Μετάβαση στο περιεχόμενο

Δήλωση μηχανικού για μη ύπαρξη αυθαιρεσιών


Recommended Posts

Δεν κρίθηκε αντισυνταγματικός ούτε ο νόμος (θα δούμε όταν βγει η απόφαση τις λεπτομέρειες), ούτε κυρίως το άρθρο 23 αυτού που αναφέρεται στις Βεβαιώσεις 4014. Οπότε εκδίδονται κανονικότατα βεβαιώσεις και χωρίς κανέναν απολύτως ενδοιασμό!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σε διαμέρισμα ισογείου όπου καταλήγει υπάρχων φωταγωγός δεν έχουν χτιστεί οι τοίχοι αλλά υπάρχει η τρύπα του φωταγωγού στην πλάκα της οροφής. Έτσι το παράθυρο του λουτρού αντί να είναι στον τοίχο έχει τοποθετηθεί στην πλάκα (τύπου καταπακτής). 

Θα δίνατε βεβαίωση;

Link to comment
Share on other sites

Αν μόνον αυτή είναι η ..."παρατυπία" (εννοώ ότι, μόνο το παράθυρο δεν είναι εκεί που έπρεπε βάσει άδειας να είναι) τότε ναι εκδίδεται η βεβαίωση.

Edited by ΙΑΣΟΝΑΣ
Link to comment
Share on other sites

αλλα,  μάλλον δεν ειναι οπως στα σχεδια...

 

διοτι γραφει  "δεν εχουν κατασκευαστει οι τοιχοι"

και "το παραθυρο του λουτρου, αντι να ειναι στον τοιχο...εγινε στην οροφή"

 

Αρα, επεκταθηκε το διαμερισμα "εντος του φωταγωγου"

 

Δες στην κατοψη του συμβολαιου...

αν περιλαμβανει  "και"  τον φωταγωγο  τακτοποιεις μονος σου

 

αλλοιως χρειαζεσαι συναινεση...

 

υγ

βασει ποίου νομου????

Link to comment
Share on other sites

Το σκεπτικό μου είναι πως λόγω ισογείου η τελευταία τρύπα είναι στην πλάκα της οροφής μου, η οποία και υπάρχει. Ναι γνωρίζω πως λόγω μη ύπαρξης των τοίχων έχω ουσιαστικά επέκταση του διαμερίσματος εντός ''κοινοχρηστου χώρου''.

Είναι η δέκατη βεβαίωση που εκδίδω στον συγκεκριμένο πελάτη και του έχω ''βγάλει το λάδι''.

Θεωρώ πως στο συγκεκριμένο μπορώ να δώσω βεβαίωση μια και οι τοίχοι του φωταγωγού που δεν έγιναν σε μια στραβή μπορεί να κατασκευασθούν και να υπάρξει αποκατάσταση της αυθαιρεσίας. Αυτό που με κάνει λίγο ελαστική είναι πως μιλάμε για γονική παροχή. 

Link to comment
Share on other sites

:sad:

 

 

Παρακαλώ να ξαναδηλώσετε την ειδικότητα στο προφίλ σας λόγω  διαγραφής μετά  από  αναβάθμιση της πλατφόρμας του φόρουμ. Ευχαριστώ

Manolis gon

Edited by Manolis gon
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.