Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αμοιβές


Recommended Posts

Προσωπικά για να μην μπλέκω, στην προκαταβολή κόβω μία αθεώρητη πρόχειρη απόδειξη για να έχει ο πελέτης κάτι στα χέρια του και με την αποπληρωμή κόβω τη συνολική ΑΠΥ.

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι τι αμοιβή ζητάτε πάνω κάτω για μια έκδοση άδειας καταστήματος υγειονομικού ενδιαφέροντος; Χρειάζεται απόδοση ΦΕΜ;

Link to comment
Share on other sites

Ειχε βγει μια ανακοινωση απο το ΤΕΕ για την νομιμη αμοιβη μηχανικων αλλα δεν τιο βρισκω πουθενα. Συγκεκριμενα θα ηθελα να μαθω ποια ειναι η νομιμη αμοιβη για ενταξη στον νομο 4014 και εκδοση Ο.Α. δεν ρωταω για την αδεια αλλα ποσες μερες δηλωνουμε στο συστημα για ΤΕΕ, ΤΣΜΕΔΕ οταν παμε με αρθρο 22?

Link to comment
Share on other sites

Ειχε βγει μια ανακοινωση απο το ΤΕΕ για την νομιμη αμοιβη μηχανικων αλλα δεν τιο βρισκω πουθενα. Συγκεκριμενα θα ηθελα να μαθω ποια ειναι η νομιμη αμοιβη για ενταξη στον νομο 4014 και εκδοση Ο.Α. δεν ρωταω για την αδεια αλλα ποσες μερες δηλωνουμε στο συστημα για ΤΕΕ, ΤΣΜΕΔΕ οταν παμε με αρθρο 22?

 

http://www.amoives.gr/

Link to comment
Share on other sites

Μήπως εννοείς το παρακάτω...

 

Δύο μέρες (μηχ/κός 15ετίας) ορίζει για την α' φάση. Αλλά το σύστημα αμοιβών δε δέχεται στην εργασία 4014 λιγότερες από τις 4,5 ημέρες. Δεν ξέρω αν μπορείς να κάνεις κάτι...

TEE amoives dieukriniseis .pdf

Edited by sagiasd
Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση που παίρνουμε προκαταβολή α ποσό και τα υπόλοιπα χρήματα μετά από 2 μήνες β ποσό

 

1. κόβουμε δπυ και φεμ στο α ποσό

2. -//- στο β ποσό

 

ερώτηση : το σύστημα στην β φάση παίρνει δύο φύλλα για καταβολή φεμ;;

 

Ναι, όσα θέλεις....

 

*εγώ έχω περίπτωση με 3 ΦΕΜ δικά μου, ένα του τοπογράφου και ένα του μηχανολόγου (όταν μάθει τι πρέπει να κάνει....)

Link to comment
Share on other sites

ΣΕ ευχαριστώ για την απάντηση Faethon και κατι ακομα :

από το ΤΕΕ μου είπαν πως εκτός από την αμοιβή για τον 4014 βάζουμε και αμοιβή αποτύπωσης,

στον προϋπολογισμό της αποτύπωσης να συμπεριλάβω και τον προϋπολογισμό

που προκύπτει από τις παραβάσεις της κατ. 13 καμία γνώμη επ' αυτού;;;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.