Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τι ομάδα είμαστε;


ilias

Τι ομάδα είμαστε;  

1.168 μέλη ψήφισαν

  1. 1. Τι ομάδα είμαστε;


This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Το σίγουρο ειναι οτι εσυ θα μείνεις στα 5 (γιατί προφανώς δεν μετράω το κάλπικο που έχεις) με τον ναρκομανή που έχεις πρόεδρο.

 

Όσο για τον Ολυμπιακό με 5 F4 σε 7 χρονια δε θα ήμουν και σίγουρος.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα καλπικο. Στο ποδόσφαιρο που εχεις τα τελευταία χρονια ολα καλπικα τι λες;

Ασε το μπάσκετ δεν σε παίρνει...είπαμε να χάσεις αξιοπρεπώς και εσυ ξεφτιλιστικες

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by ikaros13
Link to comment
Share on other sites

Για αυτό το λόγο και δεν παρακολουθώ ποδόσφαιρο καθόλου φίλε μου. Είμαι αηδιασμένος με τη βρώμα και τη δυσωδία.

 

Αν εσύ είδες ξεφτίλισμα επειδή το πινακάκι στο τέλος έγραψε -19 έχεις τόση επαφή με το άθλημα όσο έχω εγώ με το μπέιζμπολ που είστε και πρωταθλητές. Δηλαδή καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

όταν προσπαθείς και στην ζωή και στο αθλητισμό , ποτέ το αποτέλεσμα δεν είναι ξεφτίλα Ξεφτίλα είναι να μην παλεύεις τουλάχιστον μέχρι το τέλος ή λίγο πριν το τέλος Εγώ είναι από τα πρώτα που έμαθα από σπουδαίους ανθρώπους που είχα την τύχη να είχα προπονητές και στο στίβο και στο ποδόσφαιρο σε ευαίσθητα μικρή ηλικία και αυτό που μαθαίνω στα μικρά παιδιά σήμερα  , όποτε είμαι στο γήπεδο 

Edited by GEORGE MICHEAL
Link to comment
Share on other sites

Ο Ολυμπιακός χωρίς να έχει την καλύτερη ομάδα και χρίζοντας φαβορί στα final four συνέχεια τους αντιπάλους το μόνο που κατάφερνε να κάνει ήταν κλοπές.

Δεν μπορεί να πιστεύει φέτος ότι το σούπερ φαβορί είναι η τσεσεκά να τρωει στα αυτιά 10 πόντους και τελευταία στιγμή να την κερδίζει.Και πες πάει αυτό..

Στη συνέχεια να έχει την απαίτηση να κερδίσει και τη Ρεάλ χρίζοντας τη προηγουμένως φαβορί.

Αντικειμενικά οι 19 πόντοι είναι πολλοί και δείχνουν ότι η νίκη δε προήλθε από κλοπή ή σφυρίγματα έδρας.

Μπράβο στους διαιτητές που έπαιξαν δίκαια τον αγώνα.

Link to comment
Share on other sites

Μια φορά και έναν καιρό, πριν από μερικά χρόνια κατά τη διάρκεια του αγώνα Λιοντάρια-Χριστιανοί 3-0 συνέβη ένα μεγάλο θαύμα. Το ματς έγινε στο κατάμεστο μοναστήρι των Λιονταριών (χωράει 32.000 πιστούς) παρουσία 3.200 οπαδών των γηπεδούχων (ήταν τίγκα το μοναστήρι γιατί 3200 Χ είμαστε 2, είμαστε 3 είμαστε 1013= 32000 μέσα και άλλοι τόσοι απ’ έξω). 

Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε 0-0 χωρίς σπουδαίες ευκαιρίες. Την ώρα που τα λιοντάρια και οι χριστιανοί αποσύρονταν στα αποδυτήρια σε ένα μικρό ξωκλήσι της Βόρειας Ελλάδος ο Γέρων Λαναρίσιος είδε την εικόνα του Πασχάλη (Αρβανιτίδη) να δακρύζει τρεις φορές.

Ο Γέροντας έπιασε το (θεϊκό) υπονοούμενο. Αμέσως ασπάστηκε τη θαυματουργή εικόνα και ακολούθησε πιστά τας γραφάς του Αποστόλου Κοέλιο :«Αν θες κάτι πάρα πολύ όλη η Superleague συνωμοτεί για να το στήσεις» (“Ελεύθερη Ώρα 12-12-2012”).

Στη συνέχεια έβαλε το χέρι στο κεφάλι και με τη δύναμη του «Ουνάγκι» κατάφερε να τηλεμεταφέρει την προσευχή του Πασχάλη: «Πρόεδρε ημών ο εν τοις ουρανοίς αγιασθήτω το όνομά σου, ελθέτω το over σου, γενηθήτω το 3-0 σου» στους χριστιανούς που βρίσκονταν στα αποδυτήρια.

Όσοι από αυτούς ήταν αληθινοί χριστιανοί είδαν το όραμα του Γέροντα Λαναρίσιου και άκουσαν την προφητεία του. Οι υπόλοιποι αμαρτωλοί έκαναν του κεφαλιού τους (και παραλίγο να καταστρέψουν την προφητεία οι αλήτες). Αυτό ήταν. Το ματς είχε πλέον μπει στον αυτόματο πιλότο στησίματος. 

Μια ανώτερη δύναμη άρχισε να κινεί τους παίκτας ώστε να απαρνηθούν (παρά τη θέλησή) τρεις φορές την άμυνά τους για να εκπληρωθεί η προφητεία. Δυο-τρεις δαιμονισμένους που αρνήθηκαν να υπακούσουν τους έβγαλε από το ματς το Άγιο Πνεύμα για να κάνουν μια σύντομη επανάληψη στο εδάφιον: «Πάγκο εσείς, παγκάρι εμείς».  

Όπως αναφέρουν οι Άγιοι πατέρες στα κείμενά τους όσοι πιστοί έμαθαν για την προφητεία του Γέροντα Λαναρίσιου έτρεξαν στο πλησιέστερο πρακτορείο για να προμηθευτούν το ευλογημένο στυλό που χαρίζει σίγουρη επιτυχία στις πανελλήνιες και άχαστο over εις το Πάμε Στοίχημα (ευλογείτε). Το ‘βλεπαν, το ‘παιξαν; 

Μετά την είσπραξη έγινε περιφορά του ιερού κουπονιού σε όλα τα πρακτορεία της χώρας για να προσκυνήσουν οι πιστοί και να προσευχηθούν ο Θεός να τους αξιώσει να γίνουν και αυτοί μια μέρα παράγοντες της Superleague ή έστω γείτονες τους Πατρός-Κομπότιου.

Αν ύστερα απ’ όλα αυτά φίλοι μου εξακολουθείτε να απορείτε με την απόφαση της ποδοσφαιρικής δικαιοσύνης, τότε κοιταχτείτε στον καθρέφτη και σκεφτείτε κάτι απλό. Εδώ πιστεύετε ότι αυτό που βλέπετε στη Superleague είναι ποδόσφαιρο και δεν πιστεύετε ότι ένας αγώνας μπορεί να στηθεί από μόνος του;

 

 

υ.γ.1 Είχα ενδοιασμούς αν θα το βάλω εδώ ή στα αστεία. Τελικά προτίμησα εδώ ..

υ.γ.2 Ακόμα το grexit από UEFA/FIFA;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.