Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αμοιβές


Recommended Posts

Δεν θυμάμαι να το έχω δει κάπου γραμμένο αλλά το έχω κάνει.. :)

Μετά βέβαια γυρνάω στο έργο και βάζω σαν συμφωνηθείσα την συνολική, για να μην ξεχαστώ...

Link to comment
Share on other sites

Παλιοτερα αν πχ ηθελα να πληρωθω μονο τα Στατικα, εστελνω ενα xml μονο με τη μελετη αυτη.

Στη συνεχεια αλλο xml πχ για παθητικη και παει λεγοντας.

Αλλα δεν ειναι και πολυ σωστο.

Δημιουργεις πολλα εργα με τα ιδια στοιχεια. (για μενα βεβαια καμια επιπτωση δεν εχει αυτο, αλλα...)

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Τότε δεν είχαμε συμφωνηθείσες για αυτό το έκανες έτσι (αν και εγώ το έκανα με fax διόρθωσης, από το ΤΕΕ). Τώρα με τις συμφωνηθείσες, κάνω αυτό που περιέγραψα....

Link to comment
Share on other sites

Θα δοκιμάσω να δηλώνω το ποσό που πρέπει να καταβληθεί κάθε φορά σαν συμφωνηθείσα αμοιβή (και να συμπληρώνω την σωστή μετά για να μην την ξεχνάω όπως ο Φαέθωνας). Κι ο Θεός βοηθός.

 

Θα στείλω και e-mail στο ΤΕΕ μπας και μου απαντήσουν....

Link to comment
Share on other sites

Πρόσεξε μόνο μην ζητήσεις νέα αναφορά κάθε φορά, γιατί καταγράφει κάθε αλλαγή που κάνεις....

Να το πως αναλυτικά τι κάνω.

Βάζω όλο το έργο κανονικά. Το υποβάλλω, δηλώνω συμφωνηθείσα και μετά δημιουργώ αναφορά.

Μετά μπαίνω στο έργο, βάζω συμφωνηθείσα αυτή που θέλω να καταθέσω (και τον ΦΠΑ αυτής), σώζω, βγάζω εντολή πληρωμής

Μετά επιστρέφω στο έργο και βάζω ολόκληρη την συμφωνηθείσα και ξανασώζω..

Link to comment
Share on other sites

Οι πληρωμές των κρατήσεων ΤΣΜΕΔΕ/ΕΜΠ έχουν κάποιο deadline ημερομηνίας για να πληρωθούν σε σχέση με το πότε κόπηκε η απόδειξη και πληρώθηκε το ΦΕΜ;

Ρωτάω, γιατί ούτως ή άλλως το pdf με τις αποδείξεις των πληρωμών πρέπει να έχουν ανέβει στο σύστημα, μαζί με τα υπόλοιπα αρχεία των σχεδίων κλπ μέχρι 31/9 (έως σήμερα). Σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Μια που συζητάμε για ΤΣΜΕΔΕ/ΕΜΠ, έχω ανοίξει θέμα κι εδώ: http://www.michanikos.gr/topic/32965-Εφαρμογή-λ023368-Α-τριμήνου-2012/

τι κάνουμε τώρα με τις νέες νόμιμες τιμές? Κρατάμε όπως αυτόματα μας το βγάζει και πληρώνουμε ή αλλάζουμε χειροκίνητα στο παλιό λ ?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Σε μια αμοιβή που έβγαλα για τακτοποίηση αυθαιρέτων και το είχα στείλει σε τελική υποβολή διαπίστωσα ότι ξέχασα να βάλω την συμφωνηθείσα αμοιβή; Γίνεται να πάει σε ενδιάμεση υποβολή και να συμπληρώσω την συμφωνηθείσα; και αν πώς γίνεται;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Κανε εκ νεου νεο εργο και αλλαξε τον Α/Α στο συστημα ρυθμισης αυθαιρετων.

Δεν τρεχει κατι...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.