Μετάβαση στο περιεχόμενο

Προβλήματα και Bugs από τη νέα πλατφόρμα


Engineer

Recommended Posts

οταν κανω quote διαβαζω στο quoted post διεσεις και αριθμους αντι για γραμματα

 

Το ίδιο ακριβώς φαινόμενο υπάρχει και στον Chrome για 1 δευτερόλεπτο. Αμέσως μετά εμφανίζεται κανονικά το κείμενο με ελληνικούς χαρακτήρες.

Ένα άλλο πρόβλημα είναι κατά την αποστολή μιας απάντησης. Αρχίζουν να αναβοσβήνουν αυτά τα 3 κουτάκια στο πράσινο πλαίσιο και δίνει ένδειξη "saving post" για αρκετή ώρα χωρίς να τελειώνει η διαδικασία και να εμφανίζει το νέο ποστ. Έχω παρατηρήσει ότι η διαδικασία ολοκληρώνεται γρηγορότερα αν πάω σε άλλη καρτέλα του chrome που έχω ανοιχτή ταυτόχρονα και επανέλθω αμέσως σε αυτήν που έστειλα το μήνυμα. Το φαινόμενο είναι εντονότερο κατά τις περιόδους που το forum "σέρνεται".

Edited by tpanag
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε από μέρες ζητήσει επίλυση για το πρόβλημα της κωδικοποίησης σε e-mail, παραθέσεις κτλ. και σύντομα θα έχουμε λύση.

 

zavi το edit μήπως έχει να κάνει με την έκδοση browser του ipad; Με browser από laptop ή desktop έχεις το ίδιο πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Ο "φόρος", η αρχαία αγορά, ήταν ανοιχτή σε όλους.

Σε όλους όσους πληρούσαν κάποιες ιδιότητες όμως.

Δεν ηταν ανοιχτο σε ιδιώτες, δούλους, Σπαρτιάτες Πέρσες ή ακόμα και σε γυναίκες της ίδιας Πόλης-Κράτους!

Εάν το φόρουμ είναι η Αγορά της Αθήνας, οι εγγεγραμμένοι είμαστε οι Αθηναίοι πολίτες και μονο εμεις θα ειχαμε το δικαιωμα συμμετοχής στη συζητηση.

Εμείς εδώ τι είμαστε; Συντεχνία;

Καλώς ή κακώς, είμαστε (προσωπική άποψη).

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε από μέρες ζητήσει επίλυση για το πρόβλημα της κωδικοποίησης σε e-mail, παραθέσεις κτλ. και σύντομα θα έχουμε λύση.

 

zavi το edit μήπως έχει να κάνει με την έκδοση browser του ipad; Με browser από laptop ή desktop έχεις το ίδιο πρόβλημα;

 

Όχι, μόλις μπήκα από chrome και το κείμενο του quote φαίνεται κανονικά.

 

Επίσης

 

Chrome και Opera από laptop είναι ΕΞΩΦΡΕΝΙΚΑ αργοί, υπάρχει τεράστιο lag. Δεν χρησιμοποιώ ούτε Internet Explorer, ούτε Mozilla.

 

Τέλος, το κουμπάκι edit από Chrome και Opera είναι ενεργοποιημένο, αλλά άπαξ και προσπαθήσω να ποστάρω το διορθωμένο ποστ, ξαναναντιμετωπίζω ΤΕΡΑΣΤΙΟ lag και δεν έχω ιδέα τί απέγινε το edited post, μιας και η σελίδα δεν ξαναφορτώνει και παραμένει λευκή. Αν κάνω refresh, φαίνεται κανονικά, αλλά το timing του refresh θέλει κανένα 5λεπτο.

 

Το edit στον Safari είναι απλά απενεργοποιημένο.

 

Φίλε

 

Δεν θα αντέξω ψυχολογικά να χάσω το avatar μου.Aν δεν ανακτηθούν τα avatars, τουλάχιστον κάντε μου αυτό το avatar του Hans Landa rename σε [email protected]

 

test edit: αν βλέπετε αυτό το edited post, τότε το πρόβλημα πλέον διορθώθηκε στον Chrome.

 

edit2: Οκ, τώρα το βλέπω κ εγώ.Έχει λίγο καθυστέρηση πάλι, αλλά τουλάχιστον δεν βλέπω λευκή σελίδα όταν πατάω save changes

 

edit3: @MODS

 

ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΜΗ ΜΟΥ ΣΒΗΝΕΤΕ ΤΗΝ ΥΠΟΓΡΑΦΗ.ΕΙΝΑΙ EXTERNAL LINK, ΔΕΝ ΠΑΡΑΒΙΑΖΕΙ ΚΑΝΟΝΕΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ, ΔΕΝ ΕΠΙΒΑΡΥΝΕΙ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΣΕ DATA.ΑΝ ΔΕΝ ΓΟΥΣΤΑΡΕΤΕ ΤΗ ΦΩΤΟ, ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΤΕ ΤΟ ΚΑΝΟΝΙΚΟ AVATAR MOY.AN ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΥΠΟΜΟΝΗ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΑΝΑΚΤΗΘΕΙ AVATAR 4 ΕΤΩΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑΣ, ΤΟΤΕ ΚΑΝΤΕ Κ ΕΣΕΙΣ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΑΠΟΔΕΧΘΕΙΤΕ ΤΟ EXTERNAL LINK ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ.ΜΗ ΜΕ ΣΑΜΠΟΤΑΡΕΤΕ, ΓΙΑΤΙ ΣΑΣ ΤΡΑΒΑΩ ΕΝΑ ΕΞΩΔΙΚΟ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΑ ΠΟΣΤΣ 4 ΕΤΩΝ ΠΙΣΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΝΩ ΜΕ ΕΛΑΦΡΑ.ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΙΠΟΤΑ ΜΑΖΙ ΣΑΣ, ΜΗ ΜΟΥ ΣΠΑΤΕ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΝΑ ΜΗ ΣΠΑΩ ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ, ΝΑ ΜΕΙΝΟΥΜΕ ΦΙΛΟΙ, ΟΠΩΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΛΛΩΣΤΕ. ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΑΤΗΡΗΘΕΙ Η ΨΥΧΙΚΗ ΜΟΥ ΥΓΕΙΑ, ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ ΝΑ ΔΙΑΤΗΡΗΘΕΙ Η ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΜΟΥ.

