Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τι ομάδα είμαστε;


ilias

Τι ομάδα είμαστε;  

1.168 μέλη ψήφισαν

  1. 1. Τι ομάδα είμαστε;


This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Αυτή η εθνική μάλλον δεν θέλει να κερδίζει , τουλάχιστον μέχρι να αλλάξει προπονητή .

 

Δεν δικαιολογείται τέτοια εμφάνιση , από τέτοιους παίκτες και βέβαια είναι ύποπτη .

 

Ντροπή .

 

Ας βάλουν έναν Ἐλληνα προπονητή σκληρό και ας κάνει πλήρη ανανέωση . Δεν πειράζει να χαθεί μία διοργάνωση , αν  και οι άλλες ομάδες δεν λένε τίποτα και μιά καλή Εθνική μπορεί να τις κερδίσει όλες μέσα έξω .

Edited by BAS
Link to comment
Share on other sites

Ρεζίληδες έχασαν από ερασιτέχνες ποδοσφαιριστές στην κυριολεξία που πέτυχαν τη 2τερη!!! νίκη στην ιστορία τους στο θεσμό...

Ο ανύπαρκτος Ιταλός είναι ήδη στο αεροπλάνο για Ρώμη. Που τον βρήκανε αυτόν τον άχρηστο, μας κατέστρεψε..Το έπαιζε μάγκας με 38 κλήσεις τσαρουκάδων, αλλά το ζώο μάλλον είχε στο μυαλό την απόλυση και την αποζημίωση. Είναι για ξύλο ο τύπος...Ούστ λαμόγιο

Link to comment
Share on other sites

 ένα μεγάλο μπράβο στα νησιά Φερόε Θα ήταν κριμα να μην κερδίσουν Νομίζω ότι τελικά ο Ρανιέρι κατάφερε να ρίξει την ψυχολογία της ομάδας στα ναδίρ Πάντως οι παίκτες μας προσπάθησαν Και το μάτς ήταν πολύ καλό σαν θέαμα και μου θύμισε παλαιές ηρωικές εποχές όταν είμαστα εμείς στην θέση των νησιών Φερόε Εγώ νομίζω ότι αυτή η ήττα στο μέλλον θα μας κάνει καλό γιατί είχε πάρει πολύ αέρα ο κώλος μας τα τελευταία χρόνια , όπως σε όλους τους άλλους τομείς της χώρας Και νομίζω ότι είναι καιρός να πάει η εθνική στην επαρχία που ο κόσμος την αγαπά περισσότερο ΥΣ κάποια στιγμή σε αυτήν την χώρα πρέπει να μάθουμε και να χάνουμε χωρίς να μας παίρνει από κάτω

 

ikare χωρίς παρεξήγηση άλλωστε ιντερνετικά γνωριζόμαστε καιρό , το σχόλιο σου έιναι το κλασικό σχόλιο οπαδού μεγάλης ομάδας που η ήττα αμέσως σε κάνει ρεζίλα Αλλά αυτό είναι το ποδόσφαιρο που αγαπήσαμε Οι ερασιτέχνες μπορούν να κερδίσουν και επαγγελματίες ¨εγινε στο παρελθόν και μάλιστα πολλές φορές στην χώρα που γεννήθηκε το άθλημα στην Αγγλία , έγινε σήμερα και θα γίνει και στο μέλλον Για μένα όταν προσπαθείς στο γήπεδο ξεφτίλα δεν υπάρχει όταν χάνεις με κατεβασμένα τα χέρια είναι ξεφτίλα ,όταν δεν έχεις ματώσει τα πόδια σου και η φανέλα σου είναι όπως την έβαλες από τα αποδυτήρια 

 

Για το Ρανιέλι σε ένα θα συμφωνήσω ότι έκανε πολλές κλίσεις με χωρίς κάποια συγκεκριμένη λογική και για μένα δεν μπορείς να αλλάζεις μια ομάδα σε μαι νύχτα Ειδικά οι παλαιότεροι οι σημαίες της ομάδας θα πρέπει να πλαισιώνονται σταδιακά με νέους παίκτες όπως το έκανε ο Γερμανός και ο Πορτογάλος Δεν έπρεπε να φύγει και ο Κατσουράνης αφού αναγκαστικά σταμάτησε ο Καραγκούνης Και η ΕΠΟ έπρεπε να επιλέξει ένα προπονητή που θα ακολουθούσε το μοντέλο παιχνιδιού που έγινε σήμα κατατεθέν αυτής της ομάδας και που το αντέγραψαν και άλλοι 

 

Και ο κόσμος έχει μεγάλη ευθύνη ειδικά στην Αθήνα αφού ποτέ δεν αγάπησε ουσιαστικά αυτήν την ομάδα περισσότερο από την ομάδα τους Απόδειξη σήμερα ο λίγος κόσμος που πήγε σε ένα κρίσιμο παιχνίδι και που στο κάτω κάτω το θέαμα ήταν καλό ανεξάρτητα ότι χάσαμε το ματς είχε συγκινήσεις αφού σαν παιχνίδι ήταν καλό Θυμάμαι σε μια ανάλογη δύσκολη στιγμή της Εθνικής στο παρελθόν και  στο Ηράκλειο σε ανάλογο παιχνίδι ο κόσμος είχε δώσει βοήθεια μεγάλη στην ομάδα Δεν είναι τυχαίο ότι οι ποιο φανατικοί φίλαθλοι της ομάδας είναι από τα Χανιά 

Edited by GEORGE MICHEAL
Link to comment
Share on other sites

Γιώργο, που είδες την προσπάθεια; εκτός του μπετατζη και του τερματζη εγώ δεν είδα διάθεση....αντιθερα γυρνούσε στο μυαλό μου ότι θέλουν να τον διώξουν....

