Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΠΕΑ σε ενοικίαση


trianthis

Recommended Posts

Και ξαναλεω....

Οποιος παει για θεωρηση, παει με τα χαρτια ετοιμα. Μισθωτηρια συμπληρωμενα, ΠΕΑ κλπ

Ακομα και ηλεκτρονικη θεωρηση να γινει, ετοιμος θα ειναι ο ιδιοκτητης να τα καταχωρησει ολα

Το οτι το ΠΕΑ ειναι προαιρετικο το λεει στος οδηγιες συμπληρωσης, τις οποιες λογικα ο ιδιοκτητης θα τις διαβασει -αν τις διαβασει- αφοτου εχει βγαλει και το ΠΕΑ

Γιατι αν δεν τις διαβασει, δε θα ξερει οτι το συστημα προχωραει και χωρις ΠΕΑ

 

Οπως και να χει, ευελπιστω να μη μαθευτει ιδιαιτερα γρηγορα ολο αυτο και να συνεχισει η ροη γιατι, κακα τα ψεματα, ειναι βασικη ανασα για το Μηχανικο αυτες τις ημερες...

Και οταν απο το ιδιο το taxis λεει οτι δεν επαψαν να ισχυουν οι διαταξεις περι υποχρεωσης εκδοσης ΠΕΑ, ειναι σα να σου λεει "θεωρησε το με δικη σου ευθυνη"

 

Αυτο αντιλαμβανομαι εγω...

 

Παω να βγαλω ενα ΠΕΑ για μισθωτηριο τωρα  :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε διαμερισμα προ του 79 το u αδιαφανων επιφανειων σε επαφη με εξωτερικο αερα λαμβανεται απο τιμες πινκα 3.4α σωστα?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε διαμερισμα προ του 79 το u αδιαφανων επιφανειων σε επαφη με εξωτερικο αερα λαμβανεται απο τιμες πινκα 3.4α σωστα?

νομιζω οτι αν βαλω 2.20 με καλυπτει ,τι λετε?

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς με το % του τοίχου και % δοκάρι -κολώνα και να βγάλεις ένα U εννιαίο ?

 

Εγω πάντως (αν και δεν το έχω εφαρμόσει ποτέ για να το συγκρίνω με ξεχωριστά U τοίχου  U δοκάρι-κολώνα), δεν το θεωρώ σωστό...αν και εδω μέσα κάποιοι συνάδελφοι το έχουν εφαρμόσει...τέλος πάντων

Link to comment
Share on other sites

ναι συναδερφε αυτο εννοω ,ειναι εν τελει σωστο ή άκυρο?

Ναι είναι σωστό, σύμφωνα με το "Παράδειγμα εφαρμογής χρήσης λογισμικού (Πρακτική άσκηση) του ΤΕΕ" σελίδα 77 ...και η μέση σταθμισμένη θερμοπερατότητα τους για κάθε επιφάνεια ...

Link to comment
Share on other sites

σωστά, για τα τούβλα (αν είναι δρομικός τοίχος)

τα μπετά συνήθως στο 3,40

Μπατικος εννοεις.

Ο δρομικος ειναι στο 3,05 σοβατισμενος εκατερωθεν

Link to comment
Share on other sites

μηχανολόγος, τι περιμένεις :D

 

εγώ με τα ποσοστά παίζω, δεν υπάρχει κανένας λόγος να κάνεις αποτύπωση φέροντα οργανισμού

 

σελ. 42 ΤΟΤΕΕ

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.