Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τι ομάδα είμαστε;


ilias

Τι ομάδα είμαστε;  

1.168 μέλη ψήφισαν

  1. 1. Τι ομάδα είμαστε;


This poll is closed to new votes


Recommended Posts

ΧΑΧΑΧΑΧΑ

Καλά τα έλεγε πριν 10 χρόνια ο Μιτσικώστας :

"Ο Ολυμπιακός μπαίνει στην Ευρώπη με βύσμα και βγαίνει με το σπαθί του"

Να τηρούνται οι παραδόσεις ​

Link to comment
Share on other sites

Ναι μεγάλη αποτυχία να αποκλείεσαι με 9 βαθμούς. Και από το 2008 και μετά να έχεις τρεις προκρίσεις στους 16 καλύτερους της Ευρώπης... Ευτυχώς που θα δούμε σήμερα τις υπόλοιπες ομαδάρες μας στην Ευρώπη

Link to comment
Share on other sites

Ναι μεγάλη αποτυχία να αποκλείεσαι με 9 βαθμούς. Και από το 2008 και μετά να έχεις τρεις προκρίσεις στους 16 καλύτερους της Ευρώπης... Ευτυχώς που θα δούμε σήμερα τις υπόλοιπες ομαδάρες μας στην Ευρώπη

Αυτό έλειπε σε 15 χρόνια συνεχής παρουσίας στο CL και διαχείρισης τόσων εκατομμυρίων  να μην κάνεις και κάποιες επιτυχίες Αν σου αρκούν αυτά εγώ πάω πάσο Εγώ προσωπικά προτιμώ μια παρουσία σε ημιτελικό ή τελικό ή προημιτελικό παρά την συνεχή παρουσία που το μόνο που κάνει είναι να αυξάνει το πορτοφόλι κάποιων βέβαια κτίζεις μια φανέλα , αλλά με τις πρακτικές του ο ολυμπιακός δεν πρόκειται να πάει παραπάνω αφού έχει διαλύσει το Ελληνικό πρωτάθλημα Και χωρίς ανταγωνιστικό πρωτάθλημα δεν πάει πουθενά Με ισόβια απονομή του πρωταθλήματος και με ομάδα 10 κλάσεις πιο πάνω από όλους που δεν αδικείται ποτέ (για να αναφερθώ στα τελευταία χρόνια μόνο γιατί παλαιά είχαμε όργια υπέρ του ) δεν θα κάνει ποτέ τίποτα Αν σε ικανοποιεί αυτό όταν ακόμα και ο Πανιώνιος ένα προημιτελικό έχει πάει για δε τον ΠΑΟ και την ΑΕΚ και ημιτελικούς και τελικό

 

Καλύτερα η ομάδα μου να γινόταν  Νόττιγμαμ φόρεστ και να ζήσω έστω και μια φορά αυτό που έζησαν οι οπαδοί τους , παρά γαύρος και κάθε χρόνο μια από τα ίδια με κάποιες μικρές πινελιές επιτυχιών και ισόβια πρωταθλητής Ελλάδος 

Edited by GEORGE MICHEAL
Link to comment
Share on other sites

έξι φορές έχουμε αποκλειστεί με 9 βαθμούς που είναι πάρα πολύ βαθμοί για τέτοιους ομίλους, 3 φορές έχουμε περάσει στις 16 καλύτερες ομάδες της Ευρώπης και 1 φορά στις καλύτερες 8 ομάδες. Δεν το λες και άσχημα... 

Link to comment
Share on other sites

έξι φορές έχουμε αποκλειστεί με 9 βαθμούς που είναι πάρα πολύ βαθμοί για τέτοιους ομίλους, 3 φορές έχουμε περάσει στις 16 καλύτερες ομάδες της Ευρώπης και 1 φορά στις καλύτερες 8 ομάδες. Δεν το λες και άσχημα... 

όταν ομάδες σαν την Λάρισα και το Πανιώνιο έχουν κάνει έστω και μια φορά αντίστοιχα και άλλες όπως η ΑΕΚ και ο ΠΑΟ έχουν παει σε ημιτελικό και τελικό εγώ προσωπικά για τόσα χρόνια κυριαρχίας δεν θα ήμουν χαρούμενος θα προτιμούσα αυτό που έκανε η ομάδα μου έστω και μια φορά προημιτελικά (για το επίπεδο του γαύρου έστω και μια φορά ημιτελικό ή τελικό και ας ήμουν μετά και στην γ εθνική ) 

 

Αυτά είναι πινελιές επιτυχία δεν είναι η ΜΕΓΑΛΗ επιτυχία που θα θυμάται κάποιος  μέχρι να τα κακαρώσει και σε κάνουν τεράστιο σύλλογο διαχρονικά  

Edited by GEORGE MICHEAL
Link to comment
Share on other sites

Μην τους στενοχωρείς Γιώργη . Σε ἐνα πρωτάθλημα με 24 φιλικά και 6 μάτς κερδισμένα στα χαρτιά , η χαμένα , ήρθε ένα πραγματικό μάτς και είδαμε την γύμνια τους . Αντε καλά προκριματικά για το σεντόνι τώρα . :mrgreen:

 

Οταν Στραβοπατάω Φωνάζω Πέναλντι  8-)

Link to comment
Share on other sites

Επιτυχία οι 9 βαθμοί.. Χαχαχαχα Δοξαστε τον Μαρινάκη τώρα. Απλή συμμετοχή να περνάει η ώρα..Με τόσα εκατομμύρια εξασφαλισμένα από το πουλημένο πρωτάθλημα επιτυχία οι 9 βαθμοί...

Πάντως φέτος υπήρξε πρόοδος 3μπαλα και 4μπαλα η ομάδα που αγάπησε η Ελλάδα.. Έχει αρχίσει και η γκρίνια στα μέσα θα περάσουμε καλά

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μην απαξιώνουμε κιόλας την επιτυχία του Ολυμπιακού Μια πρόκριση είναι πάντα μια πρόκριση ακόμα και στο γιουρόπα λίγκ Για μένα ο Ολυμπιακός έχει πετύχει για φέτος Αλλά αν εγώ ήμουν γαύρος δεν θα μου έφτανε , εκτός αν φτάσουν τουλάχιστον μέχρι τα προημιτελικά του Γιουρόπα και φοβάμαι ότι αν δεν αλλάξουν πλεύση κυρίως ο χοντρός (πράγμα αδύνατο γιατί σαν πλουτοκράτης στην Ελλάδα  τον ενδιαφέρουν πρώτα τα χρήματα ) δεν θα δουν ότι ο ΠΑΟ ή η ΑΕΚ πριν από χρόνια  Αν προλάβει γιατί το ποδόσφαιρο παγκόσμια γίνεται όλο και πιο καπιταλιστικό σε ένα κλειστό κλάπ ανθρώπων και ομάδων με παρόμοιους στόχους με του χοντρού Αν τα καταφέρει να μπορεί αλλιώς .... δεν ξέρω αλλά είναι μεγάλα τα θηρία εκεί 

Edited by GEORGE MICHEAL
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.