Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τακτοποίηση αυθαιρέτου


George Zotos

Recommended Posts

Μένω στα Μέγαρα Αττικής περιοχή Κανδήλι (θέση Μπότσικα) ,οδός Ναούσης 3 και αγόρασα ένα κτήμα 247 τ.μ. .

Σε μια πλατφόρμα από σκυρόδεμα, τοποθέτησα μια ξύλινη οικία, 56,80 τ.μ.. η τοποθεσία είναι εκτός σχεδίου και εκτός οικισμού, με άσφάλτινο δρόμο στην πρόσοψη(ούτε δασική-αρχαιοτήτων περιοχή).η όλη πλατφόρμα είναι 14 τ.μ. βεράντα και 57 τ.μ. το σπίτι (σύνολο πλατφόρμας 71τ.μ.). Βοηθητικοί χώροι 2 συνεχόμενες αποθηκούλες από τσιμεντόλιθους και σκεπή από σκέτη λαμαρίνα 1,70μ. Χ 7μ. = 11,9τ.μ. (επισυνάπτω φωτογραφία).

Παρακαλώ πολύ , επειδή μένω μόνιμα, μόνος μου ,είμαι 61 χρονών και όλη αυτή η αγορά και κατασκευή είναι ο κόπος των 34 χρόνων εργασίας μου (δεν έχω άλλη κατοικία) , εάν μπορείτε να με βοηθήσετε (έστω περίπου) με τις απεριόριστες γνώσεις σας , θα σας είμαι ευγνώμων. Η τιμή ζώνης της ΔΕΗ του γείτονα (όπου παίρνω ρεύμα) γράφει ότι είναι 376 (επισυνάπτω φωτογραφία). Δεν έχω τις γνώσεις σας , είμαι ιδιότης άσχετος με την εργασία σας. Σας ευχαριστώ όλους εκ των προτέρων , παρακολουθώ το site σας , και σας ευχαριστώ που με δεχτήκατε με την εγγραφή μου.

Γιώργος Ζώτος τηλ. ******* (του γείτονα), κινητό μου : ******(what's up).

post-63450-131887277954_thumb.jpg

post-63450-131887277976_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κύριε Ζώτο , οι τιμές ζώνης των λογαριασμών της ΔΕΗ δεν είναι πάντα επικαιροποιημένες.

Αυτό που σας προτείνω είναι να πάτε σε ένα τεχνικό γραφείο στην περιοχή σας , στα Μέγαρα , στο Μεγάλο Πεύκο , να σας πουν τι ισχύει.

Ετσι κι αλλιώς η ένταξη της ιδιοκτησίας σας στην ρύθμιση των αυθαιρέτων μέσω μηχανικού θα γίνει.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.