Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αυθαίρετο δώμα


Recommended Posts

Δεν υπάρχει ελάχιστη αλλά "νόμιμη" που τη βλέπεις μόλις κάνεις εισαγωγή στο σύστημα του ΤΕΕ.για τις δηλώσεις.Βέβαια αν δεν την τηρήσεις κάνεις συμφωνητικό με τον πελάτη.

Link to comment
Share on other sites

Σε συνεχεια του δωματος, εχει κατασκευαστει δωματιο 30τ.μ., με υψος 50εκατοστα πιο πανω απο την αποληξη κλιμακ απο τη μια πλευρα και χαμηλοτερα απο την αποληξη απο την αλλη πλευρα (επικληνης στεγη).

 

1) Υπερβαση υψους εχουμε? Αν ναι, με τι πρεπει να την συγκρινουμε?

Με το επιπτρεπομενο μεγιστο υψος της περιοχης? Με το μεγιστο υψος της αδειας?

2) Για την στεγη μπορω να θεωρησω οτι το μεσο υψος ειναι ισο με το υψος της αποληξης, οποτε και δεν μπαινει σε υπερβαση υψους?

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

To 1 το ψάχνω και εγώ, για τον προαναφερθέντα χώρο, του οποίου η στέγη υπερβαίνει την απόληξη κλιμακοστασίου αλλά είναι μέσα στο επιτρεπτό ύψος της περιοχής.

 

αν το βρεις σε παρακαλώ clemenza σφύρα το μια και δω..

 

1. Υπάρχει περίπτωση η αυθαιρεσία του Post #9 να υπάγεται στον Ν3843? Έχω υπόλοιπο όγκου και ύψους

2. Εφόσον έχω και υπόλοιπο δόμησης 25 μ2 θα μπορούσα να πληρώσω 500ε παράβολο για να έχω το δικαίωμα να καταθέσω εντός 3 ετών αναθεώρηση αδείας για 25 μ2 προσθήκης ορόφου ώστε τα υπόλοιπα 30μ2 να τα τακτοποιήσω τώρα; (πολύ πατέντα, αλλά ποτέ δεν ξέρεις..)

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.