Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΑΘΕΜΙΤΟΣ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΜΟΣ-ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ..?


giorgaras

Recommended Posts

Καλησπέρα συνάδελφοι,

 

αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα και θεωρώ πως είναι πολύ δύσκολη η θέση μου.

 

Ασχολούμαι και εγω με τα οικιακά Φωτοβολταϊκά και προσπαθώ να εγκαταστήσω μερικά συστήματα εδω και πάρα πολύ καιρό (κλείνω χρόνο σε μερικές μέρες).

 

Η συγκεκριμένη περιοχή διέπεται απο ξεχωριστά προεδρικά διατάγματα και γενικά έχω φτύσει αίμαι 11+ μήνες ώστε να καταφέρω να πάρω τις απαιτούμενες άδεις απο Αρχαιολογία και Πολεοδομία.

 

Δεν έχετε ιδέα για τι μιλάω....έχουν κυριολεκτικά ασπρίσει τα μαλλιά μου.

 

Και εκεί που είμαι κοντά να βγούν οι άδεις ΤΣΟΥΠ βλέπω να στήνονται 2 στέγες.....!!!! Έμφραγμα ο Γιωργάρας.....

 

Με λίγα λόγια: 2 συνάδελφοι (απο άλλες περιοχές) έχουν υπογράψει ΨΕΥΔΕΙΣ Υπεύθυνες Δηλώσεις πως δεν απαιτούνται οι συγκεκριμένες άδειες....ρωτάω στη ΔΕΗ κ μου λένε: εμάς δεν μας νοιάζει...αφου λέει ο Μηχανικός πως είναι νόμιμο...είναι νόμιμο.....

 

Να τους πάω μια υπεύθυνη δήλωση πως θέλω να στήσω Φ/Β πάνω στον Παρθενώνα....???

 

Τι να κάνω....????

 

Να ενημερώσω τους συναδέλφους για τη γκάφα τους αν και δεν νομίζω πως έγινε επίτηδες........

 

Κάθε γνώμη σεβαστή..

Link to comment
Share on other sites

Δεν ασχολούμαι με το αντικείμενο, αλλά αν στο εντικείμενο που ασχολούμαι έβλεπα κάποιους να μου παίρνουν το ψωμί από το στόμα θα τους έκανα (όπως και έχω κάνει) καταγγελία.

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα μια επιστολή στο ΤΕΕ όπου τους εξηγούσα το πρόβλημα.

 

Χωρίς τα ονόματα των συναδέλφων.

 

Να δω τι θα μου πουν οι αρμόδιοι...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.