Μετάβαση στο περιεχόμενο

TEE - ηλεκτρονική εφαρμογή υποβολής.


Recommended Posts

Βοήθεια παρακαλώ γιατί έχω χαθεί λίγο.

Θέλω να υποβάλω στο τεε για να πληρώσω το παράβολο των 500Ε και να κάνω τη νομιμοποιήση εντός της τριετίας.Πως το υποβάλω στο τεε;

Πρέπει να επιλέξω στον 'τύπο αυθαιρεσίας' την επιλογή "προς έκδοση οικοδομικης άδειας" και να έχω μηδενικά πρόστιμα ή να κάνω κάτι άλλο;

Link to comment
Share on other sites

Έχω πατήσει ''Προσωρινή Υπαγωγή'' και έγραψα παλαιότερα πρόστιμα για συμψηφισμό.

Μετά πρέπει να κάνω κάτι άλλο ώστε να συμψηφιστούν;

Η πάω και εκτυπώνω αμέσως το pdf σχετικά με την εφ' άπαξ καταβολή;

Link to comment
Share on other sites

εγω εξεδωσα αδεια νομιμοποιησης .χρειαζομαι τη βεβαιωση του 4014 για τη πωληση του ακινητου.πως προχωραω στο συστημα?ξερει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

martha1 αν τελικά το ανακαλύψεις (που δεν νομίζω...) πεστο και σε μας...!! το πιθανότερο είναι πάντως να χρειαστεί να περιμένεις. Edited by kontegr
Link to comment
Share on other sites

Έχω πατήσει ''Προσωρινή Υπαγωγή'' και έγραψα παλαιότερα πρόστιμα για συμψηφισμό.

Μετά πρέπει να κάνω κάτι άλλο ώστε να συμψηφιστούν;

Η πάω και εκτυπώνω αμέσως το pdf σχετικά με την εφ' άπαξ καταβολή;

 

Ξανακάνεις υπαγωγή για να υπολογιστούν τα πρόστιμα μαζι με τα παλιά και να σου βγάλει τη διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Manoli εγώ πέρασα το ποσό στο πεδίο για τον συμψηφισμό και μετά αφαιρέθηκε αυτόματα από το ποσό του προστίμου, ο,τι είχα γράψει.

Πήγα να πατήσω ''Υποβολη'' αν χρειάζεται και μου έγραφε ότι δεν έχουν αλλάξει τα πρόστιμα

Link to comment
Share on other sites

Τελικά (γιατί κάπου το έχω χάσει στην εξέλιξη) συμψηφίζονται και τα παράβολα του 3843 αν έχει πληρωθεί ΜΟΝΟ το παράβολο του 3843 και καμμία δόση?

Ρωτάω γιατί είχα μείνει κάποια στιγμή στο ότι έπρεπε να έχει πληρωθεί τουλάχιστον και μία δόση ακόμα για να μπορείς να τα συμψηφίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Manoli εγώ πέρασα το ποσό στο πεδίο για τον συμψηφισμό και μετά αφαιρέθηκε αυτόματα από το ποσό του προστίμου, ο,τι είχα γράψει.

Πήγα να πατήσω ''Υποβολη'' αν χρειάζεται και μου έγραφε ότι δεν έχουν αλλάξει τα πρόστιμα

 

Μήπως υπάρχει υπόλοιπο προστίμου που πρέπει να εξοφληθεί? Τι γράφει στα οικονομικά στοιχεία?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.