Μετάβαση στο περιεχόμενο

Χρονολογία αυθαιρεσίας


Recommended Posts

Δεν το έχω τώρα μπροστά μου. Το κρατάει ο ιδιοκτήτης σαν "κόρη οφθαλμού", γιατί του είπα ότι χωρίς αυτό... ξέχνα την τακτοποίηση!!! :smile:

Ειλικρινά, δεν θυμάμαι τι ακριβώς γράφει, καθώς δεν με πολυ-ενδιέφερε από τη στιγμή που είδα "φως" από πίσω του (επειδή είναι διάτρητο). :razz:

Όταν το ξαναπάρω στα χέρια μου για να το σκανάρω και να το ανεβάσω στο σύστημα, θα σου πω ακριβώς τι γράφει και τι αριθμού είναι.

Το ποσό, απ' ότι ψιλοθυμάμαι, πρέπει να είναι κάπου στις 5000€.

 

...Άρα μάλλον για εργασία θα γράφει μόνο τούβλα...

Τα άλλα πρέπει να είναι... "σκουρόχρωμες" ΑΠΥ... :grin:

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 220
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

κι αν καποιος γειτονας κανει καταγγελια οτι το εχτισε- όπως λέει και το γνωστο άσμα "χτες μεσάνυχτα και κατι..."

 

εσυ τι θα πείς???

 

Παντως, εγω θα τον "εστελνα" :mrgreen:

 

...ακου "σκουρόχρωμες" ΑΠΥ :confused:

καλημερα

Link to comment
Share on other sites

Τα άλλα πρέπει να είναι... "σκουρόχρωμες" ΑΠΥ...

 

Κλαίω!!!

Σκουρόχρωμες ΑΠΥ.

Θα το αντιγράψω σίγουρα.

 

Ιστορία που εξελίχθηκε κοντά μου...

Χτίστηκε Νοέμβριο του 2011, αλλά με τιμολόγια του Μαΐου 2011.

Μέχρι τα μπετά.

Ο συνάδελφος που έκανε τη δήλωση, έκανε και αλλαγή χρήσης από γραφεία σε κατοικία... Στα μπετά...

Έτσι για να υπάρχει και κάτι που να συνοδεύει την σκουρόχρωμη ΑΠΥ.

Link to comment
Share on other sites

κι αν καποιος γειτονας κανει καταγγελια οτι το εχτισε- όπως λέει και το γνωστο άσμα "χτες μεσάνυχτα και κατι..."

εσυ τι θα πείς???

Παντως, εγω θα τον "εστελνα" :mrgreen:

 

Να τον "στείλω" δεν παίζει 1ον) γιατί το ξεκινήσαμε ήδη και είναι αντιεπαγγελματικό να τον αφήσω και 2ον) ΓΙΑΤΙ να τον αφήσω? Ας πάει ο γείτονας (100% κι αυτός αυθαίρετος) να πει ότι θέλει. ΕΓΩ έχω απόδειξη και όταν ΕΓΩ πήγα να το δω φέτος το καλοκαίρι... ΥΠΗΡΧΕ!!!

Αν είναι να διώχνουμε ότι "ύποπτο"... ας το κλείναμε το μαγαζί... που έτσι όπως πάει θα κλείσει από μόνο του!!!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι να διώχνουμε ότι "ύποπτο"... ας το κλείναμε το μαγαζί... που έτσι όπως πάει θα κλείσει από μόνο του!!!

+1 για την ωμή αλήθεια....

δεν θα μας ρωτήσει καθόλου...μια μέρα απο μόνο του και μάλιστα νύχτα θα έχει φύγει!

 

σοβαρά τώρα...οταν κατι είναι ύποπτο δεν το διώχνουμε. απλά με πολύ προσοχή και σωστή τεκμηρίωση προχωράμε βήμα βήμα.

Edited by stavrosa
Link to comment
Share on other sites

σοβαρά τώρα...οταν κατι είναι ύποπτο δεν το διώχνουμε. απλά με πολύ προσοχή και σωστή τεκμηρίωση προχωράμε βήμα βήμα.

 

Αυτό ακριβώς... Εάν δεν είχα την απόδειξη αυτή, δεν θα το προχωρούσα έτσι "άνετα". Θα του έλεγα "ΟΚ, προχωράμε, αλλά μπορεί και να μας ακυρωθεί η αίτηση".

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

 

"Για δεύτερη φορά, μέσα 24 ώρες, το υπουργείο Οικονομικών δέχθηκε ένα ισχυρό “ράπισμα” για την ενδοτικότητά του προς τις απαιτήσεις της “τρόικα”: σχεδόν ομόφωνα η Ολομέλεια του Ελεγκτικού Συνεδρίου, σύμφωνα με πληροφορίες, έκρινε αντισυνταγμαικές τις διατάξεις για τις νέες μειώσεις στις συντάξεις (από 5-15%), την αύξηση του ορίου συνταξιοδότησης κατά δύο έτη (από τα 65 στα 67) και την κατάργηση των επιδομάτων Χριστουγέννων, Πάσχα και άδειας. Μάλιστα, η Ολομέλεια των 30 δικαστών, έκρινε ότι οι περικοπές στις συντάξεις, για πέμπτη διαδοχική φορά μέσα σε σύντομο χρόνο, προσκρούουν στη συνταγματική υποχρέωση σεβασμού και προστασίας της αξίας του ανθρώπου, στις αρχές της ισότητας και της αναλογικότητας και στην προστασία της εργασίας (άρθρα 2, 4, 22 και 25 του Συντάγματος)! Αν και …πηγές του υπουργείου Οικονομικών έσπευσαν να σχολιάσουν ότι η απόφαση, αφενός δεν είναι δεσμευτική, αφετέρου σ’ αυτή δεν γίνεται λόγος, κατά ρητό τρόπο, για αντισυνταγματικότητα (!), ωστόσο, ούτε αυτές μπόρεσαν να αμφισβητήσουν πως η απόφαση εγείρει μείζον θέμα καθώς θέτει στους βουλευτές ένα ισχυρό πρόσθετο επιχείρημα να μην ψηφίσουν το επερχόμενο “μνημονιακής” αφετηρίας σχέδιο νόμου......".

 

Ακριβώς το ίδιο πιστεύω ότι, θα γίνει και με το θέμα της απόδειξης της παλαιότητας αυθαιρεσιών με αεροφωτογραφίες κ.λπ., που αναμένουμε να γνωμοδοτήσει η ολομέλεια του ΣΤΕ....

Link to comment
Share on other sites

ΙΑΣΟΝΑ

νομίζω ότι έχει άλλη βαρύτητα (όχι τυπική αλλά ουσιαστική ως προς το αν είναι δεσμευτική κτλ) μία γνωμοδότηση του Ελεγκτικού με μία απόφαση του ΣτΕ.

Καλύτερα όμως να μας διαφωτίσει ο Δημήτρης.

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς, έτσι όπως λες θα είναι! Αλλά κάπως έτσι δεν καταλήγουν όλες οι αποφάσεις (που δεν τους εξυπηρετούν)....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.