Μετάβαση στο περιεχόμενο

TEE - ηλεκτρονική εφαρμογή υποβολής.


Recommended Posts

H ερώτηση δεν ήταν πως θα δηλωσω τη στέγη/σοφίτα αλλά αν η δήλωση που είναι στην προσωρινή υπαγωγή και ταυτόχρονα έχει πληρωθεί παράβολο και 2 δόσεις, κάνοντας την αλλαγή και βγάζοντας διαφορετικό πρόστιμο, αν θα το δεχθεί το σύστημα και τι θα πρέπει να κάνω (εκτυπωνω νεα σελίδα και αλλάζουν οι δόσεις προφανώς. Το παράβολο ΚΑΝΑ θα το δει ότι έχει πληρωθεί; )

 

Δεν θα έχεις απολύτως κανένα πρόβλημα.

Τα ...."καταλαβαίνει" όλα το σύστημα.

Μην ξεχνάς ότι, έχεις και το ενδιάμεσο στάδιο της αποδοχής για να ελέγξεις, αν όλα είναι σωστά.

Link to comment
Share on other sites

Κι'όμως ενώ το σύστημα το αποθηκεύει και μπορώ να εκτυπώσω νέα pdf δεν αλλάζει το πρόστιμο ούτε το ποσό των δόσεων. Συγκεκριμένα στο pdf που εκτυπωνει το ΤΕΕ και σου στελνει, έχει μπει μία μπλε σφραγίδα και ενώ αλλάζουν τα τ.μ. και οι αλλαγές που κάνω δεν μεταβάλλεται καθόλου προστιμο-δόσεις. θα αλλάξει όταν μπω σε οριστική;

edit

Ο υπολογισμός του προστίμου έγινε στις 31/1 και αυτό δεν αλλάζει ξανά στα pdf. Στις δηλώσεις online του ΤΕΕ δεν είναι ενεργός ο επανυπολογισμός του προστίμου στο εικονίδιο με το ευρώ :sad:

Edited by kostassid
Link to comment
Share on other sites

αυτο γράφω ότι δεν μου δίνει τέτοια επιλογή. Η δηλωση ειναι σε στάδιο ενδιάμεσης υπαγωγης απο 31/1

Link to comment
Share on other sites

Η δήλωση μου ήταν σε οριστική αρχικά-μετά θέλησα να προσθέσω και άλλο χώρο -ζήτησα να το ξεκλειδώσουν-το ΤΕΕ το ξεκλείδωσε

 

έκανα ένα νέο φ.κ μετά πάτησα το κουμπί με το ευρώ και ενημερώθηκαν όλα εκτός από ένα pdf (το αριστερό -από το παράθυρο που έχει 2 pdf-αυτό της ηλεκτρ/σης)

Link to comment
Share on other sites

αυτο γράφω ότι δεν μου δίνει τέτοια επιλογή. Η δηλωση ειναι σε στάδιο ενδιάμεσης υπαγωγης απο 31/1

 

Οταν αλλάζεις κάποια πράγματα ενώ είσαι σε προσωρινή υπαγωγή , όσο και να πατάς το € δεν αλλάζουν τα αποτελέσματα.Πρέπει να ξανακάνεις υπαγωγή και τότε ενημερώνεται το σύστημα.ΔΕν σε προχωράει σε οριστική αλλά παραμένει σε προσωρινή.Οταν πατήσεις την υπαγωγή σου δείχνει 2 στήλες.Τα πρόστιμα πριν και τα μετά.Κάνεις αποδοχή αν νομίζεις ότι είναι όλα σωστά και μετά θα δεις τις αλλαγές στα ποσά των δόσεων.Κάντο.

Link to comment
Share on other sites

'Εχω κάνει μια δήλωση αυθαιρέτου με ημ/νία εισαγωγής 22/3/012 σε κατάσταση αρχικής υποβολής. Στα οικονομικά στοιχεία γράφει ότι η λήξη πληρωμής για το παράβολο είναι την 1/4/012, (δεν έχει πληρωθεί ακόμη και την εμφανίζει ανεξόφλητη φυσικά).

Η απορία μου είναι γιατί το σύστημα εμφανίζει ως ημ/νία λήξης της πληρωμής του παραβόλου την 1/4/012, γιατί τόσο σύντομα?

Link to comment
Share on other sites

Βιάζονται να εισπράξουν.Μην σε απασχολεί καθόλου.Αν μέχρι τότε δεν το πληρώσει, την διαγράφεις από το μυαλό σου και του κάνεις καινούρια δήλωση.

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι καλημέρα, προσπαθώντας να πάω από την προσωρινή υποβολή της δήλωσης,στην οριστική πατώντας το κουμπί "υποβολή" και δεδομένου ότι δεν έχω κάποια αλλάγη από την προσωρινή υποβολή (π.χ. τετραγωνικά,χώροι), μου εμφανίζει σφάλμα επειδή δεν έχει μεταβληθεί το πρόστιμο απο την τελευταία υποβολή προσωρινής υποβολής.Κάνω κάτι λάθος? Ή μήπως παραλείπω κάποια ενέργεια? Και εν τέλει πως θα κάνω την οριστική υποβολή?

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σε πληρωμή με δόσεις?Αν ναι δεν μπορείς να προχωρήσεις μέχρι να ξεπληρωθούν.Αν είσαι σε εφάπαξ , έλεγξες αν είναι εξοφλημένο?

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.