Μετάβαση στο περιεχόμενο

TEE - ηλεκτρονική εφαρμογή υποβολής.


Recommended Posts

Καλησπέρα!Είχα δηλώσει παραβάσεις προς έκδοση οικοδομικής άδειας και επείδη προέκυψε πρόβλημα με το ΙΚΑ αποφασίσαμε με τον πελάτη να σταματήσουμε την διαδικασία για τη νομιμοποιήση και να συνεχίσει με την τακτοποίηση.Άλλαξα κανονικά τις παραβάσεις προς τακτοποιήση και υπολογίστηκαν τα πρόστιμα.Στην καρτέλα με τα οικονομικά στοιχεία μου εμφανίζει κανονικά το έντυπο πληρωμής με το ποσό που μένει για την εφάπαξ εξόφληση αλλά με λήξη προθεσμίας πληρωμής στις 29-07-2012!!!!(Ένα μήνα δηλαδή μετά την προσωρινή υπαγωγή για την έκδοση της άδειας).Έχει αντιμετωπίσει κανείς παρόμια περίπτωση?Θα υπάρξει πρόβλημα με την τράπεζα και γενικά με την ενημέρωση του συστήματος?Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον όχι!!!

Θα το μάθεις με βεβαιότητα όταν πας να το πληρώσεις.

Απλώς είναι λάθος του συστήματος...

Βέβαια και να το δεχθεί η τράπεζα να πληρωθεί ποτέ κανείς δεν ξέρει εκ των προτέρων, αν οι κύριοι αυτοί έρθουν εκ των υστέρων και ζητούν τόκους κ.λπ.

Μάλλον έχει πάρει και ..."άφεση αμαρτιών" με την τελευταία εξαγγελία....

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα!Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου!Το ένδεχόμενο να χάσει και τη δυνατότητα της τακτοποίησης και να πρέπει να ξαναγίνουν όλα από την αρχή υπάρχει?? :???: Εχώ μπερδευτεί λιγάκι με το πότε χάνεται το δικαίωμα υπαγωγής.Και πάλι ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι και πάλι με το θεμάτακι μου!Μήπως έχει χαθεί η δυνατότητα για εφάπαξ εξόφληση και πρέπει να κάνω αίτηση στο ΤΕΕ για να αλλάξω τον τρόπο πληρωμής σε δόσεις;Και πάλι ευχαριστώ και ελπίζω να μην κάνω κάτι λάθος με τις συνεχόμενες δημοσιεύσεις μου.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν πιστεύω ότι έχεις χάσει τη δυνατότητα πληρωμής εφάπαξ....

Link to comment
Share on other sites

εχω περιπτωση που αρχικα πηγαμε για προστιμο διαμερισματωσης αλλα τελικα εχει και υπερβαση υψους...

 

πληρωθηκε το παραβολο των 500 και ενω το συνολικο προστιμο ειναι 845 ευρω δεν μου δινει εκπτωση 20% !!!

 

μου λεει υπολοιπο για πληρωμη 345 !!!

 

πιθανοτατα και ας μην υπαρχει υπερβαση δομησης επειδη τα τμ ειναι πολλα θαπρεπε το παραβολο ναναι 1000 ευρω επομενως δεν μου διει εκπτωση

Edited by akius
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι δεν σου κάνει την έκπτωση επειδή το υπόλοιπο είναι μικρότερο των 400 ευρώ.

Edited by akis73
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.