Μετάβαση στο περιεχόμενο

TEE - ηλεκτρονική εφαρμογή υποβολής.


Recommended Posts

Όταν έχω αυθαίρετο σε κοινόχρηστο χώρο, τότε αναγράφω τους ιδιοκτήτες στο σύστημα που κανουν χρηση την κατασκευη ετι δεν ειναι;

Link to comment
Share on other sites

Θοδωρή να συνεχίσω το ερώτημά σου και με μια δική μου περίπτωση. 2 ιδιοκτήτες σε ταράτσα (με αποκλειστικά όρια χρήσης) με 2 αυθαίρετες κατοικίες. 2 αιτήσεις?

Link to comment
Share on other sites

Αυτο αν και ειναι λιγο διαφορετικο, παντως ειναι 2 αιτήσεις για μενα για πιο ευκολη διακριση μετα στον διαχωρισμο

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση...Έχω πληρώσει παράβολα και παραμένει στην κατάσταση της αρχικής υποβολής. Επειδή στις περιπτώσεις μου έχω λοιπές παραβάσεις βγαίνει πρόστιμο 500 ευρώ και παρόλο που βγαίνει άδεια το σύστημα δεν μου το μηδενίζει. Αν πάω στην προσωρινή υπαγωγή μου βγάζει ποσό δόσεων. Τι κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να γίνης πιο συγκεκριμένος, δεν κατάλαβα την περίπτωση. Πρέπει να πατάς το ''αποθήκευση'' μετά από κάθε ενέργεια που κάνεις, αν αυτό είναι το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν αναφέρομαι στην αποθήκευση. Σύμφωνα με το ΤΕΕ για να είναι έγκυρη η δήλωση μέσα στα χρονικά περιθώρια του νόμου πρέπει οι δηλώσεις να βρίσκονται στην κατάσταση της Προσωρινής υπαγωγής. Εγώ πλήρωσα το παράβολο αλλά παραμένει σε αρχική υποβολή η κατάσταση. Πρέπει να ξανά υποβάλλω την δήλωση για να είναι έγκυρες? Και αν ναι τι γίνεται με τις δόσεις που πρέπει να επιλέξω αφού στην περίπτωσή μου εκδίδεται άδεια οπότε δεν πληρώνεται πρόστιμο?

Link to comment
Share on other sites

Κάνε υποβολή της δήλωσης ξανά και θα σου βγάλει μηδενικά πρόστιμα χωρίς δόσεις. Μια δοκιμή θα σε πείσει. Αλλωστε η υποβολή γίνεται οριστική μόνο μετά από διπλή επιβεβαίωση.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση...Έχω πληρώσει παράβολα και παραμένει στην κατάσταση της αρχικής υποβολής. Επειδή στις περιπτώσεις μου έχω λοιπές παραβάσεις βγαίνει πρόστιμο 500 ευρώ και παρόλο που βγαίνει άδεια το σύστημα δεν μου το μηδενίζει. Αν πάω στην προσωρινή υπαγωγή μου βγάζει ποσό δόσεων. Τι κάνω?

 

βγαλε τις λοιπες παραβασεις.για αυτο συνεχιζει το προστιμο

Link to comment
Share on other sites

Δεν αναφέρομαι στην αποθήκευση. Σύμφωνα με το ΤΕΕ για να είναι έγκυρη η δήλωση μέσα στα χρονικά περιθώρια του νόμου πρέπει οι δηλώσεις να βρίσκονται στην κατάσταση της Προσωρινής υπαγωγής. Εγώ πλήρωσα το παράβολο αλλά παραμένει σε αρχική υποβολή η κατάσταση. Πρέπει να ξανά υποβάλλω την δήλωση για να είναι έγκυρες? Και αν ναι τι γίνεται με τις δόσεις που πρέπει να επιλέξω αφού στην περίπτωσή μου εκδίδεται άδεια οπότε δεν πληρώνεται πρόστιμο?

 

Εχεις τσεκάρει το πεδίο ότι θα βγάλεις άδεια νομιμοποίησης στο σύστημα?

Και γιατί έβαλες τις λοιπές παραβάσεις αφού υποτίθεται θα πας για άδεια?

Γι' αυτό σου υπολογίζει το πρόστιμο. Θα μπορούσες να γράψεις 2 λόγια στα σχόλια ή στην περιγραφή για τις λοιπές παραβάσεις χωρίς να τσεκάρεις το πεδίο με το πλήθος των παραβάσεων ώστε να σου βγεί μόνο το παράβολο. 'Ετσι νομίζω.

Αλλά εδώ πάλι έχουμε ένα άλλο ερώτημα. Στην περίπτωση που κάποιος δηλώσει στο σύστημα ότι θα πάει για άδεια νομιμοποίησης με πληρωμή μόνο του παράβολου, και δεν τσεκάρει άλλα πεδία όπως πχ αυτό της πραγματοποιημένης κάλυψης, δόμησης κλπ, πως θα υπολογισθεί τότε από το σύστημα το παράβολο που πρέπει να πληρώσει κάποιος που πάει για νομιμοποίηση?

Αν ξέρει κάποιος ας βοηθήσει.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.