Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τι ομάδα είμαστε;


ilias

Τι ομάδα είμαστε;  

1.168 μέλη ψήφισαν

  1. 1. Τι ομάδα είμαστε;


This poll is closed to new votes


Recommended Posts

ουτε ο δομαζος με χαλαει ουτε ο δεληκαρης!

στενοχωριεμαι ikare που στενοχωριεσαι χωρις λογο

αυτο ειναι

καλημερα!καλη βδομαδα σε ολους!

Link to comment
Share on other sites

...

στενοχωριεμαι ikare που στενοχωριεσαι χωρις λογο

....

Μπα.. μη στενοχωριέσαι… δεν στενοχωριέται

 

Έχει συνηθίσει την τελευταία και δεκαετία να χάνει η ομάδα του στο ποδόσφαιρο και να γκρινιάζει μετά για την κακούργα κοινωνία…..

Και ρεφαρει που στο μπάσκετ χάνει ο ολυμπιακός και κοροϊδεύει τους γαύρους που γκρινιάζουν αυτοί μετά για την κακούργα κοινωνία….

 

Έπειτα ας’τον γμτ μπας και κάτσει λίγο σπίτι του… μια μέρα βγήκε παγανια να μαζέψει χρωστούμενα και πλημμύρισε η Αθήνα

 

ΝΙΚΟΣΤΡΙ κόψε ορέ τις κακές λεξούλες μη φας καμια αδέσποτη κίτρινη 

Edited by Didonis
Link to comment
Share on other sites

καλά τα γράφει ο πάντσελ Το ποδόσφαιρο έγινε σαν την κοινωνία μας Αν δεν είσαι ισχυρός ή προσκυνημένος στους ισχυρούς  δεν πας πουθενά Υπερθέαμα από αθλητές τέρατα σαν και αυτό που είδα στο έλ κλάσικο αλλά από εκεί και κάτω το χάος στους υπόλοιπους με την ψαλίδα να μεγαλώνει Εμπορευματοποιημένο ποδόσφαιρο που εξαφανίζει τον ένα μετά τον άλλο ( και η ομάδα μου ο Πανιώνιος είναι στα θύματα ) και δημιουργεί αυτοκρατορίες σε κάθε χώρα που λυμαίνονται τα πάντα που έχουν σχέση με αθλητισμό και τις αξίες του , στο κυνήγι του κέρδους .

 

Εγώ χτες δεν τον είδα τον αγώνα αν και σαν άρρωστος με το ποδόσφαιρο θα ήθελα αφού έπρεπε να χαιρετίσω τον κουμπάρο μου και είχα και τον γιο μου εορταζόμενο Άλλα όσο άρρωστος και να είμαι αυτό που βλέπω με αηδιάζει ακόμα και αν έχει υπερθέαμα όπως αυτό του ελ κλάσικου της Ισπανίας Όπως πρέπει να αλλάξουμε τον κόσμο μας πριν μας αλλοτριώσει έτσι πρέπει να αλλάξουμε το ποδόσφαιρο μας και γενικά τον αθλητισμό μας παίρνοντάς το από την πλουτοκρατία και δίνοντάς το στον λαό 

Με βάση αυτό τι να σχολιάσω με  αυτά που είδα εκ τον υστέρων στο ντέρμπι  Ένα θα πω Ξυπνήστε από το λήθαργο της αλλοτρίωσης

 

Προς τον παρόν εγώ προτιμώ να βλέπω τα ματς της τοπικής ομάδας μου (που ήταν η πιο τίμια που αγωνίστηκα)  που όπως όλα εδώ λειτουργούν πιο ηθικά και ωραία αφού όπως είπα εδώ έχω βρει το παράδεισο μου και ελπίζω να μην χαλάσει και αυτός στο μέλλον , γιατί τότε δεν θα έχω που να πάω Και καλύτερα τελευταίος αλλά τίμιος με καθαρή συνείδηση μπορεί να έπαιξα γ Εθνική να σήκωσα και ένα πρωτάθλημα Δ εθνικής αλλά την υγειά μου σαν αθλητής την βρήκα εδώ (ας πήρα μόνο ένα πρωτάθλημα Γ τοπικού)  όπως και σαν μηχανικός 

Edited by GEORGE MICHEAL
Link to comment
Share on other sites

εγώ άκουσα ότι το ντέρμπυ κορυφής της ημέρας έληξε 4-1 για ποιό 1-0 λέτε?

(ο μ τ π)

Και εγώ αυτό είδα...και το ευχαριστήθηκα, Πρώτη ελληνική ομάδα φέτος στην Τούμπα που δεν έβαλε λεωφορείο.....

Αλλά όσον αφορά το ματσάκιο μεταξύ των μελών του  ΠΟΚ, όλοι εστιάζουν στο ότι ο ΟΣΦΠ ήταν καλύτερος του ΠΑΟ και άρα ... νέμα προμπλέμα...

Αλλά ξεχνάνε πως το παιχνίδι είναι ποδόσφαιρο και σε αυτό δεν κερδίζει πάντα ο καλύτερος διότι αλλιώς θα το παίζαμε στο ΦΙΦΑ...

Και εγώ είδα πως ο διαιτητής αφαίρεσε το δικαίωμα από τον ΠΑΟ να ισοφαρίσει....

Link to comment
Share on other sites

Εύχομαι ειλικρινά την τρίτη καλή επιτυχία με την Γιουβέντους (και θα την πανηγυρίσω και εγώ την επιτυχία ) γιατί η ομάδα του γαύρου  έχει καταφέρει (με το τρόπο που το κατάφερε ) να έχει μια πολύ υψηλού επιπέδου ομάδα σε όλα τα επίπεδα Αλλα στην Ελλάδα η κατάσταση είναι για γέλια πια και κρίμα γιατί σας λυπάμαι Εγώ αυτό που έγινε στην Τρίπολη για άλλη μια φορά , δηλαδή για πολλοστή φορά , μόνο σαν επίδειξη δύναμης του Μαρινάκη την εκ λαμβάνω και φυσικά τον λυπάμαι και αυτόν , γιατί στην ζωή δεν είναι όλα λεφτά Αλλά οι πλουτοκράτες το καταλαβαίνουν αργά ΥΣ Και χτές για άλλη μια φορά κατάλαβα ποιοι στην Ελλάδα κάνουν κουμάντο στην ζωή μας και όχι μόνο στο ποδόσφαιρο

Link to comment
Share on other sites

σπάθας-κεχαριτωμένη 1-3 (σε βαθμούς)

 

επίσης

1 βήμα μπρος 2 βήματα πίσω (not Lenin ...Fergusson για Van Gaal)

Edited by imhotep
Link to comment
Share on other sites

Και δεν εχεις για αρχηγό τον κυρ Σάββα;

Την άλλη Κυριακή ο σπαθας θα σφυρίξει στην τούμπα;

 

http://fcpaok.net/paok-news/football-news/32-superleague/1123-2014-11-02-05-10-17

Edited by Faethon11
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.