Μετάβαση στο περιεχόμενο

TEE - ηλεκτρονική εφαρμογή υποβολής.


Recommended Posts

Συναδελφοι καλησπερα,

 

εχει κανεις περασει παλαιοτερο προστιμο στο συστημα, αφου εχει ηδη επιλεχθει η καταβολη δοσεων και εχουν πληρωθει τεσσερις μηνιαιες τακτικες δοσεις απο αυτες. Πως γινονται οι υπολογισμοι στο συστημα; Μειωνεται το συνολικο ενιαιο προστιμο, αφαιρουνται οι καταβληθεντες δοσεις και επαναπολογιζονται οι υπολοιπες...

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Αλλά τι κάνω με μία δήλωση (την πρώτη η οποία ανέδειξε και το πρόβλημα) στην οποία είχα πληρώσει το παράβολο και σήμερα πήγα να τυπώσω την εξόφληση και είδα άλλα ποσά εξόφλησης πολύ μεγαλύτερα τελικά από τα κανονικά ενώ τσεκάρισα όλες τις αποδοχές.

 

Θα πρέπει να πώ τον πελάτη πλήρωσε αυτά και όταν δημιουργηθεί το σύστημα θα εισπράξεις αχρεωστήτως καταβληθέντα;

ή θα πρέπει να κάνω αίτηση στο ΤΕΕ να μου ξεκλειδώσουν την δήλωση;

Αν διορθώσεις τα στοιχεία, αποθηκεύσεις και ξανα υποβάλλεις τη δήλωση, λογικά θα σου βγάλει νέα εντολή εξόφλησης με τα σωστά ποσά αφού θα επαναπροσδιορίσει το πρόστιμο.

Προσοχή μόνο στο στάδιο μεταξύ των 2 αποδοχών για υποβολή (εκεί που λέει τα πρόστιμα πριν και μετά τις αλλαγές) ώστε να είναι όντως τα σωστά.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ συνάδελφε, αλλά όπως γράφω και στο προηγ ποστ, στην μία δήλωση την "πάτησα" (μάλλον πρέπει να κάνω αίτηση στο ΤΕΕ-και μάλλον θα μου πούνε "πλήρωνε και έχεις λαμβάνειεν")

 

Για τις άλλες 2 κατάλαβα πλέον, ότι πρέπει να ενεργήσω, κατά τον τρόπο που και εσύ λες

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ συνάδελφε, αλλά όπως γράφω και στο προηγ ποστ, στην μία δήλωση την "πάτησα" (μάλλον πρέπει να κάνω αίτηση στο ΤΕΕ-και μάλλον θα μου πούνε "πλήρωνε και έχεις λαμβάνειεν")

 

Για τις άλλες 2 κατάλαβα πλέον, ότι πρέπει να ενεργήσω, κατά τον τρόπο που και εσύ λες

 

Γιατί λες ότι, την πάτησες; Τι συμβαίνει;

Link to comment
Share on other sites

Εάν δεν είσαι σε οριστική υπαγωγή, μπορείς να κάνεις όσες διορθώσεις θέλεις και να ξανά υποβάλλεις τη δήλωση άφοβα.

Το σύστημα θα σου υπολογίσει τις ανάλογες εντολές πληρωμής σε κάθε υποβολή.

Link to comment
Share on other sites

ΙΑΣΟΝΑ

το αρχικό μήνυμά μου είναι http://www.michanikos.gr/topic/23628-tee-%ce%b7%ce%bb%ce%b5%ce%ba%cf%84%cf%81%ce%bf%ce%bd%ce%b9%ce%ba%ce%ae-%ce%b5%cf%86%ce%b1%cf%81%ce%bc%ce%bf%ce%b3%ce%ae-%cf%85%cf%80%ce%bf%ce%b2%ce%bf%ce%bb%ce%ae%cf%82/page__view__findpost__p__420656

 

μου έβγαλε πρόστιμο μεγαλύτερο από το κανονικό (γιατί μου μπέρδεψε αρκετά στοιχεία της αρχικής -κατά την οποία πλήρωσα το παράβολο 13-2-2012)

Σήμερα πήγα να τυπώσω την εξόφληση και ανακάλυψα την μ...α γιατί δεν περίμενα το μπέρδεμα με Τ.Ζ διευθύνσεις-τίτλους και πάτησα απ' ευθείας συνέχεια

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να διορθώσεις ό,τι θέλεις και να την επαναφέρεις μόνος σου στην κατάσταση που την είχες.

Κάνε όποια αλλαγή θέλεις και ξαναστείλε τη δήλωση.

Προσοχή έλεγξε πριν την επιβεβαίωση.

 

Το μήνυμα είναι:

 

Μην σε φοβίζει η οποιαδήποτε αλλαγή (αν δεν είσαι σε οριστική υπαγωγή).

Τα πάντα γίνονται.

Κάνε ότι, αλλαγές θέλεις...

Παίξε όσο θέλεις.....

Δουλεύει το σύστημα ρολόϊ.....

Edited by ΙΑΣΟΝΑΣ
Link to comment
Share on other sites

Σε πρόστιμο που έβγαινε 675 ευρώ πληρώθηκε παράβολο 500 και αφού επέλεξα εφ' απαξ πληρωμή έμεινε υπόλοιπο 175 ευρώ. Είναι φυσιολογικό να μην παίρνει σε αυτό το ποσό το 80%

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.