Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αμοιβές


Recommended Posts

APSP, στο σύστημα διαχείρησης αμοιβών του τεε ανεβάζεις το συμφωνητικό της αμοιβής σου

Αυτό το γνωρίζω και σ'ευχαριστώ αλλά ρωτώ για την υποβολή στο σύστημα των αυθαιρέτων τι δικαιολογητίκό αμοιβής θα υποβάλλω εφόσον δεν έχω καταθέσει τα 1.000 ευρώ στην ΕΤΕ?

Link to comment
Share on other sites

στην αμοιβή μηχανικού-εισφορά τεε , δεν ανεβάζεις τίποτα. (υποθέτω αυτό ρωτάς), από τη στιγμή που καταργήθηκαν οι κρατήσεις υπερ τεε περιμένουμε να καταργησουν  και το συγκεκριμένο αρχείο

Link to comment
Share on other sites

στην αμοιβή μηχανικού-εισφορά τεε , δεν ανεβάζεις τίποτα. (υποθέτω αυτό ρωτάς), από τη στιγμή που καταργήθηκαν οι κρατήσεις υπερ τεε περιμένουμε να καταργησουν  και το συγκεκριμένο αρχείο

Ευχαριστώ, αυτό ρωτώ.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν το καταργήσουν μέχρι να κλείσει και η β' φάση, τότε ανεβάζεις ένα pdf με το ΦΕΚ κατάργησης του 2% και ξεμπερδεύεις.

Edited by ΙΑΣΟΝΑΣ
Link to comment
Share on other sites

Εγω ανεβάζω σκαναρισμένη τη σελίδα της ΑΠΥ που έκοψα (το κίτρινο φύλλο του μπλοκ) και τέλος.

Ίσα ίσα να δείξω ότι έχει γίνει η πληρωμή μηχανικού.

 

Το pdf του ΦΕΚ κατάργησης του 2% υπάρχει κάπου εύκαιρο να το επισυνάπτουμε κι αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μην χρειάζεται η ΑΠΥ, αλλά είναι μία καλή ντρίμπλα ώστε να δείχνει 0 υπολειπόμενα αρχεία! :smile:

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μην χρειάζεται η ΑΠΥ, αλλά είναι μία καλή ντρίμπλα ώστε να δείχνει 0 υπολειπόμενα αρχεία! :smile:

 

Αν δεν το καταργήσουν μέχρι να κλείσει και η β' φάση, τότε ανεβάζεις ένα pdf με το ΦΕΚ κατάργησης του 2% και ξεμπερδεύεις.

 

Τα δύο κόκκινα είναι συνδυασμός που σκοτώνει.....

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Σε περίπτωση που έχω ο ιδιοκτήτης παρόλο την διακοπή της πληρωμής παραβόλων με το Ν.4014/2011, θέλει να προχωρήσει και να έχει έτοιμη τη δήλωση και όταν υπάρξουν νεότερα να προχωρήσει. Υπάρχει θέμα με την αμοιβή μου ή κάνω αυτοψία κτλ κτλ κτλ κόβω ΑΠΥ πληρώνομαι και όταν ανοιξει το σύστημα με νέο νόμο του δίνω τη βεβαίωση?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.