Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τι ομάδα είμαστε;


ilias

Τι ομάδα είμαστε;  

1.168 μέλη ψήφισαν

  1. 1. Τι ομάδα είμαστε;


This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Δουλεύει κιόλας το παιδί, εκτός Αθηνών. Μιλήσαμε πριν καμια βδομάδα (καλύτερα όμως να μην λέμε ονόματα ποιος κ τι, σβήστο Zavi).

 

Υ.Γ. Αφού ξέρεις για τους ΝΟΠΟ, τότε θα θυμάσαι και τους Green Devil.

Link to comment
Share on other sites

Αλλα κανενα βαζελο δεν τον εχω ακουσει να ντρεπεται για την περιοδο 1988-1994....γιατι ετσι ειναι οι βαζελοι, ειναι καθαρματα.

 

Περίοδος 1988 - 1994

Πρωταθλητές

1988 Λάρισα

1989 ΑΕΚ

1990 ΠΑΟ

1991 ΠΑΟ

1992 ΑΕΚ

1993 ΑΕΚ

1994 ΑΕΚ

 

Και μήπως έκανες λάθος

1995 ΠΑΟ

1996 ΠΑΟ

 

Δηλαδή τα 9 χρόνια που δεν πήρατε πρωτάθλημα πήρε 4 ο ΠΑΟ 4 η ΑΕΚ και 1 η Λάρισα .

 

Ενώ μετά που άρχισε η εποχή του υπόδικου τα παίρνατε όλα εσείς .

Τα μισά ήταν δίκαια .

Τα άλλα μισά μαιμουδένια , σαν την συγνώμη του παιδοβούβαλου .

 

Το έγραψα και πιό πριν.

Η διοίκηση του ΠΑΟ σύρθηκε από τους οπαδούς και τους παίκτες με μπροστάρη τον ΣΙΣΕ και τον ΣΙΛΒΑ στο να κάνει καταγγελία στην ουέφα .

 

Εκεί το παιχνίδι γιά τον γαύρο χάθηκε και ετοιμαστείτε γιά 1-2 χρόνια καναπέ .

 

Γιά την ουέφα , το ποδόσφαιρο είναι εμπορικό προιόν και οτιδήποτε το υποβιβάζει το τσακίζει .

Ετσι το χτύπημα στο ΣΙΣΕ θα στοιχίσει στον ολυμπιακό και θα αλλάξει όλο το σύστημα .

 

Εκεί θα καταλάβει ο δηλωσίας Μαρινάκης , ότι δεν είναι όλα ελεγχόμενα .

 

Αυτή την στιγμή ο ΠΑΟ απορρίπτει την προσχηματική συγνώμη του δηλωσία .

Link to comment
Share on other sites

Αφηστε για λιγο στην ακρη το μικροκοσμο του Ελληνικου ποδοσφαιρου και δειτε και λιγο εκτος συνορων....

 

Αυριο και την Πεμπτη αγωνιζονται σε κρισιμοτατα ματς οι μοναδικοι μας εκπροσωποι στην Ευρωπη κι αυτοι δεν ειναι ουτε ο γαυρος, ουτε ο βαζελος, ουτε η αεκ...Τυχαιο?

 

Αν και Αρειανος, ευχομαι στον παοκ καλη επιτυχια στο δυσκολο εργο του αυριο, που θα ηταν ευκολοτερο αν την Πεμπτη δεν επιδεικνυε ερασιτεχνισμο στον τροπο αντιμετωπισης μιας μεγαλης ομαδος μεν, εν περιοδω προετοιμασιας δε και με βασικες απωλειες (Χοντα, Βαγκνερ Λοβ)

 

Και οπως παλια, οπως καθε Πεμπτη επι του Θεου Νικου Γκαλη, κιτρινιζει ολη η Ελλαδα και βλεπει το μεγαλο πρεσβευτη της Ελλαδος στην Ευρωπη να περναει το μεγαλυτερο φαβορι για την κατακτηση του τροπαιου και να προκρινεται στους 16...:P

 

Και πριν προλαβει καποιος να πεταχτει και να αναφερει για Ατρομητους και Πανιωνιους και σια, να του υπενθυμισω πως μετα τη ντροπιαστικη ηττα απο τις Σερρες με 1-0, αλωσαμε το Vicente Calderon....

 

ΟΣΟ ΘΑ ΖΩ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΘΑ ΓΡΑΦΩ ΚΑΙ ΘΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ...

ΠΩΣ ΔΕ Σ' ΑΦΗΣΑ ΣΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ, Σ' ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΑ ΠΑΝΤΟΥ ΠΙΣΤΑ...

ΙΣΟΒΙΑ ΚΙ ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΚΕΡΚΙΔΑ ΜΑΖΙ, ΑΚΟΜΑ ΚΙ ΑΝ ΠΕΘΑΝΩ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΕΚΕΙ...

ΟΥΤ' Ο ΘΑΝΑΤΟΣ ΕΙΝ' ΑΡΚΕΤΟΣ, ΟΥΤΕ ΚΕΙ ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΜΟΝΑΧΟΣ...

