Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τι ομάδα είμαστε;


ilias

Τι ομάδα είμαστε;  

1.168 μέλη ψήφισαν

  1. 1. Τι ομάδα είμαστε;


This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Ας θυμηθουμε επισης οτι εχασε αλλη μια ευκαιρια το 1971, καθως ηθελημενα ο Αγιαξ αρνηθηκε να παιξει στο διηπειρωτικο και επαιξε στη θεση του ο ΠΑΟ, γιατι φοβηθηκαν τα ´τσεκουρια¨.

 

Και λες και το ηξεραν, γιατι την πατησε το δικο μας ¨τσεκουρϊ ο Τομαρας που του εσπασαν το ποδι.

 

Παντως bas ο Αγιαξ απο τον τελικο του Γουεμπλει ξεκινησε την μεγαλη πορεια, πριν δεν νομιζω οτι ηταν και πολυ γνωστος

Edited by antloukidis
Link to comment
Share on other sites

Βάζελος δεν είμαι μεν.... αλλά ο Διαμαντίδης είναι μια μεγάλη μορφή στο Ελληνικό αλλά και Ευρωπαϊκό μπάσκετ..... και με τα λίγα που έχω διαβάσει για αυτόν δεν είναι μόνο μεγάλος παίχτης αλλά και μεγάλη ψυχή ως άνθρωπος....

 

αφιερωμένο λοιπόν ...

 


 

 

 


Link to comment
Share on other sites

http://www.sport-fm.gr/article/nuxtes-magikes-kai-oneiremenes-gia-panathinaiko-pics-vids/3155376

 

20 χρόνια από το γκολ του Βαζέχα και 12 από την νίκη επί της Μπάρτσα . 

 

Να παίζεις Απρίλη και Μάη , ακόμα και αρχές Ιουνίου στην Ευρώπη αξία ανεκτίμητη .

 

Και για τους παραγκίσιους αδιανόητη . 

Link to comment
Share on other sites

Ότι ομορφότερο έχουμε να θυμόμαστε οι παλαιότεροι της γενιάς μου  από Ελληνικές ομάδες είναι το 1977 με την ΑΕΚ με ποιο αξέχαστο παιχνίδι το προημιτελικό με την Κουινς Παρκ ραίντζερ Μετά ο ΠΑΟ με τους δυο ημιτελικούς με Λίβερπουλ και Αγιαξ  και φυσικά η Εθνική μας το 2004 και παλαιότερα με την πρόκριση στο Ευρωπαικό της Ιταλίας και τις επόμενες προκρίσεις στο μουντιάλ για να μην αδικήσω είναι και η πορεία του Ολυμπιακού μέχρι τον προημιτελικό του τσάμπιον με την Γιουβέντους που έφυγε με αυτό το γκολ στα τελευταία λεπτά  Υπάρχουν και άλλες καλές πορείες όπως της Λάρισας μέχρι τα προημιτελικά του κυπελλούχων και της ομάδας μου του Πανιωνίου επίσης μέχρι τα προημιτελικά επίσης του τελευταίου σαν διοργάνωση κυπελλούχων , αλλά και του ΠΑΟΚ μέχρι κάποια προημιτελικά (δεν θυμάμαι σε ποια διοργάνωση ) 

 

Το Γουέμπλει δεν το βάζω γιατί δεν το θυμάμαι ανήκει σε παλαιότερες γενιές (ήμουν μπεμπέ τότε ) 

 

Μάλλον όπως έγινε το ποδόσφαιρο σήμερα με την εμπορευματοποίηση του , δύσκολα θα ξαναδούμε τέτοιες πορείες όχι μόνο εμείς αλλά και άλλες χώρες που έκαναν στο παρελθόν όπως πχ η Ρουμανία με την Στεάουα 

Edited by GEORGE MICHEAL
Link to comment
Share on other sites

Οπως βλέπω σε ημιτελικά έχουμε πάει εμείς και η ΑΕΚ , ενώ στα προημιτελικά έχουν φτάσει μιά φορές πολλές μικρές και μικρομεσαίες ομάδες  :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Είδα χτες το κλάσικο και σήμερα την ομαδάρα μου το Πανιώνιο Απείρως καλύτερο ματς το σημερινό από το χτεσινό Αυτό για αυτούς που απαξιώνουν τον Έλληνα ποδοσφαιριστή Επίσης θα ήθελα να γράψω και για το Τζιώλη κάτι που για μένα είναι ένας από τους καλύτερους Έλληνες παίκτες που αγωνίστηκαν στα Ελληνικά γήπεδα και που κάποιοι άμπαλοι φίλαθλοι επειδή ακριβώς είναι Έλληνας δεν εκτιμούν Και να κλείσω γενικά για την αγωνιστική , πόσο πιο ωραίο θα ήταν το πρωτάθλημα αν δεν υπήρχε ο γαύρος (με όλα τα παρελκόμενα του ) Ωραίο παιχνίδι και στην Λεωφόρο αλλά και σε άλλα γήπεδα από ότι κατάλαβα Να μην ξεχάσω την καλή διαιτησία στην Νεα Σμύρνη αλλά και την παρουσία των φίλων του ΠΑΟΚ στις εξέδρες και πάλι δίνοντας μια όμορφη γεύση ποδοσφαιρική

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.