Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τροποποίηση διακανονισμού δόσεων


Giorgos9505

Recommended Posts

Καλησπέρα σας,

 

Παρακαλώ θα ήθελα την αποψή σας.

 

Εχω σπίτι και μοναδική κατοικία με αποδεδειγμένη ημ/νια κατασκευής 1985 με αυθαιρεσία 125τμ και είμαι άνεργος εδώ και 6 μήνες.Το πρόστιμο βγαίνει περίπου στα 20.000ε και η δόση στα 714ε περίπου για 28 μήνες. Η δυνατότητα που έχω και που μπορώ να καταβάλω είναι 200ε απο την σύνταξη της μητέρας μου. Υπάρχει κάποια ελαστικότερη ρύθμιση στο νόμο και αν ναι πως μπορώ να το κάνω? Βλέπετε ότι μπορώ να καταθέσω την αίτηση ή να το ξεχάσω εντελώς και να περιμένω να το γκρεμίσουν?

 

Ευχαριστώ πολύ

Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Γιωργο .... δεν είσαι ανάπηρος..... οπότε για εσένα δεν ισχύουν τα κοινωνικά κριτήρια ...

για το κράτος εσύ έχεις ....

 

προς το παρών δεν έχει γίνει καμία αλλαγή στον τρόπο δόσεων πάρα μόνο την επιλογή μεταξύ :

1) για ακίνητα κατοικίας: είκοσι οκτώ (28 ) μηνιαίες ή

δέκα (10) τριμηνιαίες δόσεις.

Link to comment
Share on other sites

Εαν δεν υπάρχει οικονομική δυνατότητα να μην μπείτε στη διαδικασία γιατί μετά επιστροφή δεν υπάρχει.Αν δεν πληρώσετε τα πρόστιμα θα έρθουν άλλα μεγαλύτερα.Πιθανόν να πάρει παράταση ο νόμος και να έχουν φτιάξει οι εργασιακές συνθήκες σας και τότε να ενταχθείτε.Αν δεν γίνει κάποια καταγγελία ή μεταβίβαση μπορείτε να διατηρήσετε τις υπάρχουσες συνθήκες.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.