Μετάβαση στο περιεχόμενο

Απόσταση μετρητών ΔΕΗ από στήλη αποχέτευσης


Recommended Posts

λύστε μου μια απορια.....

ήρθε σήμερα στην οικοδομη ενα συνεργειο της δεη για να τοποθετηση τους μετρητες.

στο σημειο που προκυται να τοποθετηθουν υπηρχε ενας παλιος μετρητης απο το ηδη υπαρχων διαμερισμα και οι καινουργιοι γαι τα υπολοιπα διαμερισματα θα μπουνε διπλα.

λιγο πιο περα στο μισο περιπου μετρο εχω κατεβαση την αποχετευση των κουζινων των δυο διαμερισματων εξωτερικα πλεον αφου ειχε ηδη σοβατιστει η οικοδομη.

οι μαγκες δεν εκαναν τιποτα και θελουνε να ξηλωσω την αποχετευση ισχυριζομενοι πως αποτελει κινδυνο για τους μετρητες σε περιπτωση διαροης.

και ρωταω εγω τωρα.........η βροχη δεν αποτελει κινδυνο για τους εκτεθημενους μετρητες.

ας μου δωσει καποιος σχετικος μια γνωμη......:idea:

Link to comment
Share on other sites

Η ΔΕΗ ακλουθεί ένα δικό της πρωτόκολλο, το οποίο δεν το έχω διαβάσει , μας έχουν πει όμως, ότι τα κιβώτια των μετρητών πρέπει να τα τοποθετούμε σε μια απόσταση ασφάλειας από υδρορροές και αλλά συναφή που έχουν να κάνουν με το νερό, αυτή η απόσταση πρέπει να ξεπερνά το 1 μέτρο

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.