Μετάβαση στο περιεχόμενο

Χρέωση νέας ΥΔΕ (και τα κακώς κείμενα εν γένει)


elektrogrammi

Recommended Posts

Απόλυτο δίκιο σε όλα όσα λες mpermpanths, μακάρι να έχουμε πελάτες που πραγματικά καταλαβαίνουν τον κόπο, τα έξοδα και την ευθύνη που αναλαμβάνουμε με την υπογραφή μας

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 480
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εγω εξηγώ πως μπορεί καποιος να σου το κανει και με 50 και 100 ευρω αλλά εκείνα τα χρήματα θα ειναι τζαμπα και αδικα παρα αυτα που θα σου παρω εγω πχ 150-180 +φπα αλλά θα ΔΕΙΣ και θα ΥΠΟΓΡΑΨΕΙΣ μαζι μου την ολη δουλειά και θα είσαι πλέον σιγουρος οτι η ηλεκτρικη σου εγκατασταση θα είναι ασφαλεις για τουλαχιστον αρκετα χρονια ακομα..Υπευθυνότητα.

Κοντα σ αυτους τους λιγους που ξεφτιλίζουν το επάγγελμα γιατί θεωρούν πως τα πραγματα ειναι φλου οπως παλιά , δεν πρεπει να ρίξουμε την ποιοτητα κ συνεπώς την τιμή μας για κανένα λόγω.

 

 

Συμφωνώ φίλε απόλυτα μαζί σου, ούτε χιλιοστό πίσω..

 

 

 

.......μακάρι να έχουμε πελάτες που πραγματικά καταλαβαίνουν τον κόπο, τα έξοδα και την ευθύνη που αναλαμβάνουμε με την υπογραφή μας

 

Στο χέρι μας είναι να τους αποδείξουμε και να τους πείσουμε τι αξίζει πραγματικά και τι όχι....

Edited by NIKOS ASTROS
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς ετσι,γιατί ολοι,ακομα και εγω ισως να κοιτάξω πρώτα το φθηνότερο αλλά οταν θα δω απέναντι μου καποιον να μου εξηγεί πως εχει το θέμα και οτι αυτα που λεει εχουν βάση και δεν μου λέει π...ες τότε αλλάζει το πράμα..

Οσες φορές εχω μιλήσει με πελατη και πιστεψτε με ειναι αρκετες καμια 15 υδε καινουριες και εξηγησα τον λόγο και το κυριότερο το τι θα ακολουθήσει σε περίπτωση που δεν ειναι κατι σωστό.βρήκα απέναντι μου θετικούς ανθρώπους..Πλην μια που τους χαιρετισα γιατι δεν ήταν πρόθυμοι να διορθώσουν τπτ..

Avdiritis τωρα δεν αντιλέγω,μπορει να σου ετυχε να πέσεις σε περιπτώσεις...

 

Μην παραθέτετε ολόκληρο το προηγούμενο μήνυμα. Είναι ανώφελο.

miltos

Edited by miltos
Διαγραφή παράθεσης προηγούμενου μηνύματος
Link to comment
Share on other sites

Εγώ σήμερα δε άκουσα και το εξής: οι εγκαταστάτες έχουν θεωρημένες υδε με παλιές ημερομηνίες και "καλύπτουν" τις ανάγκες των πελατών που δεν δέχονται να πληρώσουν το αντίτιμο για τον επανέλεγχο. Μα πότε τέλος πάντων θα γίνουμε άνθρωποι σε αυτή την χώρα;

Link to comment
Share on other sites

αν δεν διορθώσουμε πρώτα τους εαυτους μας,πως να περιμένουμε να διορθώσει το σύστημα...Αυτο ισχύει χαχα, το ξέρω σίγουρα και ελπίζω να τελειώσει σύντομα

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα τελειώσει πριν τον Οκτώβρη του 2012.

Ο φίλος ο χαχα παραπάνω μίλησε για του εγκαταστατες που έχουν παλιες ΥΔΕ θεωρημένες,που εν τέλη πιστεύω οτι είναι πολύ λίγοι σε σχέση με τους μηχανικούς

ειδικά τους διπλωματούχους που δεν χρειάζεται να θεωρούν την υπογραφή τους.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα τελειώσει πριν τον Οκτώβρη του 2012.

 

γιατί τόσο αργά; Εγώ ήδη έχω διώξει τρία άτομα που ήρθαν για αυτό το λόγω δεδομένου ότι δεν έχω όργανο για τις απαραίτητες μετρήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί οι παλιές ΥΔΕ εχουν ισχύ 1 χρόνο και δεδομένου πως μερικοί "έξυπνοι" συνεχίζουν στο βωμό του 50ευρου να συμπληρώνουν τις παλιές με ημερομηνίες πριν την έναρξη υποβολής της νέας...πρέπει να περιμένουμε 1 χρόνο για να αναγκαστούν πλέον και αυτοί να εναρμονηστούν με τα σημερινά δεδομένα!!! ΕΛΛΑΔΑ το μεγαλείο σου...

 

Χωρίς να θέλω να δώσω πολιτική χροιά στη συζήτηση αλλά έτσι και μας στείλουν κανέναν επίτροπο να δει το τί γίνεται σε αυτή τη χώρα δε χρειάζεται να τον διώξουμε, με το που δει το τί "παράθυρα και μπαλκονόπορτες" υπάρχουν σε κάθε μας δραστηριότητα θα σηκωθεί και θα φύγει μόνος του τρέχοντας

Link to comment
Share on other sites

1 χρόνο ε; καλά κρασιά. Έτσι εξηγήται που ξαφνικά με βρήκαν άσχετοι και μου ζήταγαν ΥΔΕ...αφού είμαι διπλωματούχος.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.