Μετάβαση στο περιεχόμενο

TEE - ηλεκτρονική εφαρμογή υποβολής.


Recommended Posts

Στο σύστημα του ΤΕΕ εκτός τα extra μενού που προστέθηκαν (αιτήσεις,αρχεία), έχουν γίνει και αλλαγές στο μενού "πρόσθετα στοιχεία", προστέθηκαν τα αναμενόμενα κουτάκια για μέγιστο αριθμό ορόφων και κατηγορία τρωτότητας,

αλλά έχει προκύψει και κάτι μή αναμενόμενο... σε ολοκληρωμένη υπαγωγές που έχω κάνει άνοιξαν ξανά ο Α/Α αμοιβής και η συμφωνημένη..!!! Γιατί έχει συμβεί αυτό?? προβλεπόταν από κάπου??

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι πρέπει να συμπληρώσουμε τα δελτία δομικής τρωτότητας που προ-δημοσιεύθηκαν στις γνωστές ιστοσελίδες (ΤΕΕ-ΥΠΕΚΑ)? Θεωρείται αυτό επίσημη δημοσίευση?

Το σωστό δεν είναι να περιμένουμε κάποιο ΦΕΚ ή έστω κάποια εγκύκλιο?

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι πρέπει να συμπληρώσουμε τα δελτία δομικής τρωτότητας που προ-δημοσιεύθηκαν στις γνωστές ιστοσελίδες (ΤΕΕ-ΥΠΕΚΑ)? Θεωρείται αυτό επίσημη δημοσίευση?

Το σωστό δεν είναι να περιμένουμε κάποιο ΦΕΚ ή έστω κάποια εγκύκλιο?

 

http://www.michanikos.gr/files/file/534-%CE%94%CE%B5%CE%BB%CF%84%CE%AF%CE%BF-%CE%94%CE%BF%CE%BC%CE%B9%CE%BA%CE%AE%CF%82-%CE%A4%CF%81%CF%89%CF%84%CF%8C%CF%84%CE%B7%CF%84%CE%B1%CF%82-%CE%9A%CE%B1%CF%84%CE%B7%CE%B3%CE%BF%CF%81%CE%AF%CE%B1-1-2-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-3/

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Ιασόνα είναι όντως πολύ καλά τα αρχεία. Πόσο "επίσημα" είναι όμως? (γνωρίζω ότι είναι βασισμένα στα όσα ανακοινώθηκαν από το ΤΕΕ και λογικά δεν αλλάξει και κάτι αλλά είναι τα οριστικά?)

Πάντως γέλασα πολύ με τα στοιχεία που έβαλες μέσα στη δήλωση... :smile:

Link to comment
Share on other sites

προσπάθησα να προχωρήσω και να καταθέσω κάποια δικαιολογητικά,

 

έχω περίπτωση εντός οικισμού, με άδεια, και τακτοποιώ Η.Χ. και επέκταση κυρίου χώρου.

 

εκτός ότι μου ζητάει λάθος αριθμό αδείας, δεν μου βγάζει προαπαιτούμενα τα : κατόψεις και τομή.

 

κάτι μου βρωμάει....!!!

Link to comment
Share on other sites

Στο σύστημα του ΤΕΕ εκτός τα extra μενού που προστέθηκαν (αιτήσεις,αρχεία), έχουν γίνει και αλλαγές στο μενού "πρόσθετα στοιχεία", προστέθηκαν τα αναμενόμενα κουτάκια για μέγιστο αριθμό ορόφων και κατηγορία τρωτότητας,

αλλά έχει προκύψει και κάτι μή αναμενόμενο... σε ολοκληρωμένη υπαγωγές που έχω κάνει άνοιξαν ξανά ο Α/Α αμοιβής και η συμφωνημένη..!!! Γιατί έχει συμβεί αυτό?? προβλεπόταν από κάπου??

 

 

 

χαχαχαχαχα θα πέσει γέλιο και ξύλο στο τέλος. Αφού διορθώσαμε τη ψήφο μας να διορθώσουμε και την αμοιβή μας.

Link to comment
Share on other sites

Για γελια και για κλαμματα η κατασταση. Λες και προκειται να εξεταστουν ποτε απο κανεναν αυτα που στελνουμε.

 

Σε δουλεια να βρισκομαστε...

Link to comment
Share on other sites

Στο σύστημα του ΤΕΕ εκτός τα extra μενού που προστέθηκαν (αιτήσεις,αρχεία), έχουν γίνει και αλλαγές στο μενού "πρόσθετα στοιχεία", προστέθηκαν τα αναμενόμενα κουτάκια για μέγιστο αριθμό ορόφων και κατηγορία τρωτότητας,

αλλά έχει προκύψει και κάτι μή αναμενόμενο... σε ολοκληρωμένη υπαγωγές που έχω κάνει άνοιξαν ξανά ο Α/Α αμοιβής και η συμφωνημένη..!!! Γιατί έχει συμβεί αυτό?? προβλεπόταν από κάπου??

 

Oντως,οταν το είδα και γώ έπαθα πλάκα! Σου λεει, ένα κάρο κόσμος δε θα έχιε κόψει αποδείξεις, ας βοηθήσουμε λίγο!

 

Επίσης μια αλλαγή ακόμη. Εδώ και χρόνια στο σύστημα αμοιβών με εβγαζε σαν...Τεχνική εταιρία. Ενω φίλο τοπογραφο τε, κανονικά "τεχνολόγος τοπογράφος". Ε με τις αλλαγές του συστήματος, βγήκε η κανονική ειδικότητα πλέον. Τους έφαγε η λεπτομέρεια.

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι πρέπει να συμπληρώσουμε τα δελτία δομικής τρωτότητας που προ-δημοσιεύθηκαν στις γνωστές ιστοσελίδες (ΤΕΕ-ΥΠΕΚΑ)? Θεωρείται αυτό επίσημη δημοσίευση?

Το σωστό δεν είναι να περιμένουμε κάποιο ΦΕΚ ή έστω κάποια εγκύκλιο?

 

Το ΤΕΕ δεν έκανε τίποτα περισσότερο, από το να πάρει την πρόταση του ΣΠΜΕ, ν' αφαιρέσει κάποια πράγματα (δύσκολα και τραβηγμένα), να τα "μαγειρέψει λίγο και να πάρει την έγκριση του ΥΠΕΚΑ για να τα ανακοινώσει. Βεβαίως αναμένουμε και τις αντίστοιχες οδηγίες. Οι οποίες προβλέπω ότι, θα είναι ακριβώς ίδιες με αυτές που αναφέρει ο ΣΠΜΕ. Προφανώς δεν θα δημοσιευθούν σε ΦΕΚ κ.λπ.

 

Η πρόταση του ΣΠΜΕ είναι εδώ: http://www.spme.gr/uploads/File/DEDOTA/DEDOTA.pdf

 

Φυσικά, αν και όταν αλλάξει κάτι, θα ανανεώσω κι εγώ τα βοηθητικά έντυπα που ανέβασα....

 

 

χαχαχαχαχα θα πέσει γέλιο και ξύλο στο τέλος. Αφού διορθώσαμε τη ψήφο μας να διορθώσουμε και την αμοιβή μας.

 

Προφανώς έχει γίνει για να μπορούν κάποιες ειδικότητες μηχανικών ν' αλλάξουν την ομάδα μηχανικών της δήλωσης κ.λπ. χωρίς να μπουν στη διαδικασία, αίτηση στο ΤΕΕ, επιστροφή της δήλωσης, συμπλήρωση κ.λπ.

Το ίδιο θα γίνει και στο σύστημα αμοιβών....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.