Μετάβαση στο περιεχόμενο

Επιτελους η αναμενομενη αναβαθμιση


Recommended Posts

Ξαναυποβάλεις και τις δέχεται

 

Εννοείς θα αλλάξω τα νούμερα και τα φύλλα καταγραφής, και θα πατήσω πάλι υποβολή δήλωσης; Υπολογισμό προστίμου δεν μπορώ να κάνω πιο πριν;

Link to comment
Share on other sites

Χθες στην ενημερωση στο ΤΕΕ ειπαν οτι η παλαιοτητα για το 13 τελικα δε θα ισχυσει, να μη το περιμενουμε...

Συγνώμη ρε παιδια αλλα γιατι;;;;;!!!!!! το έχουν ή δεν το έχουν ανακοινώση με τις διευκρυνήσεις;;;;; πως το δικαιολογήσαν;

Link to comment
Share on other sites

Ξαναδιαβάζοντάς το καταλαβαίνω ότι και οι τακτοποιημένοι χώροι με τον 3843 συμπεριλαμβάνονται εδώ, γιατί κι αυτοί υπήρχανε στην άδεια απλά ήταν βοηθητικοί χώροι (οι οποίοι όμως μετά τον 3843 θεωρούνται για 40 χρόνια κύριοι.

Οπότε κι εκεί βάζουμε το 0,2 ή 0,4.

 

Στην περίπτωση που έχω, ο χώρος δεν υπήρχε στην άδεια, ήταν ανοιχτή πυλωτή που έκλεισε και έγινε κατοικία....μπορώ λοιπόν να τον πάω με 0,20;;;;

Link to comment
Share on other sites

Απ'ότι είδα δεν αναφέρει αν έβαλαν τις 36 δόσεις.Για να μάθουμε στα σίγουρα κάποιος πρέπει να "θυσιαστεί" και να μας πει.

 

Σε δήλωση που είναι σε κατάσταση προσωρίνής υπαγωγής έχω επιλέξει τις μηνιαίες δόσεις δεν έχω πληρώσει καμμία γιατί περιμένω να αλλάξουν σε 36 και ακόμα και τώρα που βλέπω το .pdf αρχείο που παρουστάζει όλα τα στοιχεία της δήλωσης δεν παρουσιάζει αλλαγή εκτός αν κάνω κάτι λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Στην περίπτωση που έχω, ο χώρος δεν υπήρχε στην άδεια, ήταν ανοιχτή πυλωτή που έκλεισε και έγινε κατοικία....μπορώ λοιπόν να τον πάω με 0,20;;;;

 

Πιστεύω πως ναι, γιατί είναι στο περίγραμμα του κτιρίου και σε κάποια κάτοψη θα φαινότανε άσχετα αν δεν μετρούσε στη δόμηση.

Γνώμη μου.

Link to comment
Share on other sites

Όταν έχω τμήμα που θα βγάλω ο.α. και τμήμα προς τακτοποιηση τα περνάω στο σύστημα και πληρώνω το παράβολο. Σύμφωνα με τα καινούργια που βγήκαν λένε προς δεν μπορεί να προχωρήσει η διαδικασία αν δεν βγει η ο.α. Δηλαδή πρώτα βγαίνει η ο.α. και μετά ξαναμπαίνουμε στο σύστημα για να πληρωθεί το υπόλοιπο πρόστιμό?

Link to comment
Share on other sites

Στην περίπτωση που έχω, ο χώρος δεν υπήρχε στην άδεια, ήταν ανοιχτή πυλωτή που έκλεισε και έγινε κατοικία....μπορώ λοιπόν να τον πάω με 0,20;;;;

Δυστυχώς δεν μπορείς γιατί η πιλοτή που κλείνει έχει υπέρβαση δόμησης ενώ για να βάλεις το 0,2 ή 0,4 πρέπει να επιλέξεις την καινούρια επιλογή που βάλανε στο κουτάκι με τις υπερβάσεις δόμησης το "χωρίς υπέρβαση".Εσύ όμως έχεις υπέρβαση άρα θα πας με το 1,2 ή 1,4.

 

igp , όπως τα λες ακριβώς.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.