 

ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΑΠΟΨΗ, ΔΩΣΤΕ ΜΟΥ ΠΙΣΩ ΤΑ ΠΟΣΤΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΑΣ ΑΦΗΝΩ ΣΤΗΝ ΗΣΥΧΙΑ ΣΑΣ.

 

ΟΠΟΙΟΣ ΔΙΑΝΟΗΘΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΣΥΜΒΙΒΑΣΤΕΙ, ΤΟΝ ΕΝΗΜΕΡΩΝΩ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΑΡΓΟΣΧΟΛΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΡΤΗ ΤΟΥ ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΙΚΗΣ ΠΤΩΣΕΩΣ,ΕΙΜΑΙ Ο ΜΕΓΙΣΤΟΣ ΣΠΑΣ@@@ΔΗΣ, ΕΙΜΑΙ ΤΑΥΡΟΣ ΜΕ ΩΡΟΣΚΟΠΟ ΠΑΡΘΕΝΟ, Ο ΧΕΙΡΟΤΕΡΟΣ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ ΣΠΑΣ@@@ΔΗ ΟΤΑΝ ΕΝΟΧΛΕΙΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΕΡΙΓΥΡΟ.....

Edited by Hans Landa
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

 

Το edit στον Safari είναι απλά απενεργοποιημένο.

 

 

σε εμένα δουλεύει κανονικά και το edit και το quote σε Safari... έχεις βάλει Lion?

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

όχι, χρησιμοποιώ ipad και το edit είναι απενεργοποιημένο.Αλλά τα macs είναι γενικώς απαράδεκτα.Νταξ, αν είναι εύκολο να διορθωθεί, ας διορθωθεί.Αν δεν είναι εύκολο, δεν πειράζει, διότι το ipad το χρησιμοποιώ μόνο στον καναπέ, οπότε όταν ποστάρω από τον καναπέ μόνο spamming/trolling θα κάνω σε όλα τα φόρουμς, γιατί είναι η ώρα της μαλάκινσης.

 

Για τα κανονικά ποστς όμως θέλω το avatar μου πίσω.

 

Υπομονή...........

 

ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ 2 ΜΕΡΙΕΣ.

Link to comment
Share on other sites

άρα είναι απενεργοποιημένο το edit στο iPad ακριβώς για να αποτρέπεται το spamming. Steve Jobs τα πάντα εν σοφία εποίησε

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

συγνωμη αν ειναι αφελης η ερωτηση μου

 

απευθυνεται στον zavi aka hans

 

τι ακριβως εννοεις "Δεν θα αντέξω ψυχολογικά να χάσω το avatar μου"???

 

και μια φιλικη συμβουλη

 

ειναι τρομακτικα ασχημο να βλεπεις διαστασεις υπογραφων στο μεγεθος που εχεις επιλεξει , αλλα να υποθετω οτι γι αυτο το εκανες????

Link to comment
Share on other sites

@zavi -hans lada δεν μπορώ να καταλάβω γιατί παραπονιέσαι ''κομάντο'', εάν έκανες υπομονή όπως εγώ (μόλις χθες κατάφερα να συνδεθώ) θα έμπαινες κανονικά με το avatarσου. Εκεί που υπηρέτησες δεν σου έμαθαν ότι η υπομονή είναι αρετή . Εγώ, τόσες μέρες μόνο μπανιστήρι έκανα

@mods

Παρεμπίπτοντος στο παλιό βλέπαμε ποιος έβλεπε το κάθε threaed στο νέο δεν το βλέπω.

Link to comment
Share on other sites

@Zavi Landa

Μια htc, μια iPAD, μια Laptop αμάν ρε παιδάκι μου.

Επίσης, υπάρχει χειρότερος συνδυασμός...Παρθένος με ωροσκόπο Παρθένο! Ξέρω τι σου λέω

 

@Οποιον μπορεί να βοηθήσει

Πού πήγε το multi-quote;

 

Επίσης, 72 από τα 204 μηνύματα του γραμματοκιβωτίου μου εμφανίζονται ως μη αναγνωσμένα, πράγμα αδύνατο, καθώς τα έχω διαβάσει όλα εδώ και καιρό. Είναι εκνευριστικό να βλέπω το 72 πάνω δεξιά. Επίσης, ένα από τα μηνύματα έχει κάνει "φτερά".

 

Πού πήγε η επεξεργασία μηνύματος (προεπισκόπηση, κουμπάκια κτλ);

 

Υπάρχει κάπου η επιλογή "σημείωση όλων των δημοσιεύσεων ως αναγνωσμένων";

 

Μπορεί να τα έχει ρωτήσει και άλλος, αλλά δεν μπορώ να το δω, καθώς πηγαίνοντας προς τα πάνω βλέπω παντού τη μούρη του Zavilanda και δεν μπορώ να κοιμήθω το βράδυ.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.