Μετάβαση στο περιεχόμενο

Recommended Posts

Χριστίνα, η ελάχιστη τιμή της περιφερειακής ενότητας Λάρισας είναι 550 ευρώ; Στους πίνακες του www.gsis.gr που περιέχουν τιμές Ιανουαρίου 2011, πουθενά στο νομό Λάρισας δεν είδα τιμή ζώνης κάτω από 600 ευρώ.

Οι πίνακες του Ιανουαρίου 2011, αφορούν περιοχές που εντάχθηκαν εκείνη την περίοδο στο σύστημα ΑΠΑΑ.

Συνεχίζουν να ισχύουν κανονικά οι τιμές που δόθηκαν το 2007 και αφορούν άλλες περιοχές. (εντάχθηκαν προγενέστερα στο ΑΠΑΑ)

 

 

 

 

οπως περιγράφει ο "ssouanis". αναφέρονται μονο στους νέους οικισμούς που εντάχθηκαν στο ΑΠΑΑ 01/01/2011. εκτός απο εκεινους όμως, ισχύουν και όλοι οι υπόλοιποι που είχαν ενταχθεί 01/03/2007. τα 2 αρχεία μαζί μας κάνουν το Συνολο των οικισμων εντος αντικειμενικου. Αρα min ΤΖ 550€

 

 

καλημέρα σας.

Link to comment
Share on other sites

Δήμος Γέρακα με ελαχίστη τιμή τα 1250 και μέγιστη τιμή <2200 ανήκει πλέον στην Παλλήνη. Σε εκτός σχεδίου πάμε με 600ε λόγω ανατολικής αττικής ή πάμε με 1250 επειδή στην Παλλήνη που ανήκει πλέον ο Γέρακας έχει τζ>2200 (λόφος Έντισσον)?

 

 

Προσοχή : http://www.blogica.gr/ShowArticle.aspx?ID=24230

μας ενδιαφέρει το επίπεδο της Τοπικής ή Δημοτικής Κοινότητας Που ανήκει ο Οικισμος μας....Οχι ο Δημος!

άρα στα εκτός σχεδίου πχ Γέρακα......που δεν έχει ΤΖ μεγαλύτερη των 2200€ => χρησιμοποιούμε τη min TZ Περιφερειακής Ενότητας

Link to comment
Share on other sites

Προσοχή : http://www.blogica.g...e.aspx?ID=24230

μας ενδιαφέρει το επίπεδο της Τοπικής ή Δημοτικής Κοινότητας Που ανήκει ο Οικισμος μας....Οχι ο Δημος!

άρα στα εκτός σχεδίου πχ Γέρακα......που δεν έχει ΤΖ μεγαλύτερη των 2200€ => χρησιμοποιούμε τη min TZ Περιφερειακής Ενότητας

 

Συγγνώμη αλλά έχω μπερδευτεί! 600 ή 650 είναι η ελάχιστη ΤΖ Ανατολικής Αττικής? Που έίναι γραμμένο? Πως ξέρουμε ότι της blogica είναι σωστές?

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη αλλά έχω μπερδευτεί! 600 ή 650 είναι η ελάχιστη ΤΖ Ανατολικής Αττικής? Που έίναι γραμμένο? Πως ξέρουμε ότι της blogica είναι σωστές?

 

 

το είχα περιγράψει παραπάνω:

 

Συμφωνα με την ΠΟΛ.1091/11.7.2007: Διορθώσεις σφαλμάτων των πινάκων τιμών των με αρ. πρωτ. 1020564/487/ΟΟΤΥ/Δ΄, ΠΟΛ. 1034/27-02-2007, 1020571/489/ΟΟΤΥ/ Δ΄, ΠΟΛ. 1036/27-02-2007 και 1020562/486/ΟΟΤΥ/Δ΄, ΠΟΛ. 1033/27-02-2007 αποφάσεων του Υπουργού Οικονομίας και Οικονομικών.

 

αναπροσαρμόζονται ΤΖ σε όλη την Ελλαδα.....

 

πχ Στην ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΣΥΚΑΜΙΝΟΥ (σελ.349) διορθώνεται η τιμή της Α Ζώνης απο 650 σε 600€

 

οποτε η Min Ανατολικής Αττικής είναι πλέον 600€

 

ευχαριστώ,

Χ.Μ.

