Μετάβαση στο περιεχόμενο

Προβλήματα και Bugs από τη νέα πλατφόρμα


Engineer

Recommended Posts

Ρε παιδες, ακομη δεν ανοιξε το μαγαζι, αρχισανε οι "τιμωριες";

 

Γιατι ποστ όπως το #130 εχουν -1;;;;

Κι αν ειναι να υπάρχουν "-1", ας φαίνεται ποιος αποδοκιμάζει!

Αντίστοιχα, ας φαίνεται ποιος επιδοκιμαζει.

 

Αρκετα πλέον με τους αινιγματικούς "κουκουλοφορους" εδω μεσα, χρήστες με πολλους λογαριασμους και τουμπαλιν...

Ευχαριστω.

Edited by saltapidas
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους και συγχαρητήρια για το νέο site, αρκετά από τα προβλήματα έχουν ξεπεραστεί.

Με τα dowloads τι γίνετε; προσπαθώ να κατεβάσω ένα αρχείο και βγάζει error. Είναι πρόβλημα το οποίο θα ληθεί τις επόμενε ημέρες;

 

Και εγώ έχω πρόβλημα με τα downloads, δεν μπορώ να κατεβάσω κανένα αρχείο !!!

 

Βγάζει μήνυμα : We could not find the file specified.

Edited by JasonK
Link to comment
Share on other sites

Αν το αρχείο δεν υπάρχει , ενημερώστε μας για την ταυτότητά του αλλά δοκιμάστε να κατεβάσετε κάποιο άλλο αρχείο . Σε πόσες δοκιμές πήρατε την ίδια απάντηση περί μη ύπαρξης του αρχείου ;

 

Δοκιμάστε να αποσυνδεθείτε και να ξανασυνδεθείτε . Αν δεν υπάρξει διαφορά, καθαρίστε την cache , τα cookies και δοκιμάστε πάλι. Αν και αυτό δεν φέρει αποτέλεσμα , δοκιμάστε κάποιο άλλο πρόγραμμα περιήγησης (Mozilla, Opera κ.λ.π.) .

Αν εξακολουθεί το πρόβλημα, ελάτε σε επαφή μαζί μας.

 

Ζητούμε συγνώμη για την ταλαιπωρία σας.

 

----------------------------------------------

 

Edit : Την ώρα που ζητάτε να κατεβάσετε κάποιο αρχείο παρατηρείστε μήπως ξαφνικά το σύστημα σας "έβγαλε" εκτός και θα πρέπει να ξανακάνετε login για να το κατεβάσετε . Σήμερα το βράδυ συνέβη σε μένα πάνω από 6 φορές και ήδη αναζητούμε λύση στο πρόβλημα.

Edited by gvarth
Link to comment
Share on other sites

Δεν κατεβαίνει κανενα αρχειο. Βγαζει μονιμως αυτό το μηνυμα :

 

An Error Occurred

 

Sorry, an error occurred. If you are unsure on how to use a feature, or don't know why you got this error message, try looking through the help files for more information.

 

[#10845] We could not find the file specified

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε !

Μια ερώτηση έχω: στο καινούριο φόρουμ μπορεί μόνο να διαβάσει κανείς αφού έχει εγγραφτεί. Αυτό είναι εσκεμμένο, ή όχι ?

Αν είναι εσκεμμένο δεν νομίζω ότι θα βοηθήσει το απλό κοινό.

Το παλιό πάντως δεν είχε αυτόν τον περιορισμό

Τελικα το ματιασαμε το θεμα...

Πανω που πηγαινε να γινει κατι καλο, εγινε μια κινηση τυπου "δημοψήφισμα" και... πίσω στην δραχμούλα!

Ζητω το τσάμα!

Link to comment
Share on other sites

Off topic

Δεν νομίζω πως θα ήταν για καλό αυτό που πήγαινε να γίνει, αν βέβαια κατάλαβα καλά από τα σχετικά μηνύματα. Τα φόρουμ, είναι χώροι συζήτησης. Το michanikos.gr είναι μεν "εξειδικευμένων" επί του αντικειμένου (και όχι μόνο) φόρουμ, αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί να μην μπορεί ο καθένας να έχει πλήρη πρόσβαση σε αυτό; Ακόμα κι αν είναι "αλεξιπτωτιστής" (μπαίνει, παίρνει την πληροφορία που θέλει και φεύγει). Ο "φόρος", η αρχαία αγορά, ήταν ανοιχτή σε όλους.

