Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πίνακας παραβάσεων-υπερβάσεων σε excel


Recommended Posts

Πίνακας παραβάσεων-υπερβάσεων σε excel

Προσπάθησα με τα λίγα που ξέρω, λόγω ηλικίας μου, να κάνω έναν πίνακα σε excel,

με σκοπό να με καθοδηγεί στο τρόπο και στις δηλούμενες υπερβάσεις στο σύστημα ΤΕΕ

Δυστυχώς ζαλίστηκα και δεν ξέρω αν είναι σωστός (παρακαλώ ας τον αναλάβει κάποιος εξπέρ)

Τι πιστεύω

  1. Πιστεύω ότι αν οι απαντήσεις των αρμοδίων (ΤΕΕ-ΥΠΕΚΑ) συμπληρωθούν στα κενά που πλέον φαίνονται με την σύνταξη αυτού του πίνακα
  2. Πιστεύω ότι αν ο πίνακας στραφεί κατά 90 μοίρες ώστε να φαίνονται στην αριστερή στήλη «οι χώροι» και στην πάνω μπάρα «οι υπερβάσεις» και μπορούσε συγχρόνως να κυλίεται
  3. Πιστεύω ότι αν ο νόμος συμπληρωθεί με κουτάκι στο οποίο να μπορεί να προστεθεί το εμβαδό «αλλαγής χρήσης» (που δημιουργεί αδικίες-αφού ως δίκαιο μας τον πασάρανε το νόμο)

Τότε θα μπορούσε
  1. ή να αποτελέσει έναν βοηθητικό Φύλλο καταγραφής μέσω του οποίου όλα θα μεταφέρονταν στο κανονικό σημερινό Φ.Κ
  2. ή θέτοντας απευθείας τα εμβαδά εκάστου χώρου (πχ Η/Χ + σοφίτας + ισόγειου χώρου, με διάφορες υπερβάσης εκάστου χώρου) αυτό κατευθείαν να αποτελεί ένα και μοναδικό φύλλο καταγραφής χωρίς να χρειάζονται 4 ή 7 Φ. Καταγραφής με διαχωρισμούς Υπερβάσεων κλπ

 

Πόσο δύσκολο είναι ή

  1. Να αποτελέσει ένα ΒΟΗΘΗΤΙΚΟ ΦΥΛΛΟ;; ή
  2. Ένα Ολικό ΦΥΛΛΟ ΚΑΤΑΓΡΑΦΗΣ;;

Edited by ΚΑΝΑ
Link to comment
Share on other sites

συγνώμη παιδιά,

δεν μπορώ να προσθέσω το excel (ας το κάνει για μένα, ο φίλος μου ilias)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.