Μετάβαση στο περιεχόμενο

αυθαίρετο-υδροφόρος ορίζοντας


Recommended Posts

καλησπέρα! είμαι νεο μέλος στο φορουμ και θα ήθελα να πάρω απάντηση για μια υπόθεση που μου έτυχε με την έναρξη ισχύος του Ν.4014/2011. Συγκεκριμένα γνωρίζει κάποιος αν:

 

 

Επιτρέπεται η ένταξη στο νεο νόμο για ακίνητο το οποίο βρίσκεται πάνω απο υδροφόρο ορίζοντα? θεωρείται προστατευόμενη περιοχή? αναφέρομαι στην περιοχή του λουτρακιού, όπου ο υδροφόρος ορίζοντας εχει άμεση σχέση με το υδροδοτικό σύστημα και την εκμετάλευση του νερού (το γνωστό ΝΕΡΟ ΛΟΥΤΡΑΚΙ). Νομίζω οτι το ΦΕΚ δεν εξαιρεί μια τετοια περιπτώση αυθαιρέτου. Που μπορώ να απευθυνθώ για περαιτέρω ενημέρωση??

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν μπορώ να σε βοηθήσω.

Στείλε το ερώτημά σου στο ΤΕΕ με fax. Στο τηλ δε θα ξέρουν να σε βοηθήσουν (οι απαντήσεις που έχω δει να δίνουν μέχρι τώρα είναι αλλ'αντ'άλλων).

Ίσως τα fax τα συγκεντρώνουν...τι να πω...

Link to comment
Share on other sites

με φαχ απο πρωτη μερα τους ρωτησα αν σε συγκροτημα ''γραφειων'' εκτος σχεδιου που τακτοποιησαν με 3843 το υπογειο σε γραφειο....

 

μπορουν να ταλλαξουν ολα σε κατοικια ?

και αν χρειαζεται ΜΕΛΕΤΗ ΣΤΑΤΙΚΟΤΗΤΑΣ αντι οπτικου (ειναι σημαντικο για να δωσω προσφορα )

 

 

και ακομα περιμενω !!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.