Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τι ομάδα είμαστε;


ilias

Τι ομάδα είμαστε;  

1.168 μέλη ψήφισαν

  1. 1. Τι ομάδα είμαστε;


This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Δυστυχώς παίζουν δύο μισητές ομάδες αλλά θα υποστηρίξω την λιγότερο μισητή λόγω χρωμάτων και Πίρλο.....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από τότε που είδα για πρώτη φορά την Γιούβε με την ΑΕΚ στα ημιτελικά του ΟΥΕΦΑ και μετά στο τελικό , αν και στεναχωρέθηκα που δεν πήγε η ΑΕΚ τελικό , όμως συμπάθησα αυτήν την ομάδα για το δυναμικό ποδόσφαιρο που έπαιζε  Δεν κρύβω ότι μου αρέσει το δυνατό ποδόσφαιρο όπου παίζουν άντρες Αυτό παίζω ακόμη και σήμερα εγώ Όποιος μπορούσε να με δει τώρα θα έβλεπε ένα μαυρισμένο μάτι και κούτελο με μελανιά αφού την Τετάρτη σε φιλικό με τους παλαίμαχους , έβαλα το κεφάλι μου εκεί που δεν θα το έβαζε κάποιος που δεν του αρέσει το δυναμικό ποδόσφαιρο Αυτό το έμαθα από την Γιούβε και το κουβαλάω πάνω μου ,  από την εποχή του συχωρεμένου  Γκαιτάνο Σιρέα 

Edited by GEORGE MICHEAL
Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα σκοπό να το δω όπως δεν είδα και κανένα άλλο ματς του ΤσουΛου ,αλλά μας κάλεσαν κάτι φίλοι και το είδα .  

 

Εχω ξαναπεί ότι θεωρώ το Τσου Λού όπως γίνεται τώρα , είναι η καταστροφή του ποδοσφαίρου .

 

Σκεφτείτε ότι αν πάμε στον επόμενο γύρο των προκριματικών φέτος στα πλέι άουτ , θα πάρουμε 3 εκ .

Μετά θα συνεχίσουμε στο Γιουρόπα . Αν εκεί πάμε τόσο καλά που το κατακτήσουμε , θα πάρουμε 4 εκ.

 

Καταλαβαίνετε τι παίζει .

Με το τσουλού οι πλούσιες ομάδες , είτε με επιχειρηματίες , είτε με ολιγάρχες , είτε κρατικοδίαιτες όπως οι δύο ισπανικές , εισπράττουν τόσα λεφτά που καμμία μικρότερη δεν μπορεί να ανέβει .

Αλλά και το καινούργιο σκηνικό του Πλατινί , που επιτρέπει σε πρωταθλητές χαμηλών χωρών να φτάνουν στους ομίλους , έχουμε δύο θέματα .

Αυτές γίνονται σάκκος του μπόξ από τις μεγάλες , αλλά στις χώρες τους , με τα χαμηλά μπάτζετ , αν μιά ομάδα πάει 2-3 φορές συνεχόμενες στους ομίλους μαζεύει 40-50 δισ και γίνονται κυρίαρχοι στις χώρες τους διαλύοντας τον ανταγωνισμό .

 

Ετσι λοιπόν , καλό το πανηγυράκι , αλλά αν δεν υπάρξει εξορθολογισμός των δύο οργανώσεων στα πρότυπα του ΝΒΑ που στηρίζουν τον ανταγωνισμό και όχι τα τηλεοπτικά δικαιώματα , δεν με ενδιαφέρει να το βλέπω παρά μόνο σαν οπαδός , όταν παίζει η ομάδα μου . 

Link to comment
Share on other sites

Τα τελευταία χρόνια ναι , αλλά έχω δει μέχρι και τελικό  :mrgreen:

 

Αλίμονο από άλλους που βλέπουν το τσουλού σαν μπόξ , αλλά ο σάκος είναι οι ίδιοι . 8-)

Link to comment
Share on other sites

Τα αναγραφόμενα στο πιο κάτω ποστ τα συμπέρανα και εγώ    από τις εικόνες του google earth των νησιών Φερόε   Ηρθε  το πιο κάτω ποστ που με επιβεβαίωσε Αυτό είναι το ποδόσφαιρο που θα ήθελα παγκοσμίως Το ποδόσφαιρο του μαζικού αθλητισμού που δεν έχει καμία σχέση με αυτό του εμπορευματικοποιημένου αθλητισμού Αλλά όσο μπορεί να αλλάξει η ζωή μας άλλο τόσο το ποδόσφαιρο θα γίνει έτσι παγκοσμίως

 

 http://www.sdna.gr/gr/afieromata/article/44695/apo-autous-hasate-/

Edited by GEORGE MICHEAL
Link to comment
Share on other sites

Με τα τατουάζ και το ζελέ στο μαλλί δεν πας πουθενά. Ακομη και με την νήσο σπιναλογκα να παίζαμε ειμαστε ικανοί να χάναμε. Οι ξεφτίλες μονο για Μύκονο ειναι να πανε να κανουν τα μπάνια τους

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.