Link to comment
Share on other sites

Σε εκτός σχεδίου οικόπεδο λίγο έξω από το Λουτράκι Κορινθίας μήπως ξέρετε ποια είναι η τιμή ζώνης που πρέπει να λάβω υπ'όψη για τον υπολογισμό του προστίμου?

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εξής ερώτηση (παρακαλώ την κα Χριστίνα Ματεντζιάδη):

 

Εκτός σχεδίου στη ΣΚΑΛΑ Κορωπίου.

Μέγιστη ΤΖ Δήμου Κρωπίας 1.300. Ελάχιστη ΤΖ Δήμου Κρωπίας 1.050.

Μέγιστη ΟΙΚΙΣΜΟΥ ΠΑΡΑΛΙΑ Αγ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (ανήκει στο Δήμο Κρωπίας) 2.550. Αντίστοιχα ελάχιστη Τ.Ζ. 1.250.

 

Εγώ τη θεωρώ ως τιμή ζώνης του αυθαιρέτου εκτός σχεδίου στο Δήμο Κρωπίας τα 1.050 ή τα 600 της περιφερειακής ενότητας:

Link to comment
Share on other sites

Σε εκτός σχεδίου οικόπεδο λίγο έξω από το Λουτράκι Κορινθίας μήπως ξέρετε ποια είναι η τιμή ζώνης που πρέπει να λάβω υπ'όψη για τον υπολογισμό του προστίμου?

ευχαριστώ

 

δείτε Περιφερειακή Ενότητα Κορινθίας http://www.blogica.gr/Uploads/[email protected]/minTzBlogica2011.pdf

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εξής ερώτηση (παρακαλώ την κα Χριστίνα Ματεντζιάδη):

 

Εκτός σχεδίου στη ΣΚΑΛΑ Κορωπίου.

Μέγιστη ΤΖ Δήμου Κρωπίας 1.300. Ελάχιστη ΤΖ Δήμου Κρωπίας 1.050.

Μέγιστη ΟΙΚΙΣΜΟΥ ΠΑΡΑΛΙΑ Αγ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (ανήκει στο Δήμο Κρωπίας) 2.550. Αντίστοιχα ελάχιστη Τ.Ζ. 1.250.

 

Εγώ τη θεωρώ ως τιμή ζώνης του αυθαιρέτου εκτός σχεδίου στο Δήμο Κρωπίας τα 1.050 ή τα 600 της περιφερειακής ενότητας:

 

 

πλεον κ τα 2 ανήκουν σε Δημοτική Κοινότητα Κρωπίας και επειδη η Τοπ.Δημ.Κοινότητα έχει ΤΖ μεγαλύτερη των 2200€ => τοτε παίρνω τη min TZ Τοπ.Δημ.Κοινότητας 1050€ (www.eaxies.gr)

Link to comment
Share on other sites

το είχα περιγράψει παραπάνω:

 

Συμφωνα με την ΠΟΛ.1091/11.7.2007: Διορθώσεις σφαλμάτων των πινάκων τιμών των με αρ. πρωτ. 1020564/487/ΟΟΤΥ/Δ΄, ΠΟΛ. 1034/27-02-2007, 1020571/489/ΟΟΤΥ/ Δ΄, ΠΟΛ. 1036/27-02-2007 και 1020562/486/ΟΟΤΥ/Δ΄, ΠΟΛ. 1033/27-02-2007 αποφάσεων του Υπουργού Οικονομίας και Οικονομικών.

 

αναπροσαρμόζονται ΤΖ σε όλη την Ελλαδα.....

 

πχ Στην ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΣΥΚΑΜΙΝΟΥ (σελ.349) διορθώνεται η τιμή της Α Ζώνης απο 650 σε 600€

 

οποτε η Min Ανατολικής Αττικής είναι πλέον 600€

 

ευχαριστώ,

Χ.Μ.

 

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση. Η απορία μου τώρα είναι αν είμαστε σίγουροι ότι και αυτό δεν έχει αλλάξει τελευταία!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση. Η απορία μου τώρα είναι αν είμαστε σίγουροι ότι και αυτό δεν έχει αλλάξει τελευταία!

 

Για θέματα Αντικειμενικών Ειμαστε Σιγουροι!!! και μας χαροποιεί αυτό μέγιστα!

Χ.Μ.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.