Μετάβαση στο περιεχόμενο

Νομιμοποίηση ένωσης δύο ορόφων (μεζονέτα) κ' πέργολας


Recommended Posts

ΙΑΣΟΝΑ καλημερα σχετικα με την απαντηση σου post 14 προσθετω τα νεωτερα....

Η συμβολαιογραφος για ευνοητους λογους... Εβγαλε δουλιτσα... Και επεισε τους πελατες να κανουν και τροποποιηση συστασης για να δηλωθει ο β, γ και κλιμακοστασια β και γ οροφων, σαν μια ιδιοκτησια (μεζονετα) και ζητησε να μπουν στον 4014 και τα κλιμακοστασια. Ο.Κ κανενα προβλημα τα εβαλα, αφου λογω του προ του 1983, δεν ειχα τροποποιηση του προστιμου που περιοριζοταν στο 500 € του παραβολου.(εχω και τους δυο οροφους β και γ του ιδιου ιδιοκτητη και συναινεση του ιδιοκτητη ισογειου και α οροφου)

Δηλ. Εκανα μια βεβαιωση για τον καλως υφισταμενο α οροφο ( σαν ιδιοκτησια χωρις κλιμακοστασιο και συμφωνο με την Ο.Ι)

Και μια δηλωση 4014 , οπου εβαλα τις μικροπαραβασεις του γ οροφου και τα δυο κλιμακοστασια β και γ οροφου σαν ΥΔΚΧ για να δικαιολογησει μετα η συμβολαιογραφος την προσαρτηση τους στην μεζονετα, στην διορθωση που θα κανει στην συσταση.

Εδω αρχιζει η ασυδοσια της συμβλαιογραφου. Λεει λοιπον, οοοοχι θελω και αλλη μια δηλωση του 4014 γιατι φαινεται οτι εχω τακτοποιηση και σε αυτον τον οροφο, δλδ του κλιμ/σιου. Της απαντω, οτι περιγραφεται λεπτομερως στην μια δηλωση που κανει ο ιδιοκτητης (ιδιος για β και γ) και αφου εχει και την συναινεση των συνιδιοκτητων για τους κοινοχρηστους.

Δεν το δεχεται, τηλεφωνει αμεσως και παρα την διαφωνια μου στους ιδιοκτητες (παμφτωχοι) και τους πειθεει για την αναγκαιοτητα της 2ης δηλωσης και τους ζηταει και 2500€ για δουλεια των 1500€ η και λιγοτερων, αφου θα μπορουσαμε να εχουμε τελειωσει με οσα περιγραφεις στο post 14.

Αυτα για να σχολιασουμε τι κανει η ελλειψη δουλειας σε μερικους " επιστημονες" και για να μου πειτε και την γνωμη σας. Η δικη μου αντιδραση μαλλον θα ειναι ( μιλησα με τον ιδιοκτητη που εχει φρικαρει, οχι τοσο για τον δευτερο φακελλο, οσο για την αμοιβη συμβολαιογραφου, που την εμαθε χθες) να πληρωσει καποια αμοιβη, για οτι δουλεια εκανε... Και να αλλαξει συμβολαιογραφο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Το μόνο που έχω να πω είναι:

Να προσπαθήσεις να πείσεις τον ιδιοκτήτη πριν προχωρήσει οτιδήποτε να ρωτήσει και σε άλλον συμβολαιογράφο της περιοχής του....

Ίσως να χρειαστεί να μιλήσεις κι εσύ μαζί του....

Ν' ..."απαγκιστρωθεί" από τον προηγούμενο.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.