Μετάβαση στο περιεχόμενο

Υπολογισμός αμοιβής και φορολογικών


Recommended Posts

Σίγουρα ισχύει,

καταρχάς νομίζω πως περιγράφεται στις οδηγίες (μη με βάλετε να το ψάξω).

 

Επιπλέον ξέρετε πόσους υπολογισμούς έχω χωρίς την έγκριση; Πάρα πολλούς. Αν ήταν θα με είχαν ειδοποιήσει :wink:

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή TheoTDM900 εάν πάρεις κανονικά έγκριση από ΤΕΕ και δεν προχωρήσεις τελικά σε κατάθεση, είτε γιατί π.χ. ξαφνικά χάλασε η δουλειά, είτε για οποιονδήποτε άλλο λόγο, είσαι οκ ή έχεις πρόβλημα επειδή πήρες κωδικό κατάθεσης κτλ κτλ κτλ.???????? :roll:

Link to comment
Share on other sites

Λογικό δεν είναι να είσαι εντάξει ?

 

Δλδ αν σπάσει ο διάολος το πόδι του (συμβαίνει συχνά) και ο πελάτης δεν θέλει ?

 

Αν γκρεμοτσακιστείς από καμιά σκάλα και δεν μπορείς ?

 

Θα μας βάλουν το μαχαίρι στο λαιμό.....αφού πήρες κωδικό πρέπει να καταθέσεις ?

 

ΟΧΙ

Link to comment
Share on other sites

Ηλία, δεν έχεις πρόβλημα αν φτάσεις μέχρι τη φάση του υπολογισμού των αμοιβών και δεν ζητήσεις την έγκριση από το ΤΕΕ. [δεν πατάς το κουμπί «υποβολή στο ΤΕΕ για υπολογισμό»]

 

Τώρα αν έχεις λάβει την έγκριση και τελικά δε γίνει ενημέρωσέ τους με κάποιο fax

Link to comment
Share on other sites

Αυτό μου φαίνεται και μένα λογικό και αυτό ήξερα ότι ισχύει, αλλά με θορύβησε αυτό που είπε ο Yorgos ότι δηλαδή:

"Το θέμα είναι ότι αν πάρεις κωδικό από το ΤΕΕ κάποια στιγμή πρέπει και να κατατεθεί και η αντίστοιχη αμοιβή...."

Μάλλον εγώ δεν κατάλαβα καλά τι εννοούσε.

 

Δηλαδή myri αν δεν ενημερώσεις υπάρχει πρόβλημα?

Βασικά δε νομίζω αφού και τις καταθέσεις τις ελέγχει το ΤΕΕ μέσω κρατήσεων κτλ, οπότε δε φαίνεται πουθενά ότι τελικά εισέρπαξες κάποιο ποσό.

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως δεν είχα.

 

Και στο τηλ μου είπαν ότι αφού δεν κατατεθεί τπτ τότε δεν υπάρχει πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω, όμως θα τους έστελνα ένα φαξ

 

Καταρχάς διότι στις περίεργες περιπτώσεις μπαίνουν στον κόπο και τηλεφωνούν για να επιβεβαιώσουν αυτά που έχουμε περάσει. Κρίμα είναι να σπαταλήσουν χρόνο για κάτι που δε θα γίνει.

 

Μην ανησυχείς

Link to comment
Share on other sites

Και αν έχει κατατεθεί μέρος της προβλεπόμενης αμοιβής ή και ολόκληρη η αμοιβή (χωρίς να πληρωθεί και οι κρατήσεις )και τελικά δεν εκδοθεί για διάφορους λόγους η άδεια τότε τι γίνεται ;

Link to comment
Share on other sites

Όταν καταθέτεις αμοιβή εννοείται ότι πληρώθηκες απ' τον πελάτη σου, έστω και αν στην πράξη μπορεί να μην είναι έτσι τα πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.