Μετάβαση στο περιεχόμενο

Προβλήματα και Bugs από τη νέα πλατφόρμα


Engineer

Recommended Posts

καλημερα επειδη ειμαι αυτος που γκρινιαζε (υπερβολικα) με την ταχυτητα του φορουμ οφειλω να πω οτι πλεον παει σφαιρα! οτι και να κανατε επιασε!!

 

σουπερ σε αυτο το θεμα!!

 

δυστυχως ομως αντιμετωπιζω (ακομη) τα προβληματα που ειχα αναφερει πριν μερικες μερες και οι λυσεις που ακολουθησα δεν εβγαλαν πουθενα

και δυστυχως σημερα διαπιστωνω οτι το χειροτερο ειναι οταν θελω να απαντησω μεσω quote οτι ειμαι αναγκασμενος να γραφω το κειμενο και να το διαμορφωνω μεσω "χαρακτηρων διαμορφωσης" πχ "< b r / > " κλπ κλπ

ενω οταν το γραφω εμφανιζεται οκ οταν το φυγει ειναι ολο ενα. ουτε παραγραφος ουτε τπτ τετοιο....

 

υγ εξακολουθω να εχω χαμενο το multi quote, τις επιλογες search και η "συμεπριφορα" της σελιδας στις μασκες εισοδου και quote (και πιθανως οπου ηταν μασκα) εχει αλλαξει σε νεα σελιδα αντι μασκας επι της σελιδας ουσιαστικα. θεωρω οτι ολα αυτα ειναι απο κοινο bug??

 

ευχαριστω

edit ακομη και αυτο το μηνυμα το εβγαλε ολο ενα κειμενο και αναγκαστηκα να περναω το 'br'

Edited by fear1976
Link to comment
Share on other sites

Δεσμευόμαστε να το δούμε και να προσπαθήσουμε να το αντιμετωπίσουμε.

 

Υπάρχει μια περίπτωση να έχει να κάνει με το πρόγραμμα (browser) το οποίο χρησιμοποιείτε . Αν δηλαδή είναι "φορτωμένα" τα πρόσθετα που θέλει το forum για να εμφανίζεται σωστά. Π.χ. για λόγους ασφαλείας , σε μερικές περιπτώσεις είναι απενεργοποιημένη και η Java και δεν επιτρέπεται η λήψη Cookies. Σε τέτοιες περιπτώσεις υπάρχει πρόβλημα.

 

Αν όμως παλαιότερα εμφανιζόταν κανονικά και από κάποια στιγμή και μετά "χάλασε" , το πρόβλημα είναι συνθετότερο και θα κοιτάξουμε μαζί να βρούμε τη λύση αφού θυμηθείτε μήπως αλλάξατε ρυθμίσεις ασφαλείας για το Internet , είτε ο ίδιος είτε μέσω προγράμματος antivirus/total security.

 

Όπως και να' χει , θα προσπαθήσουμε να σας βρούμε λύση .

 

Αν γίνεται , ενσωματώστε κάποιο αντίγραφο της οθόνης (μέσω Print Screen) ώστε να έχουμε και εμείς μια σαφέστερη εικόνα. του τι ακριβώς συμβαίνει κατά τη διάρκεια προετοιμασίας κάποιας δημοσίευσης.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα επειδη ειμαι αυτος που γκρινιαζε (υπερβολικα) με την ταχυτητα του φορουμ οφειλω να πω οτι πλεον παει σφαιρα! οτι και να κανατε επιασε!!

 

σουπερ σε αυτο το θεμα!!

 

δυστυχως ομως αντιμετωπιζω (ακομη) τα προβληματα που ειχα αναφερει πριν μερικες μερες και οι λυσεις που ακολουθησα δεν εβγαλαν πουθενα

και δυστυχως σημερα διαπιστωνω οτι το χειροτερο ειναι οταν θελω να απαντησω μεσω quote οτι ειμαι αναγκασμενος να γραφω το κειμενο και να το διαμορφωνω μεσω "χαρακτηρων διαμορφωσης" πχ " " κλπ κλπ

ενω οταν το γραφω εμφανιζεται οκ οταν το φυγει ειναι ολο ενα. ουτε παραγραφος ουτε τπτ τετοιο....

 

υγ εξακολουθω να εχω χαμενο το multi quote, τις επιλογες search και η "συμεπριφορα" της σελιδας στις μασκες εισοδου και quote (και πιθανως οπου ηταν μασκα) εχει αλλαξει σε νεα σελιδα αντι μασκας επι της σελιδας ουσιαστικα. θεωρω οτι ολα αυτα ειναι απο κοινο bug??

 

ευχαριστω

edit ακομη και αυτο το μηνυμα το εβγαλε ολο ενα κειμενο και αναγκαστηκα να περναω το 'br'

 

Κοίταξα όλες τις σχετικές ρυθμίσεις και έκανα δοκιμές με διαφορετικά δικαιώματα. Ακόμα και στα ελληνικά φαίνεται και λειτουργεί κανονικά η παράθεση και η Πολλαπλή Παράθεση. Πες μου λίγο τι browser έχεις και πια έκδοση; Δοκίμασε αν θέλεις να κάνεις και κάποια αναβάθμιση σε αυτόν αν έχεις παλαιότερη έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

I.E.  8.0.6001.18702

 

το περιεργο ειναι οτι δεν αλλαξα κατι το τελευταιο διαστημα

(δεν μπορω δλδ γιατι ειναι της δουλειας και δεν παιζει προσβαση στο συστημα)

 

θα ριξω μια ματια απο σπιτι με chrome αν και νομιζω οτι εκει δεν εχω ζητημα

edit δεν μπορω να ανεβασω αρχειο.

θα ανεβασω το print screen που πηρα απο το σπιτι αργοτερα

thnx

Edited by fear1976
Link to comment
Share on other sites

Το πιθανότερο είναι ότι στο γραφείο , ίσως για λόγους ασφαλείας του εταιρικού δικτύου , δεν έχουν εγκατασταθεί κάποια πρόσθετα του ΙΕ και γι' αυτό παρατηρήσατε πρόβλημα.

 

Αναμένουμε το αντίγραφο της οθόνης .

 

Καλό μεσημέρι.

Link to comment
Share on other sites

θα ηταν πιθανο, αν και εδω και 3μηνες απο το γραφειο μπαινω εδω και δεν υπηρχε προβλημα. ουτε καποια αλλαγη στο συστημα (τοπικα), δεν βλεπω επισης αλλαγη σε αλλες σελιδες που επισκεπτομαι γι αυτο και το θεωρησα bug. anyway το ανεβαζω αργοτερα και βλεπουμε

Edited by fear1976
Link to comment
Share on other sites

μπηκα απο chrome και ολα φυσιολογικα!

 

multiquote ok

μασκα εισοδου οκ (οχι νεα σελιδα)

edit/quote/reply στη ιδια σελιδα απο κατω οκ (οχι νεα σελιδα)

επιλογες search οκ

 

http://img193.images...165/testcys.jpg

 

http://img269.images...010/test2kx.jpg

 

ανεβασα 2 screenshots απο edit reply

 

thnx

Link to comment
Share on other sites

Yπάρχει τρόπος να γίνεται αυτόματα η αποσύνδεση μας όταν κλείνουμε τον browser?

Αυτό το κάνεις με το σβήσιμο των cookies σε κάθε κλείσιμο. Είναι θέμα ρύθμισης του browser.
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.