Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πρώτο ΠΕΑ - διάφορα ερωτήματα


mem_fretz

Recommended Posts

Οποιοδήποτε κούφωμα δεν έχει τζάμι το βάζεις στα αδιαφανή.

Το παράδειγμα δεν το έχω ψάξει για να σου πω. Μη το θεωρείς ευαγγέλιο πάντως. Αν σε έναν τοίχο υπάρχει ένα κούφωμα και υπολογίσεις σκίαση για αυτό, τότε θα υπολογίσεις και για τον τοίχο στον οποίο βρίσκεται το κούφωμα.

Link to comment
Share on other sites

την απόσταση του εμποδίου (αριστερά ή δεξιά) απο το τοίχο ή το τζάμι, όπως το βλέπουμε το κτήριο απο έξω (όπως σωστα λέει ο mixyak790)

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή όπως είμαι και κοιτάζω το κτήριο , προσδιορίζω εάν η προεξοχή- εμπόδιο είναι αριστερά ή δεξιά του υπο εξέταση τοίχου!!! Ευχαριστώωωωωωωωωωω

Link to comment
Share on other sites

δεν προσδιορίζεις, εξετάζεις και τις 2 μεριές του τοίχου και του ανοιγματος, αν έχει προεξοχές αριστερά και δεξιά

Edited by dib
Link to comment
Share on other sites

Οποιοδήποτε κούφωμα δεν έχει τζάμι το βάζεις στα αδιαφανή.

Το παράδειγμα δεν το έχω ψάξει για να σου πω. Μη το θεωρείς ευαγγέλιο πάντως. Αν σε έναν τοίχο υπάρχει ένα κούφωμα και υπολογίσεις σκίαση για αυτό, τότε θα υπολογίσεις και για τον τοίχο στον οποίο βρίσκεται το κούφωμα.

Δεν ειναι τραγικο το να εχεις μεταλλικη εξωπορτα ολοσωμη, διχως τζαμι με συντελεστη 6 και αν βαλεις ενα ελαχιστο τζαμακι και πας να το υπολογισεις αναλυτικα με ποσοστο τζαμιου κλπ να παει μεγαλυτερο του 6 γιατι το σιδερο εχει συντελεστη 7?

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι μου λαχε η πρώτη μονοκατοικία για επιθεώρηση. Θα θελα βοήθεια για το πως να το χειριστώ.

 

Πρόκειται για μεζονέτα με υπόγειο το οποίο δε θερμαίνεται. Θεωρώ μία θερμική ζώνη;

Κ τι παίζει με το ύψος της θερμικής ζώνης; Το σπίτι έχει περίεργη στέγη, με αποτέλεσμα να δημιουργούνται πολλά διαφορετικά ύψη. Πώς θα βρω τον όγκο της θερμικής ζώνης;

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.