Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εισαγωγή στον 4014 σε 2 Φάσεις


Recommended Posts

Υπάρχει η εξής απορία μου η οποία μπορεί να έχει τύχει και σε άλλον συνάδελφο.

Ο πελάτης έχει εκτός σχεδίου οικόπεδο με διάφορα αυθαίρετα κτίσματα εντός αυτού.Μου ζητάει αν γίνεται να του περαιώσω την διαδικασία σε κάποια εξ αυτών των κτισμάτων (γιατί θέλει να τα αξιοποιήσει άμεσα) και τα υπόλοιπα σε δευτερη δήλωση για να μπορεί να τα πληρώσει σε δόσεις.Υπάρχει τέτοια δυνατότητα από το σύστημα όπως βλέπω,διπλά παράβολα,διπλές αμοιβές κτλ..αλλά δεν μοθ φαίνεται λογικό.

Καμία βοήθεια??

Link to comment
Share on other sites

Εαν τα κτίσματα μπορουν τμηματικά να ενταχθούν σε διαφορετικές αυτόνομες διηρημένες ιδιοκτησίες τότε γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Σωστή η παρατηρηση σου Μανώλη και ευχαριστώ για την απάντηση.Αλλά δεν υπάρχει κάποια κάθετος.Είναι απλά αυθαίρετα κτίσματα του ίδιου ιδιοκτήτη σε ένα εκτός σχεδίου οικόπεδο!Εγώ λέω να το κάνω έτσι όπως μου το ζητάει...άλλωστε στο τέλος όλα ρυθμισμένα με τον 4014 θα είναι.Αυτό πού με προβληματίζει είναι ότι μετά την περαίωση της διαδικασίας το σύστημα βγάζει βεβαίωση για την μη ύπαρξη αυθαιρεσιών...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.