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά ρε συνάδελφε αλλά το τελευταίο ποιηματάκι τί το ήθελες; Δεν υπάρχουν άλλα πράγματα για να θυσιαστεί κανείς; Πρέπει να είναι για ομάδες-εταιρίες; Η εποχή που η κάθε ομάδα ταυτίζονταν και με μια ιδέα έχει περάσει ανεπιστρεπτί...

Link to comment
Share on other sites

καλή επιτυχία σε παοκ και αρη (έχει δίκιο ο συνάδελφος ) Σαν πανιώνιος εύχομαι να περάσουν και επιτέλους αν και γενημένος στην αθήνα εύχομαι να δω ένα πρωτάθλημα Ελλάδος σε κάθε μια από τις ομάδες αυτές (και κατά προτίμηση στον αρη που δεν έχει πάρει και νομίζω τα τελευταία χρόνια και λόγο της αλλαγής στην φίλαλθη εικόνα των οπαδών του το αξίζει)

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά ρε συνάδελφε αλλά το τελευταίο ποιηματάκι τί το ήθελες; Δεν υπάρχουν άλλα πράγματα για να θυσιαστεί κανείς; Πρέπει να είναι για ομάδες-εταιρίες; Η εποχή που η κάθε ομάδα ταυτίζονταν και με μια ιδέα έχει περάσει ανεπιστρεπτί...

 

Καλά, κ εσύ τα παίρνεις τοις μετρητοίς ; Δηλαδή αν σου 'γραφα :

 

"Μαζί σου ΠΑΟ έχω μαστουρώσει, τι να μου κάνουν τα ναρκωτικά, η τρέλα μου για σένα είναι τόση, που μέσα θα με κλείσουν τελικά"

 

Θα μου 'λεγες γιατί παίρνεις ναρκωτικά και γιατί θες να μπεις μες τη στενή ... ; (έλα χριστέ και παναγιά)

 

Εκτόνωση είναι, τίποτα άλλο.

Link to comment
Share on other sites

 

1.Δηλαδή τα 9 χρόνια που δεν πήρατε πρωτάθλημα πήρε 4 ο ΠΑΟ 4 η ΑΕΚ και 1

 

2.Εκεί το παιχνίδι γιά τον γαύρο χάθηκε και ετοιμαστείτε γιά 1-2 χρόνια καναπέ .

.

 

1.εγω ξερω φιλε οτι εδω στο γκυζη αυτη η επταετια ηταν πολυ δυσκολη αν ησουν γαβρος.Ποσο μαλλον εγω, που οχι μονο το εκρυβα, αλλα αναγκαζομουν να παιζω κ στην ομαδσ πολο του παναθηναικου, διοτι ηταν κοντα το κολυμβητηριο κ οι γονεις μου με ειχαν σκισει

 

2.Μην το πολυλες, ο μαρινακης ειναι νταβατζης απο τους λιγους.Κ οσο πιο δειλος ειναι ενας νταβατζης, τοσο πιο επικινδυνος ειναι.Εν πασει περιπτωσει εμενα δεν μου αρεσει καθολου η κατασταση οπως εγινε κ δεν συμφωνω σε ολα αυτα, ασε που σπαζομαι να νικαμε το βαζελο ετσι ανανδρα, ειδικα μεσα στο σπιτι μας.Εγω ειμαι φιλαθλος κ οχι οπαδος, ποτε δεν προκειται να γινω οπαδος, ουτε ημουν ποτε.Χεστηκα για το γαβρο αν ειναι να κανει business ο καθε τσογλανος, εμενα η χαρα μου ειναι να σπαζονται οι βαζελοι οταν χανουν ΚΑΘΑΡΑ απο το γαβρο, γιατι οι βαζελοι ειναι οι χειροτεροι σπασαρχιδηδες οταν νικανε το γαβρο, κ απο τετοια σου ειπα οτι ξερω, γκυζιωτης γαβρος ειμαι....:D

 

ρε inzaghi υπαρχουν ακομα αρειανοι εν ετει 2011?????Εγω νομισα οτι μονο σε μουσεια της Αιγυπτου με μουμιες *μπορεις να βρεις αρειανους, δεν ηξερα οτι υπαρχουν ακομα ζωντανοι :D

Link to comment
Share on other sites

@Directionless Συνάδελφε δεν θα σου έλεγα τίποτα αν δεν έβλεπα πού κατήντησαν οι "φίλαθλοι" των διαφόρων ομάδων, καθώς ενώ δεν κυριολεκτεί ο ποιητής στην ουσία προάγει τον οπαδισμό έναντι του φιλαθλητισμού...

Link to comment
Share on other sites

Καλά κάνει, ο καθένας έχει μυαλό και κρίνει. Δεν μπορείς με κανέναν τρόπο να περιορίσεις τον ανεγκέφαλο ή τον κάφρο, Ο,ΤΙ και αν κάνει η πολιτεία, πίστεψέ με σ' αυτό. Είτε εντός, είτε εκτός (όπου εκτός=Αγγλία, Ισπανία κλπ) γηπέδου, τη μ@λ@κί* του θα την κάνει.

 

Zavi :

 

Αν κατάλαβα καλά, πρέπει να μένεις στου Γκύζη (δεν νομίζω ότι το 'χεις ξαναναφέρει) :razz:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.