Εμείς εδώ τι είμαστε; Συντεχνία; Ίσως, αν κρίνω από τις απαντήσεις που εντέλει ΔΕΝ πήρε, ένας εκλεκτός συνάδελφος, ο οποίος βγήκε και "εκτέθηκε" λέγοντας αυτό που ζούσε-έβλεπε. Δηλαδή μην τυχόν και μάθει ο κόσμος τι χρεώνουμε ή σε τι διαφωνούμε με την δαιδαλώδη νομοθεσία ή τι προβληματισμούς έχουμε ή και τις μεταξύ μας αντιπαραθέσεις ή συγκρούσεις;

Δεν ξέρω, ίσως και να ακούγονται αφελή αυτά που λέω, αλλά έχω μάθει να μοιράζομαι, με όποιον ενδιαφέρεται -ακόμα κι αν δεν κάτσει να "ιδρώσει" για να μάθει- ό,τι έχω έχω καταφέρει να μάθω, είτε από μόνος μου είτε από το αλισβερίσι με άλλους.

 

Λοιπόν, τέλος στο εκτός θέματος και προχωρώ σε ερώτηση όσον αφορά το εντός.

 

Με εκείνες τις ειδοποιήσεις-ενημερώσεις, που -σε gmail και όχι pop3 γιατί δεν το δοκίμασα- φαίνονται μόνο αριθμοί και σύμβολα, μπορεί να γίνει κάτι;

Γραμματοσειρές UTF-8 και Unicode στον Firefox δεν παίζουν και απ' την άλλη, το pst αρχείο στο outlook δεν θέλω να το φορτώνω.

Edited by panos-vicious
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

panos-vicious

Με εκείνες τις ειδοποιήσεις-ενημερώσεις, που -σε gmail και όχι pop3 γιατί δεν το δοκίμασα- φαίνονται μόνο αριθμοί και σύμβολα, μπορεί να γίνει κάτι;

Γραμματοσειρές UTF-8 και Unicode στον Firefox δεν παίζουν και απ' την άλλη, το pst αρχείο στο outlook δεν θέλω να το φορτώνω.

 

Το έχω επισημάνει, και συμβαίνει και στις παραθέσεις, και έχω πληροφορηθεί ότι οφείλεται στη γλώσσα και προσπαθούν να το επιλύσουν.

 

Εκείνο που δεν λειτουργεί, τουλάχιστον σ' εμένα, είναι η καθημερινή ενημέρωση στα θέματα που έχω δηλώσει συνδρομή.

Link to comment
Share on other sites

Ενημερώστε μας όσο πιο λεπτομερώς γίνεται για ότι πρόβλημα ή bug εντοπίζεται στη νέα πλατφόρμα.

 

1. Χρήστες με username με ελληνικούς χαρακτήρες που δεν μπορούν να συνδεθούν.

 

 

αν καταφερνετε και διαβαζετε αυτο το quote, τοτε ολα καλως, εκτος του γεγονοτος οτι εγω δδεν μπορω.

 

λοιπον

 

1.το edit δεν λειτουργει σε safari

2. το [email protected] που ειναι το username μου δεν αναγνωριζεται στο login, πιθανον επειδη γινεται αντιληπτο ως email αντι ως username. εχασα ενα γαματο αβαταρ, παρακαλω αν γινεται να μη χαθει και να ανακτηθει, τουλαχιστον στειλτε μου τα προσωπικα μου μηνυματα

3. το quote σε safari δεν λειτουργει

Δοκιμάστε να κάνετε σύνδεση με το e-mail (και όχι με το όνομα χρήστη) και το password σας. Μέχρι να δοθεί οριστική λύση στο πρόβλημα, όσοι έχουν πρόβλημα με την σύνδεσή τους, μπορούν να χρησιμοποιούν αυτή τη λύση. Αν έχετε και password στα ελληνικά παρακαλώ στείλτε μου e-mail για να το αλλάξουμε.

Link to comment
Share on other sites

Παρομοίως ΜΑΚΑΡ. Ή μάλλον, έλαβα ενημερώσεις, αλλά μόνο για όσα θέματα ποστάρησα τις τρεις τελευταίες μέρες και όχι για όλα όσα έχω δηλώσει συνδρομή.

Link to comment
Share on other sites

πιο λεπτομερως:

 

το κουμπακι edit στο safari ειναι απλα απενεργοποιημενο

οταν κανω quote διαβαζω στο quoted post διεσεις και αριθμους αντι για γραμματα

τελος, οταν παταω view new content, λεει οτι δεν υπαρχει new content

 

sorry για το double posting, δεν εχω κουμπι εντιτ. γραφω απο ipad.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.