Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αγορά GPS μόνο για εξάρτηση


Recommended Posts

@nikoue η ειρωνική σου ερώτηση και το ειρωνικό ύφος που το συνεχίζεις δεν προάγει ούτε τους σκοπούς του φόρουμ ούτε τη συναδελφικότητα.

 

Όσο για την άποψή σου για τα ΤΕΙ, κράτα τη έξω απ τα "επιστημονικά" θέματα, υπάρχουν άπειρα νήματα για να ξεσπάσεις...

 

Συγνώμη για το οφ-τόπικ...

Edited by agior
Link to comment
Share on other sites

Όλες οι υπόλοιπες τοποθετήσεις στο τόπικ προάγουν φαντάζομαι και τη συναδελφικότητα και την επιστημονική προσέγγιση του θέματος.

Link to comment
Share on other sites

Μην παίζεις με τις στατικές μελέτες - αμφιβάλω αν κατανοείς τη σημασία τους - δεν είναι τοπογραφικά, που το πολύ - πολύ λόγω σφάλματος άντε να προκύψει μια οικονομική διεκδίκηση.

 

Σώπα; Σοβαρά; Μάλλον δεν ξέρεις πόσες φορές έχουν βγει καραμπίνες και δίκανα και πόσες οικογένειες έχουν ξεκληριστεί "για ένα μέτρο γης" :grin:

Σαν πολύ ψηλά τον έχετε πάρει εσείς οι "στατικοί" τον αμανέ με τα "στατικά" σας και τους "κινδύνους" τους! Το μπετό έχει φιλότιμο λέμε!

Edited by tpanag
Link to comment
Share on other sites

Μπήκα να ενημερωθώ για

Αγορά GPS μόνο για εξάρτηση

 

 

και καταλήγω να διαβάζω πάλι για κόντρες απο συναδέλφους λες και έχουμε να χωρίσουμε την περιουσία μας...

 

Συγγνώμη συνάδελφοι, αλλά εγωισμοί δεν χωράνε στις ειδικότητες μας και ο καθένας είναι αρμόδιος για το αντικείμενο του.

 

Είμαστε επιστήμονες σεβαστείτε το αυτό, είτε μιλάμε για Τ.Ε. και Π.Ε. - είτε μιλάμε για Τ.Μ. και Π.Μ. ή Α.Μ. ή Η.Μ.

Link to comment
Share on other sites

Άντε, να γράψω λοιπόν τι πιστεύω για Αγορά GPS μόνο για εξάρτηση.

 

Δε θα μείνετε μόνο στην εξάρτηση, θα επιχειρήσετε κι αποτύπωση και τότε σας εύχομαι "καλή τύχη" (θα την χρειαστείτε).

 

Εξαιρούνται οι ΑΤΜ λόγω του ότι αποδειγμένα (αφού πήραν δίπλωμα) εμπέδωσαν σε βάθος το θέμα στα Πολυτεχνεία...

Edited by agior
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι με τη τροπή που πήρε το θέμα... θα εξαιρούσα και τους ΤΕ λόγω του ότι αποδειγμένα (αφού πήραν πτυχίο) εμπέδωσαν σε βάθος το θέμα στα ΑΤΕΙ...

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα να ενημερωθώ για

Αγορά GPS μόνο για εξάρτηση

 

 

και καταλήγω να διαβάζω πάλι για κόντρες απο συναδέλφους λες και έχουμε να χωρίσουμε την περιουσία μας...

 

Συγγνώμη συνάδελφοι, αλλά εγωισμοί δεν χωράνε στις ειδικότητες μας και ο καθένας είναι αρμόδιος για το αντικείμενο του.

 

Είμαστε επιστήμονες σεβαστείτε το αυτό, είτε μιλάμε για Τ.Ε. και Π.Ε. - είτε μιλάμε για Τ.Μ. και Π.Μ. ή Α.Μ. ή Η.Μ.

 

 

Το κατά πόσο επιστήμονας είναι κάποιος που θεωρεί μέσα στην άγνοια του ότι μπορεί να τα κάνει όλα δε το κατάλαβα ακόμη.

Δεν έχω υποτιμήσει ποτέ την επιστήμη του Π.Μ. Γι αυτό και δεν έψαξα ποτέ να αγοράσω αυτό το θαυματουργό πρόγραμμα που λύνει μόνο του τα απλά!!! στατικά.

Άλλοι ψάχνουν GPS για απλά!!! Τοπογραφικά και απλές!!! Εξαρτήσεις.

Και να μπορούν να παίρνουν και την απλή!!! κατηγορία 16 στα μελετητικά πτυχία.

Αλλά για τους επιστήμονες αυτά είναι απλά!!! τι να λέμε τώρα.

Link to comment
Share on other sites

μιας και πιάσαμε το θέμα, εγώ ψάχνω πρόγραμμα που να δημιουργεί απλό εξαρτημένο από απλή φωτογραφία.....

 

Και σαν επιστήμονας κι εγώ, επειδή δίαβασα ΓΟΚ για τα αυθαίρετα,(καθώς οι ακαδημαικές γνώσεις μου ήταν περιορισμένες ως ανύπαρκτες περί ΓΟΚ), ελπίζω το πρόγραμμα που δίνει συντεταγμένες από φωτογραφία, να εντοπίζει και τις κτιριολογικές και πολεοδομικές παραβάσεις...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Το κατά πόσο επιστήμονας είναι κάποιος που θεωρεί μέσα στην άγνοια του ότι μπορεί να τα κάνει όλα δε το κατάλαβα ακόμη.

Δεν έχω υποτιμήσει ποτέ την επιστήμη του Π.Μ. Γι αυτό και δεν έψαξα ποτέ να αγοράσω αυτό το θαυματουργό πρόγραμμα που λύνει μόνο του τα απλά!!! στατικά.

Άλλοι ψάχνουν GPS για απλά!!! Τοπογραφικά και απλές!!! Εξαρτήσεις.

Και να μπορούν να παίρνουν και την απλή!!! κατηγορία 16 στα μελετητικά πτυχία.

Αλλά για τους επιστήμονες αυτά είναι απλά!!! τι να λέμε τώρα.

 

 

Δεν διαφωνώ....

 

Και γι αυτό αναφέρθηκα

 

" αλλά εγωισμοί δεν χωράνε στις ειδικότητες μας και ο καθένας είναι αρμόδιος για το αντικείμενο του."

Link to comment
Share on other sites

Δεν διαφωνώ....

 

Και γι αυτό αναφέρθηκα

 

" αλλά εγωισμοί δεν χωράνε στις ειδικότητες μας και ο καθένας είναι αρμόδιος για το αντικείμενο του."

 

Αλήθεια συνάδελφε. Είναι? Σε ποιά χώρα? Τόσο καιρό όνειρο ζώ? Ξυπνήστε με να ηρεμήσω

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.