Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αμοιβές


Recommended Posts

Βέβαια μην ξεχνάς ότι, άμεσα πρέπει να τις "κλείσεις" κι αυτές.... Καλή και δημιουργική χρονιά σε 'σένα και στην οικογένειά σου!

Link to comment
Share on other sites

Τις αναφορές πρέπει να τις ανεβάσουμε στο σύστημα και όταν δεν απαιτείται συμφωνητικό (σε περίπτωση αμοιβής = νόμιμης) ή απλά τις ανεβάζουμε όταν συνοδεύονται από το συμφωνητικό?

Edited by liakar
Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι να κάνεις τελική υποβολή και στο σύστημα αμοιβών (όπου είσαι βέβαιος ότι, δεν θ' αλλάξεις κάτι).

Να εκτυπώσεις τις τελικές υποβολές και μαζί με τις συμβάσεις σου με τους πελάτες να τις ανεβάσεις στο σύστημα αμοιβών.

Όχι βεβαίως ότι, σε αναγκάζει κανείς.....

αρα Ιάσονα εγώ πού έχω κάνει σε όλα τα ΠΕΑ οριστική υποβολή μπορώ να ανεβάσω τα συμφωνητικά ή πρε΄πει με κάποιο τρόπο ( email...) να ξαναγυρίσει σε ενδιάμεση αν γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

Αποψη μου:

Ας κάνει ο καθένας ότι θέλει με το πρόγραμμα αμοιβων. Είναι ένα θέατρο του παραλόγου και μόνο! Είναι πιστεύω θέμα μηνών μέχρι να καταπέσει και αυτό...

Συμμετέχω στο παραπάνω πρόγραμμα μόνο για όσες υποθέσεις πρέπει να προχωρήσουν με ΑἌ, δηλαδή ΠΕΑ και 4014.Συμπληρώνω τα στοιχεία, παίρνω ΑἌ και μετά...μν τον είδατε τον παναή...Κόψιμο ΑΠΥ και οούτε κατάθεση σε ΕΤΕ, ούτε πληρωμή 2%, ούτε συμφωνητικά, ούτε τίποτα, Δεν θα κάθομαι να χάνω τον χρόνο μου σε γραφειοκρατικές-μικροσυνδικαλιστικές πρακτικές. Όχι δηλαδή ότι πνίγομαι στη δουλειά, αλλά τη χάρη να θυσιάσω φαιά ουσία για τις μ.λ..κιες τους, δεν τους την κάνω.

 

Σας προτρέπω να κάνετε το εξής: μην ασχολείστε με το θέατρο παραλόγου που έχουν στήσει. Και μην τους πληρώνετε cent. Από μένα το 2012 ούτε την τυπική συνδρομή δεν έχουν πάρει...

Μου πρόσφεραν και τίποτα?

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Τις αναφορές πρέπει να τις ανεβάσουμε στο σύστημα και όταν δεν απαιτείται συμφωνητικό (σε περίπτωση αμοιβής = νόμιμης) ή απλά τις ανεβάζουμε όταν συνοδεύονται από το συμφωνητικό?

 

Πάντα πρέπει (κατά τις οδηγίες τους) ν' ανεβάζουμε τις αναφορές μαζί με το συμφωνητικό (αν δεν έχουμε συμφωνητικό ή φτιάχνουμε για να έχουμε ή δεν ανεβάζουμε τίποτα, ας αποφασίσει ο καθένας μας μόνος του...).

 

 

αρα Ιάσονα εγώ πού έχω κάνει σε όλα τα ΠΕΑ οριστική υποβολή μπορώ να ανεβάσω τα συμφωνητικά ή πρε΄πει με κάποιο τρόπο ( email...) να ξαναγυρίσει σε ενδιάμεση αν γίνεται?

 

Αν έχεις συμφωνητικό το ανεβάζεις.

Αμοιβές από οριστική σε ενδιάμεση ΔΕΝ ξαναγυρίζουν.

Link to comment
Share on other sites

terry, δεν ήπιες καφέ ακόμη; 8-)

 

http://portal.tee.gr/portal/page/portal/TEE/MyTEE/amoibes/note20121129.pdf

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά βάζα μόνο το συμφωνητικό, όπως το είχα κάνει και τίποτα παραπάνω... Δεν υπάρχει περίπτωση να ψάξω να βρω τους πελάτες για να υπογράψουν τα έντυπα υπολογισμού "νομίμων" αμοιβών... Δεν τους ενδιαφέρει κιόλας...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κάνω τον κόπο και κατεβάζω το pdf και τους το ξανανεβάζω, ΧΩΡΙΣ υπογραφές βέβαια... Σιγά μην στέλνω Καναδά, Γερμανία, αλλά και Ελλάδα μλκ κωλόχαρτα να μου υπογράφουν. Δεν πάνε να βγάλουν καμία ανακοίνωση... καιρό έχουν!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.