Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πρώτο ΠΕΑ - διάφορα ερωτήματα


mem_fretz

Recommended Posts

Το pdf είναι για εκτύπωση από ότι καταλαβαίνω για χαρτί Β2.. γι'αυτό και βγαίνει ψιλοστραβό σε Α4..Βάβαια μπορείς να παίξεις με photoshop ή άλλο πρόγραμμα και να προσαρμόσεις την εκτύπωση..

Link to comment
Share on other sites

Η καλύτερη λύση στο πρόβλημα είναι η εξής:

Έχοντας ανοικτή την σελίδα του πιστοποιητικού στον Acrobat reader επιλέγω: Edit-->Take a SnapShot.

Επιλέγω το πιστοποιητικό στις δικές του -μικρότερες της Α4 - διαστάσεις οπότε μου εμφανίζει μία καρτέλα που

αναφέρει: The Selected area has been copied. Πατάω πάνω σ' αυτήν την καρτέλα το Ο.Κ. και ανοίγω μία κενή σελίδα στο Word.

Πατάω επάνω της: δεξί κλικ και επικόλληση και έχω το πιστοποιητικό σε πλήρη σελίδα Α4.

Το πλεονέκτημα αυτού του τρόπου είναι ότι δεν αλλοιώνονται τα γράμματα του πιστοποιητικού αν πας π.χ. να το μεγεθύνεις πρώτα με κάποια άλλη μέθοδο, οπότε παρουσιάζει αυξημένο κόκκο.

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα είναι ότι συρρικνώνοντας τη σελίδα, βγάζει το ενα κουτάκι πάνω στο άλλο..

Επίσης ο εκτυπωτής μου δεν μου δίνει δυνατοτητα επιλογής κλίμακας στα plot properties.

Τελικά το εκτύπωσε κανονικά, άλλαξα τη κλίμακα απο το preferences του edit του acrobat reader.

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

Link to comment
Share on other sites

@emnikol

Το δοκίμασα και αλλοιώνει τα γράμματα.

 

@nerak

Που έχει αυτή την επιλογή για αλλαγή κλίμακας στα preferences;

 

Προσωπικά πάντως, όπως βγαίνει με Fit to printable area το εκτυπώνω και το δίνω. Μια χαρά φαίνονται όλα.

Link to comment
Share on other sites

Panos, ΛΑΘΟΣ ΜΟΥ!!!

Μόλις φτάσω στην επιλογή: The Selected area has been copied, πατάω δεξί κλικ ΠΑΝΩ στο πιστοποιητικό και από το αναδυόμενο menu επιλέγω: Print και τελείωσα. Δεν πάω στο word. (Δεν ήμουν στον υπολογιστή μου και το έγραψα από μνήμης)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση, (ίσως φανεί "χαζή" ίσως και να έχει απαντηθεί...).

Σε πολυκατοικία, 6 ορόφων, γίνεται να βγεί ένα ΠΕΑ για τέσσερα ανεξάρτητα διαμερίσματα (ίδιου ιδιοκτήτη) π.χ αριστερό διαμέρισμα του 1ου ορόφου, δεξί του 3ου, μεσαίο του 4ου και αριστερό του 5ου;

1. Και εάν ναι, πως; θα ορίσω 4 Θ.Ζ;

2. Αν ήταν διαφορετικοί οι ιδιοκτήτες αλλάζει κάτι;

3. Έχει σημασία εάν έχει γίνει σύσταση οριζοντίου ή όχι;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.