Μετάβαση στο περιεχόμενο

Επιβολή κυρώσεων σε προσωρινό ενεργειακό επιθεωρητή


fraafr

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 127
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

http://static.diavge...0-%CE%A7%CE%991 Edited by miltos
Διαγραφή παράθεσης προηγούμενου μηνύματος
Link to comment
Share on other sites

Πωπω τρομαξα τωρα....

Κι εγω που καθομαι και σκαω αν θα πρεπει να βαλω το λεβητα σαν να λειτουργουσε κανονικα η να χρησιμοποθησω συστημα αναφορας....

Η τους εσωτερικους τοιχους τους εβαλα μπατιους αντι για δρομικους...

Link to comment
Share on other sites

Ούτε είμαι δικαστής, ούτε μπορώ να ασχοληθώ με ΠΕΑ μιας και είμαι νέος μηχανικός ακόμη, ωστόσο πιστεύω ότι η ποινή του συναδέρφου ήταν ΕΛΑΧΙΣΤΗ και ούτε που τον ακούμπησε!!! Με τέτοιες, δήθεν, ποινές θέλουμε να πατάξουμε τη "βρομιά" που μας περιτριγυρίζει? Δε νομίζω....

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

και άλλοι και μάλιστα κυρίως για λόγο πού πρίν λίγο καιρό λέγαμε αποκλείεται να σε πιάσουν. Για έκδοση πεα σε κτίριο με κυριότητα.

 

στο ίδιο δείτε την παύση της κ.Καραβασίλη και την θέση της σεισμολόγος?
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι παίζει με το ύψος των προστίμων, αλλά γιατί για τον ίδιο λόγο (κυριότητα) ο ένας πληρώνει 1200€ και ο άλλος 500€ ?

 

Επίσης, η 2η περίπτωση της διαύγειας, όπου έχουν παράβαση κυριότητας και "αναγραφή και υποβολή ανακριβών ενεργειακών στοιχείων επί του ΠΕΑ με αριθμό 66801/2011...." έχουμε πρόστιμο και στέρηση δικαιώματος έκδοσης ΠΕΑ για 1 χρόνο!!!

 

Δηλαδή τώρα με τον 1 χρόνο τον τιμωρήσατε???

 

Αφαίρεση άδειας ενεργειακού επιθεωρητή κύριοι!!! ...και μάλιστα ΧΩΡΙΣ δικαίωμα να ξαναγίνει ενεργειακός, ούτε με εξετάσεις!!!

 

Δλδ όσοι γράφουν τα πραγματικά στοιχεία και τα κτήρια βγαίνουν ζ-η-θ-ω κατηγορία είναι μαλάκες? ... ΜΑΛΛΟΝ !

 

 

ΥΓ: Δεν ξέρω τι εννοεί λέγοντας "ανακριβή ενεργειακά στοιχεία", αλλά εάν κάτι έγινε με ΔΟΛΟ, τότε επιμένω σε αυτό που γράφω!

Link to comment
Share on other sites

Και αντε πες μπορουν να ανακαλυψουν αν εχψεις εκδοσει ΠΕΑ σε διαμερισμα στο οποιο εχεις κυριοτητα...

Πως μπορουν να ανακαλυψουν οτι εσυ δεν εχεις θερμανση με θερμοπομπους αλλα ατομικο λεβητα φυσικου αεριου συμπυκνωσης με 97% αποδοση, αντισταθμιση και θερμοστατικες κεφαλες στα θερμαντικα σωματα για να πιασεις κατηγορια Β αυτοματισμων, σε συνδυασμο με 3τ.μ. ηλικαο στο δωμα φερ ειπειν?

Η οτι δεν εχεις μονωσει ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ με γυψοσανιδα τους εξωτερικους τοιχους σε επαφη με αερα για να το ανεβασεις ενεργειακα?

Εγινε αυτοψια στο διαμερισμα προτου να τιμωρηθει ο συγκεκριμενος?

Εκτος κι αν χτυπησε στο ματι κανα Α+ η Α ας πουμε...

Link to comment
Share on other sites

Σιγά μην έγινε αυτοψία....Η μήπως έκατσαν και ανάλυσαν το xml του, η του καθενός? Απλά κάπου χτύπησε "κόκκινο" με το μάτι και το έψαξαν...

Link to comment
Share on other sites

και άλλοι και μάλιστα κυρίως για λόγο πού πρίν λίγο καιρό λέγαμε αποκλείεται να σε πιάσουν. Για έκδοση πεα σε κτίριο με κυριότητα.

 

στο ίδιο δείτε
την παύση της κ.Καραβασίλη και την θέση της σεισμολόγος?

Εκτος θεματος αλλα δεν κρατιεμαι..... πως το λεγανε, σεισμος σεισμος σοσιαληστισμος

 

Επισης ο ενας πληρωνει 500 και ο αλλος 1200 γιατι αυτος με τα 500 τιμωρηθηκε μονο για κυριοτητα, ενω ο αλλος μαγειρεψε και τα δεδομενα :mrgreen:

Κατι τετοια εγραφαν μεσα τα pdf

Edited by ckiriako
Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.