Μετάβαση στο περιεχόμενο

Παραβίαση πρασιάς


Recommended Posts

Συνάδελφοι ανοίγω αυτό το θέμα γτ δν βρήκα κάτι αντίστοιχο στην πληθώρα των θεμάτων!

 

Έχω ένα αυθαίρετο το 1980 1 μέτρο μέσα στην πρασιά, από αυτό το 1μ μόνο το μισό είναι υπέρβαση δόμησης καθώς το άλλο έγινε εξαιτίας της μετακίνησης του κτιρίου! Μετά από χρόνια(γύρω στο 1998) έγινε αναθεώρηση του σχεδίου και οι Ο.Γ. άλλαξαν με αποτέλεσμα το κτίριο αυτο να είναι πλέον 3μ μέσα στην πρασιά!!!!Ευτυχώς που ΔΕΝ ρυμοτομείται...!!!!

 

Το πρόβλημα μου είναι με ποιες Ο.Γ θα βγάλω το πρόστιμο???? Οι διαφορές είναι τεράστιες γτ στην 1η περίπτωση έχω 1μ*20μ=20τμ και στην 2η 3μ*20=60τμ!!!

 

Κατά την άποψη μου πιστεύω πως πρέπει να πάω με τις παλιές γτ η κάθε Ο.Α. με τις διατάξεις της εποχής της. Δυστυχώς την άποψη μου ενστερνίζονται οι μισοί υπάλληλοι της πολεοδομίας, οι υπόλοιποι μου λένε να πάω με το ''δυσμενέστερο''. Ποια είναι η άποψη σας???

 

 

Αν κάνουμε μια υπόθεση εργασίας ότι το εν λόγω ακίνητο ρυμοτομείτε με τις ΝΕΕΣ Ο.Γ. τότε τι θα γινόταν????

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.