι σας πως υπαρχουν χιλιαδες "συναδελφοι" που δεν πατανε ποδι στις αυτοψιες τους?

Ειτε ΠΕΑ είτε βεβαιωση μη αυθαιρεσιων? 

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση πως για διαφορετική διαμερισμάτωση, αρκετοί δίνουν βεβαίωση χωρίς τακτοποίηση πρώτα....

Έχω την εντύπωση πως αργά ή γρήγορα θα είμαι ο μηχανικός του "δίπλα" διαμερίσματος και ο συνάδερφος που έδωσε τη βεβαίωση θα μετανοιώσει...

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη βλακεία από το να παραβλέψεις διαμερισμάτωση διότι αφορά πάντα δύο ιδιοκτήτες ή μηχανικούς!

Edited by yian
Link to comment
Share on other sites

Οφ τοπικ αλλα μεγαλο γελιο χθες!
 

Ερχεται μια γιαγια και μου φερνει μια φωτογραφια. Ακολουθει διαλογος:

 

- "Θέλου εκείνου του ενεργειακού μάναμ για το σπίτ, να και η φουτογραφίατ"

- Θεια, πρεπει να ερθω να το μετρησω

- Μα μούπαν μόν τη φουτογραφίατ θέν, γιόκαμ!

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση πως αργά ή γρήγορα θα είμαι ο μηχανικός του "δίπλα" διαμερίσματος και ο συνάδερφος που έδωσε τη βεβαίωση θα μετανοιώσει...

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη βλακεία από το να παραβλέψεις διαμερισμάτωση διότι αφορά πάντα δύο ιδιοκτήτες ή μηχανικούς!

Και εσύ δεν έχεις καθόλου άδικο.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.