Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΙΣΟΫΨΕΙΣ


Recommended Posts

Αυτό είναι εντελώς δωρεάν ή επί πληρωμή;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Το να κατεβάσει το AutoCAD Civil ο συνάδελφος, είναι παράνομο και καλό είναι να προσέχουμε τι γράφουμε όσον αφορά κάποια θέματα.

Επιπλέον, καλό είναι να ξεσκονίσει ο συνάδελφος που άνοιξε το θέμα, λίγο την θεωρία και, γιατί όχι, να κάνει και μια δοκιμή χειροκίνητα εάν είναι λίγα τα σημάδια, ώστε αργότερα σε μεγαλύτερη δουλειά, να μπορεί να εντοπίσει τυχόν λάθη από λάθος τρίφωνα, λάθος επιλογή breakline κλπ. κλπ. και να μην εκτεθεί ο ίδιος.

Link to comment
Share on other sites

Οπως τα λέει ο Δημήτρης.

 

Εφόσον πρόκειται για μια "απλή" εφαρμογή τριγώνων/ισοϋψών, να κατεβάσεις free προγράμματα, ή έστω αν θες να αγοράσεις πάλι τα φθηνά.

 

Εξάλλου σ'ένα φόρουμ μέσα, δεν είναι καλό να μιλάμε για παράνομα προγράμματα.

 

Υ.Γ. μια που συζητήθηκε το θέμα, δοκίμασα στο ίδιο αρχείο, να κάνω τρίγωνα και ισοϋψείς με διάφορα προγράμματα free και μή. (χωρίς να πειράξω τίποτε,απλά για δοκιμή).

Το καλύτερο αποτέλεσμα (μάλιστα σχεδόν ολόιδια) μου έδωσε το Geocalc Ισοϋψείς μαζί με το Ezysurf.

Link to comment
Share on other sites

Xμμ δεν το έχω προσέξει συνάδελφε...Μέχρι 300 σημεία που το έχω δοκιμάσει,λειτουργεί μια χαρά.

Αν θέλεις να δοκιμάσω,στείλε μου κάποιο αρχείο με περισσότερα.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

γιεπ!

 

Φτιάχνεις φάκελο στο C με τίτλο ezysurf (μόνο απ'αυτο το path δουλεύει).

Μετά ανοίγεις το Autocad, γράφεις στη γραμμη εντολών menuload και ψάχνεις το αρχείο.

 

Μετά, απ'το preferences αν θυμάμαι καλά, θέτεις και το support path.

Link to comment
Share on other sites

Mα αν τα έκανες ολα αυτά, θα έπρεπε να βγάζει πάνω στα μενού (στις εντολές του Autocad) "ezysurf" οπου υπάρχουν όλες οι εντολές...

 

Περίεργο μου φαίνεται. Τι autocad χρησιμοποιείς;

Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιω το 2013. αλλα ωραια η μεγαλη μ@@@ εγινε. εκει που ανοιξα το menuload για να δω εαν το εχω κανει load και το ezysurf, πατησα καταλαθος το unload και εσβησα ολα αυτα που υπηρχαν εκει. και τωρα δεν υπαρχει τιποτα στο menu. αναιρεση δεν μπορω να κανω. καμια λυση?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.