Link to comment
Share on other sites

δοκάρι στο τελευταίο λεπτό είχαμε προσπάθεια δεν λέγετε αυτό ? Συνεχώς στην επίθεση ήταν στο τέλος Τα πρώτα λεπτά του αγώνα εκεί μπορεί και να συμφωνήσω , όπως στα περισσότερα παιχνίδια της Εθνικής εδώ και χρόνια αργούμε να μπούμε στο ρυθμό του παιχνιδιού Πάντως τώρα που το βλέπω πιο ψύχραιμα πραγματικά όσοι αγαπάνε το ποδόσφαιρο στην πραγματικότητα πρέπει να χαρούμε που ερασιτέχνες κερδίζουν επαγγελματίες κάτι με την χαρά που είχα πάρει τότε που πήραν οι Δανοί το Ευρωπαικό ερχόμενοι από τις παραλίες

 

Αποδειξη ότι πολλές φορές πάνε άχρηστα όλα τα συστήματα και ο προγραμματισμός γιατί το ποδόσφαιρο είναι το πιο απρόβλεπτο άθλημα γιαυτό το λατρεύουν όλοι στο κόσμο και εγώ σαν κομουνιστής ακόμα περισσότερο  γιατί ο αδύνατος κερδίζει τον δυνατό πολλές φορές στην ιστορία του αθλήματος.

Edited by GEORGE MICHEAL
Link to comment
Share on other sites

και εγώ σαν κομουνιστής ακόμα περισσότερο  γιατί ο αδύνατος κερδίζει τον δυνατό πολλές φορές στην ιστορία του αθλήματος.

αυτό υπήρχε και πριν τον κομουνισμό και σε άλλα σπορ george

.. Μαραθώνας, Σαλαμίνα, Δαυίδ τσε βάλε...

μην τα μπλέκουμε όλα...

Link to comment
Share on other sites

Εδώ μιλάμε για προκλητική αδιαφορία...Οι άνθρωποι ήταν εκτός τόπου και χρόνου. Είπαμε δεν είναι και οι παικταράδες, αλλά αυτό να μην μπορούν να αλλάξουν 3 μπαλιές, να τους κάνουν σουρωτήρι οι ερασιτέχνες? Και να ξέρεις ότι στην στραβή είσαι εκτός...Καλά αυτά τα "νέα" παιδιά δεν ήθελαν μια προβολή μέσω Euro?

Link to comment
Share on other sites

δοκάρι στο τελευταίο λεπτό είχαμε προσπάθεια δεν λέγετε αυτό ? Συνεχώς στην επίθεση ήταν στο τέλος Τα πρώτα λεπτά του αγώνα εκεί μπορεί και να συμφωνήσω , όπως στα περισσότερα παιχνίδια της Εθνικής εδώ και χρόνια αργούμε να μπούμε στο ρυθμό του παιχνιδιού 

Εγώ αυτήν την "προσπάθεια" την θυμάμαι μετά το γκολ..... μέχρι το γκολ, μονίμως λάθη και βαρεμάρα.....

Αυτό που είπε ο skpeaker, "και στο 5-0 παλιότερα, το ημίχρονο ήταν 0-0", αυτό πίστευαν και οι παίχτες.... το έβλεπες....

Link to comment
Share on other sites

Και να μην τα ρίχνουμε όλα στον προπονητή!

Αν θέλεις να κάνεις ανακατατάξεις στην εθνική, άλλαξε προπονητή, αλλά διώξε και παίκτες!

Επιεικώς απαράδεκτοι!!!!

Παιδαρέλια με καβαλημένο το καλάμι, δημόσιοι υπάλληλοι βολεμένοι!!

Και χωρίς προπονητή έπρεπε να νικήσουμε ερασιτέχνες ποδοσφαιριστές!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτήν την "προσπάθεια" την θυμάμαι μετά το γκολ..... μέχρι το γκολ, μονίμως λάθη και βαρεμάρα.....

Αυτό που είπε ο skpeaker, "και στο 5-0 παλιότερα, το ημίχρονο ήταν 0-0", αυτό πίστευαν και οι παίχτες.... το έβλεπες....

δεν νομίζω , εγώ θυμάμαι κάποιες προσπάθειες το σουτ του Καρέλη και μια που δεν πρόλαβε ο Φάνης αλλά και κάποιες που σταμάταγαν λίγο πριν την περιοχή όπως του Σάμαρη και του Χριστοδουλόπουλου  Ικαρε ότι ήταν αργή η ανάπτυξη να το δεχτώ αλλά ότι δεν άλλαζαν τρεις μπαλιές όχι Μπορώ να βρω εμφανίσεις της ομάδας χειρότερες από αυτήν με τα Φερόε  που όμως κερδίσαμε Περισσότερο ο τρόπος που είχε στηθεί η ομάδα δεν τράβαγε με αποτέλεσμα να μην βγαίνουν οι προσπάθειες των παικτών , αδιαφορία εγώ δεν είδα 

 

Το ότι είναι ερασιτέχνες εμένα δεν μου λέει τίποτα , 11 παίκτες είναι και το τόπι εκεί στο νησί το ξέρουν Ποτέ η ομάδα τους δεν έχασε εύκολα Ακόμα και πριν χρόνια που θυμάμαι το αγώνα της Εθνικής μας  κυρίως στα νησιά δεν θυμάμαι να κερδίσαμε με περίπατο θυμάμαι ότι είχε σκοράρει τότε και ο Σαραβάκος .

Edited by GEORGE MICHEAL
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.