Μετάβαση στο περιεχόμενο

Υδραυλικά σύμφωνα με τη νεα ΤΟΤΕΕ


Recommended Posts

Σε έλεγχο Η/Μ μου ζητήθηκαν υδραυλικά σύμφωνα με τη νέα ΤΟΤΕΕ. Ξέρει κάποιος συνάδελφος ποια ΤΟΤΕΕ εννοεί; Στο κατακόρυφο διάγραμμα παράλειψα να βάλω τον ηλιακό συλλέκτη,το συμπλήρωσα τώρα. Η νέα ΤΟΤΤΕΕ αφορά τα ηλιακά; Μήπως μου διαφεύγει κατί άλλο;

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ αυτό υποθέτω, απλά ρωτώ μήπως μου διαφεύγει κάποια ΤΟΤΕΕ. Έκανα τα υδραυλικά όπως πάντα μέχρι τώρα και η παρατήρηση ήταν : Υδραυλικά σύμφωνα με τη νέα ΤΟΤΕΕ. Θα πάω αυρίο και τον ηλιακό και βλέπουμε,

Ευχαριστώ πάντως. Μήπως γνωρίζετε και αν είναι υποχρεωτική η μελέτη καύσιμου αερίου σε εκτός σχεδίου μελέτη;Γιατί μου ζητάει και τέτοια μελέτη

Link to comment
Share on other sites

Για το αεριο δεν ξερω...

Απλα καποια ΤΟΤΕΕ απο τις 4 για τον ΚΕΝΑΚ (δεν θυμαμαι ποια) επιβαλλει συγκεκριμενη μονωση στις σωληνωσεις...

Δεν νομιζω να αλλαζει κατι αλλο..

Link to comment
Share on other sites

το πινακάκι για την μόνωση των σωλήνων θέλει να αναγράφεται σε όλες τις κατόψεις. ΤΟΤΕΕ 1 πινακας 4,7 (την τελευταία γραμμή ουσιαστικά)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.