Μετάβαση στο περιεχόμενο

Επιτελους η αναμενομενη αναβαθμιση


Recommended Posts

Ακόμα κι αν έχει πληρωθεί η 1η δόση? Δεν κλειδώνει το ποσό αλλά επανυπολογίζεται και μετατρέπονται τα ποσά των υπολοιπόμενων δόσεων? Στο εφάπαξ εφόσον έχει εξοφληθεί, τι γίνεται σε αντίστοιχη περίπτωση?

Edited by Ιάμβλιχος
Link to comment
Share on other sites

Και σε εφάπαξ που είναι η δυσκολότερη περίπτωση, πάλι επαναυπολογίζεται.Προφανώς και στην περίπτωση των δόσεων.Αρκεί να μην έχει γίνει οριστική υποβολή(και εκεί ίσως μα αίτηση στο ΤΕΕ να μπορούν να ανοίξουν τη δήλωση)

Link to comment
Share on other sites

Στις δόσεις είναι πιο εύκολα τα πράματα, έχεις ακόμα να πληρώνεις. Με το εφάπαξ δεν ξέρω τι γίνετε και αν μπορεί να πληρωθεί και αυτό εφάπαξ με την έκπτωση του 20%.

Link to comment
Share on other sites

Το επιπλέον πρόστιμο

που προκύπτει από προσθήκη και άλλων χώρων, ή από άλλες αλλαγές συντελεστών προς το δυσμενέστερο,

σου εμφανίζεται και αυτό ως υπόλοιπο ποσό προς πληρωμή

(εφ' άπαξ με την έκπτωση εφόσον και το προηγούμενο πρόστιμο είχε πληρωθεί εφ' άπαξ)

 

Στην δική μου περίπτωση ήθελα το επιπλέον ποσό να πληρωθεί με δόσεις,

την στιγμή που το προηγούμενο πρόστιμο που είχε υπολογιστεί είχε πληρωθεί τις μετρητής. Αυτό είναι δύσκολο.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Αρα αν καταλαβαινω σωστα οποιες διορθωσεις στο προστιμο γινονται απο τη στιγμη που περασουμε σε προσωρινη υποβολη και μετα.. Σωστα?

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

αγαπητοί συνάδελφοι εγω έχω κάτι πιο περίπλοκο....

Είχα υποβάλει προστιμο που αντιστοιχούσε σε 22μ² αυθαιρεσίας.έπειτα τα κάναμε λιγοτερα, 15,5μ² παρότι ο ιδιοκτήτης είχε πληρώσει το ποσό εφαπαξ και έκανα ολοκλ.υπαγωγή για να εκδόσω βεβαίωση.

Τελικά τώρα καταφερα να πείσω την συμβολαιογράφο για τον τρόπο επίλυσης(δεν χρησιμοποιήσαμε την βεβαιωση και θέλω να τα επαναφέρω στα πολλά και να εκδόσω την καινούργια βεβαίωση.

Το Τεε μου ξεκλείδωσε την δήλωση αλλά δεν μου επιτρέπει να πειράξω το πρόστιμο!

Πρέπει απλα να πατήσω υποβολή υπαγωγης και τότε θα το ενημερώσει?Η θα το δεί όλο απλήρωτο?!

Link to comment
Share on other sites

τελικά όντως συάδελφοι έτσι πρέπει να κάνουμε! το επαναυπέβαλα και ενημερώθηκε πράγματι το πρόστιμο.επανήλθε στο αρχικό ποσό που είχε πληρωθεί!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.