Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τακτοποίηση σε οικοδομή που δεν έχει τελειώσει.


Recommended Posts

στο ανω #16 του μανολη

η εγκ. 1,

 

λεει ρητα "επιτρεπεται η εκτελεση εργασιων αποπερατωσης"...

Εσυ θες"τωρα" να κλεισεις τα Η/Υ.....αυτο δεν ειναι αποπερατωση

Να το δούμε λιγο περισσοτερο...

Link to comment
Share on other sites

οποτε δε μπορω να υπαχθω στο νομο?μου εχει το θεσει το θεμα ο πελατης μου και θελω να του δωσω μια σωστη απαντηση.η πολεοδομια μου ειπε απευθνσου στο ΥΠΕΚΑ αλλα εκει θα υπαρχει καποιος αρμοδιος να μου δωσει απαντηση?

ευχαριστω για την απαντηση παντως συναδελφε

Edited by kostavros
Link to comment
Share on other sites

Mα για να κάνεις χρήση της εγκυκλίου για αποπεράτωση, την έγκριση δεν θα στην δώσουν στην πολεοδομία αφού κάνεις την αίτηση για άδεια?

Οπότε λέω εγώ να πρωτοκολλήσεις το ερώτημα σου επακριβώς στην αρμόδια πολεοδομία να δεις τι θα σου απαντήσουν. .

Link to comment
Share on other sites

μου ειπαν οτι αυτοι δεν ερχονται.θα ερθει ελεκτης δομησης στο τελος του εργου μονο για να παρω ρευμα(που θα ειναι πλεον ολα κλειστα).δεν εχουν καμια δικαιοδοσια ειπαν να ελεγξουν αν τα αυθαιρετα που θα εχω δειξει στην αδεια εχουν γινει η οχι.απλα αποδεχονται την δηλωση του μηχανικου

Link to comment
Share on other sites

kostavros

δεν μπορείς να προχωρήσεις σε τέτοια ρύθμιση αφού η αυθαιρεσία δεν έχει ακόμα εκτελεστεί. ΠΡΟΣΟΧΗ, το κλείσιμο ΗΧ και βεραντών, δεν πρόκειται για αυθαίρετη κατασκευή οπότε αρκεί η ολοκλήρωση του ΦΟ, πρόκειται για εγκατάσταση αυθαίρετης χρήσης σε νόμιμο χώρο και προς το παρόν έχουμε μονάχα την πρόθεση και όχι την εγκατάσταση, όπως απαιτεί ο νόμος.

Edited by sagiasd
Link to comment
Share on other sites

καταρχην ευχαριστω για το ενδιαφερων ολους.πιστευω ειναι ενα θεμα που δεν ειναι τοσο σπανιο και εχει τυχει και σε αλλους.

δηλαδη ο φιλος sagiasd και ο dimitris GM λετε οτι δε μπορω να προχωρησω σε ρυθμιση.υπαρχει καποιος στο ΥΠΕΚΑ να ρωτησω αν γνωριζει κανεις για περισσοτερες πληροφοριες σε τετοια θεματα?

Link to comment
Share on other sites

Αν όπως είπες η άδεια είναι του 2008 , τότε δεν έχει λήξει.Προχωράς κανονικά και αποπερατώνεις χωρίς κάποια άλλη διαδικασία.Βέβαια ότι λέει η άδεια σου.

Link to comment
Share on other sites

κατσε γιατι μπορει να εχω κανει λαθος εγω.4 χρονια δεν ειναι η διαρκεια της αδειας?η 5?οποτε και εσυ φιλε μανωλη λες οτι δε μπορω να προβω σε τακτοποιηση σωστα?

Link to comment
Share on other sites

'Εχει πάρει παράταση και ισχύει ακόμη η άδειά σου, οπότε μην ψάχνεσαι, εφαρμόζεις ότι προβλέπει η άδεια και προχωράς.

Link to comment
Share on other sites

η αδεια ισχυει ακομα? δε το γνωριζα αυτο.σε ποιο φεκ και αρθρο υπαρχει αυτο αν γνωριζετε?

 

οποτε αυτο σημαινει ξεχναω τα αυθαιρετα και παω βασει Ο.Α. σωστα?(συγγνωμη που ξαναρωταω :|)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.